Stasiuk: Haupt jest doskonały! Rozpoczyna się czwarta edycja festiwalu.

  • 27.09.2018, 11:23 (aktualizacja 27.09.2018, 12:11)
  • Barbara Ćmiech - Pruchniewicz

Podziel się:

Oceń:

Stasiuk: Haupt jest doskonały! Rozpoczyna się czwarta edycja festiwalu.
Dzisiaj (27 września) o godz. 12 obyła się konferencja prasowa poświęcona rozpoczynającemu się lada chwila Festiwalowi im. Zygmunta Haupta.

Nie sztuką jest jechać w świat za wielką kulturą, sztuką jest, aby ta „wielka kultura” przyjechała do nas –  usłyszeliśmy w czasie dzisiejszego spotkania inaugurującego festiwal.

W najbliższych dniach będziemy mieli doskonałą okazję, aby posmakować kultury z najwyższej półki, bowiem do naszego miasta zjadą wybitni autorzy wielu gatunków – od prozy, przez poezję, po reportaż i biografię.  W ramach festiwalowych wydarzeń będziemy mieli okazję wysłuchać koncertu, zobaczyć film, wziąć udział w spotkaniach poświęconych twórczości Zygmunta Haupta oraz obejrzeć spektakl improwizowany.Tegoroczny program tego literacko-poetyckiego święta to 23 wydarzenia, które odbędą się w ciągu czterech dni, w trzech miejscach, a weźmie w nich udział 44 zaproszonych gości.

Już dzisiaj (27 września) o godz. 14.45 w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpocznie się wydarzenie „Bursa. Poeta radykalny”, poświęcone życiu i twórczości Andrzeja Bursy. Rozmowę z Wojciechem Bonowiczem, autorem opracowania „Dzieł (prawie) wszystkich”, wydanych ponad 70 lat po śmierci poety, poprowadzi Darek Foks.

O godz. 16 rozpocznie się natomiast spotkanie „Maryan. Malarz z Nowego Sącza”, a o 17.15 i 18.30 odbędą się spotkania autorskie – pierwsze z Beatą Chomątowską, a drugie z Urszulą Zajączkowską.

Pierwszy dzień festiwalu zakończy koncert w Gorlickim Centrum Kultury – na scenie wystąpią razem: saksofonista Mikołaj Trzaska, któremu będzie towarzyszył Andrzej Stasiuk czytający fragmenty swojego „Dziennika pisanego nocą”.

Program festiwalu dostępny jest TUTAJ 

Barbara Ćmiech - Pruchniewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe