Poważna nauka przez zabawę - "Sąd nad..."

  • 17.11.2017, 13:02
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Poważna nauka przez zabawę - "Sąd nad..."
Czy kogokolwiek dziś jeszcze szokuje to, że coraz młodsi sięgają po alkohol i papierosy? Nie powinno więc dziwić to, że o tak poważnych problemach podejmuje się rozmowę już z najmłodszymi.

 

W środę, 15 listopada 2017 r., w Miejskim Przedszkolu Nr 5 w Gorlicach odbyła się inscenizacja profilaktyczna pt. „Sąd na papierosem i alkoholem”.

Głównym wykonawcą była grupa przedszkolna „Wesołe Misie” pod kierunkiem – wychowawczyni p. Iwony Margańskiej.

Widownię stanowili rodzice dzieci uczestniczących w tym przedstawieniu. Przedszkolaki w profesjonalny sposób odegrały scenkę rozprawy sądowej w której oprócz ławy sędziowskiej wystąpili: serce, płuco - jako główne ofiary palenia papierosów, ranne dziecko - jako ofiara nietrzeźwego kierowcy oraz policjant.Głównym oskarżonym był alkohol i papieros – sprawcy chorób i nieszczęść jakie dotykają nie tylko dorosłych, ale i dzieci, które niestety coraz częściej padają ofiarą wypadków drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców, lub są narażone na wdychanie dymu papierosowego, tym samym powiększając grono tzw. „biernych palaczy”.

W przedstawieniu aktywnie uczestniczyli rodzice, którzy na zakończenie wspólnie z dziećmi wykonali prace plastyczne do wystawy dotyczącej szkodliwości spożywania alkoholu i palenia papierosów. Na zakończenie uczestnicy spotkania dostali baloniki i krówki z logiem kampanii „No promil No problem”.Cała ta akcja jest doskonałym przykładem na to, że profilaktykę dotycząca uzależnień i skutków jakie niesie jazda pod wpływem alkoholu, można prowadzić już od najmłodszych lat.

Działania te zainicjował wydział Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gorlicach w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki. Przedszkole Nr 5 jest kolejną placówką w naszym mieście, która podjęła się realizacji niełatwego tematu, jakim jest profilaktyka uzależnień wśród najmłodszych.źródło: UM Gorlice

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe