Pracują ciężko, efekty już są - chcą więcej!

  • 07.11.2017, 09:28 (aktualizacja 07.11.2017, 09:52)
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Pracują ciężko, efekty już są - chcą więcej!
Chcą nakręcić film - marzenie jakich wiele, ale TO jest jedyne w swoim rodzaju! Młodzi ludzie Tworzący grupę "Ćmy" pracują ciężko, ale są w tym niesamowici - czy zrealizują swój plan?

Grupa filmowa „ĆMY” działająca w Gorlickim Centrum Kultury prosi o wsparcie! W ciągu miesiąca chcą zebrać 10 000 zł na realizację filmu. Zbiórka pieniędzy trwa na portalu Polakpotrafi.pl. Liczy się każda złotówka.

Grupa Filmowa "ĆMY" założona została 8 sierpnia 2017 roku i od tamtego momentu, działając w Gorlickim Centrum Kultury nieprzerwanie się rozwija. Zrzesza ludzi głównie z Gorlic i okolic, ludzi ambitnych, kreatywnych i gotowych do działania. Na początku było ich sześcioro, teraz jest niemal pięć razy tyle. Jednak żeby utrzymać to tempo rozwoju i dalej "lecieć" potrzebują Twojego wsparcia.Co to za projekt?
Nasz pierwszy projekt to serial grozy utrzymany w stylizacji lat 80. Kolorowe stroje, szalone fryzury i ogólna beztroska to rzeczy, które zobaczysz na ekranie, a to wszystko doprawione dreszczem emocji i strachu. "Krótka historia o biwaku" to nasz hołd dla oldschoolowych horrorów klasy B jak i samych lat 80. XX wieku. Historia opowiada o piątce przyjaciół, która pewnej chłodnej nocy postanawia wybrać się na nocny biwak w lesie. Jest ognisko a przy ognisku są mrożące krew w żyłach opowieści, jednak z każdą kolejną historią otaczająca naszych bohaterów rzeczywistość zmienia się, upodobniając się do snutych przez nich opowieści

Ćmy o sobie
Dlaczego jesteśmy Ćmami? Bo lecimy w kierunku naszej pasji niczym ćmy do światła ;) Jesteśmy amatorami, jednak każdy z nas posiada pewne doświadczenie w zakresie aktorstwa i szeroko pojętej kinematografii. W swoich produkcjach poruszać chcemy istotne moralnie i społecznie tematy, naszą największą inspiracją są ludzie i sytuacje, które spotykamy na co dzień. A to wraz z nutką szaleństwa i dużą dozą kreatywności daje mieszankę wybuchową.

Więcej o Ćmach i samym projekcie na stronie zbiórki TUTAJ


 


A tam m.in.

"Julia Konopka - występuje jako Jolka - 15 letnia uczennica gimnazjum, działająca również w Gorlickiej Grupie Teatralnej "Promień". Zakręcona miłośniczka dobrej książki, japońskiego anime, amerykańskiego kina i brytyjskich seriali. Poza odgrywaniem jednej z głównej ról jest również jednym z trzech twórców scenariusza do "Krótkiej historii o biwaku".

Karolina Tomasik - odtwórczyni roli Lidki - w "Ćmach" jest od samego początku, 15 letnia, ale niesamowicie kreatywna osoba. Podobnie jak Julia udziela się również w "Promieniu".

Martyna Lenard - gra Renatę - świeży "nabytek" naszej grupy. To jej pierwszy raz jako aktorka, jednak brak doświadczenia nadrabia zaangażowaniem, ciężką pracą i systematycznością. Dodatkowo prowadzi popularnego bloga lifestyle'owo-modowego.

Dominik Mrozek - wciela się w postać Jacka - podobnie jak Julia i Karolina udziela się w "Promieniu". W "Ćmach" od założenia, gdzie był istnym rodzynkiem - jedynym męskim aktorem.

Eryk Dyląg - serialowy Sławek - od wielu lat działa w teatrze. Scena, publiczność czy kamera nie są mu straszne. Prywatnie mój znajomy od przedszkola :D

Oliwia Świątek -  zwana też Iskierką! Nieubłaganie zbliżam się do 18 lat, dlatego proszę uważać na drogach. W moim życiu to pasje są napędem. Kocham muzykę, teatr, taniec, sport, śpiew, fotografie i grupę Ćmy  3  mam wokół siebie wspaniałych ludzi, dających mi kolejne wyzwania, które rozwijają moją osobowość. W przyszłości planuję naprawiać świat!

Julia Machowska - Uwielbiam czytać książki, oglądać filmy. Moje plany na przyszłość nie są jeszcze zbyt precyzyjne. Ale chce być aktorką, to na pewno. Bo dzięki temu mogę być kim chce, przede wszystkim sobą ;)

Julia Kaczmarczyk - Większość mojego czasu pochłania nauka, spotkania z przyjaciółmi, seriale i wymyślanie historii. Jestem dzieckiem Gorlickiego Centrum Kultury - obeznana ze sceną od najmłodszych lat :D Swoją przyszłość prawdopodobnie wiążę z rzeczami artystycznymi typu wizaż itp. 

Julia Kuryło - Odkąd pamiętam uprawiam sport, często jestem na siłowni. Gdy skończyłam szkołę muzyczną zaczęłam udzielać się w teatrze. Dużo czasu poświęcam na próby. W przyszłości planuję studia na uczelni wojskowej.

Kamila Gucwa - Moimi głównymi zainteresowaniami są muzyka i sport. Bardzo lubię grać na pianinie, śpiewać oraz czytać książki. Skończyłam szkołę muzyczną, dlatego też ciągnie mnie w kierunku artystycznym. Chodzę do liceum na profil biologiczno - chemiczno - matematyczny, ale mimo tego nie mam jeszcze ściśle sprecyzowanych planów na przyszłość.

Diana Majerska - mam 16 lat chodzę do drugiej klasy liceum, więc większość mojego czasu pochłania nauka. W wolnym czasie uwielbiam pływać, chodzić do kina, czytać książki, spotykać się z przyjaciółmi, śpiewać, oglądać seriale i oczywiście udzielać się aktorsko :D

Patrycja Klara - Wiele mojego czasu poświęcam na naukę, jednak w wolnej chwili najchętniej spotykam się z przyjaciółmi, uprawiam sport, oglądam seriale i słucham muzyki.  Nie jestem jeszcze zdecydowana, co do moich planów na przyszłość ;')

Oliwia Tarsa - Mój wolny czas wypełnia głównie nauka. Moje zainteresowania to historia oraz aktorstwo, z którymi wiążę swoją przyszłość :D

Bartek Stój - za kilka dni będę miał 15 lat. Lubię czytać, uwielbiam słuchać muzyki. Staram się dobrze uczyć. W przyszłości zamierzam dostać się do szkoły wojskowej i to chyba tyle :)

Wiktor Tenerowicz - moje hobby to aktorstwo, Kocham grać na scenie jak i w telewizji. Kocham podróżować, zwiedzać nowe miasta, często biorę przyjaciół w nowe miejsca. Moja przyszłość to będzie jeden wielki „spontan”, nie mam jasno określonej drogi.

Karol Pasiut - lat 27, na co dzień programista, dorywczo nauczyciel, a po godzinach pasjonat kina. Interesuję się szeroko rozumianą produkcją filmową, od pisania scenariusza, aż po montaż. Ćmy dają mi unikatową możliwość wyszaleć się w temacie.

Dominik Boroń - W tym roku zdałem maturę, ale na studia wybieram się dopiero za rok. Planuję iść w kierunek montażu filmowego, celuję w Łódzką filmówkę. W wolnym czasie lubię spotkać się ze znajomymi, poimprezować, również pogłębiam wiedzę o montażu filmowym, efektach specjalnych etc. Jestem kinomanem (przynajmniej tak sądzę), dużo czasu poświęcam serialom i różnym produkcjom filmowym. To chyba tyle. Życzę miłego wieczoru :D

Paulina Palusiewicz - Chodzę do liceum, mam 16 lat. Jazda na deskorolce to naprawdę super sprawa, uwielbiam ten sport (mogłabym jeździć cały czas). Interesuje się fotografią, oglądam dużo filmów i seriali. Jeszcze nie wiem kim chcę być w przyszłości, dlatego właśnie wybrałam liceum ;)

Tych dwóch jegomościów pozwolę przedstawić sobie sam, oto przed Państwem duet Jakub&Kuba!

Jakub Karp i Kuba Wszołek - autorzy pierwszej sesji zdjęciowej Ciem, fotografowie z prawdziwego zdarzenia niejednokrotnie poświęcający własny sen tylko po to, aby efekty ich pracy były gotowe na czas :D

Julia Machowska - osoba niesamowicie konkretna, pomysłowa i zdeterminowana. Chętnie niesie pomoc przy każdym aspekcie pracy naszej grupy, podobnie jak jej koleżanka "po fachu" w naszej grupie pełni również rolę aktorki :D

Ania Mucha, nasz kierownik planu i specjalista ds. organizacji. Niezastąpiona, zawsze gotowa do działania i niejednokrotnie sprowadzająca mnie na ziemię. Półprofesjonalnie zajmuje się śpiewem, uwielbia górskie wędrówki oraz taniec pod każdą postacią, szczególnie ten w deszczu.

Gaba Bodziony, charakteryzatorka oraz kostiumograf Ciem. Tak, wszystkie stroje, które możecie zobaczyć na zdjęciach zdobiących ten projekt to jej dzieło :D Prywatnie zagorzała fanka książek, głównie fantastyki, pasjonująca się teatrem, w którym to gra już od kilku lat oraz tańcem, nowoczesnym jak i współczesnym. Miłośniczka każdej formy aktywności fizycznej - biegania,  pływania, jazdy na rowerze, rolkach i łyżwach. Marzycielka, stawiająca sobie za cel wielkie podróże oraz podbijanie górskich szczytów. źródło: polakpotrafi, UM Gorlice

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Michał
Michał 08.11.2017, 14:27
Serdecznie dziękujemy :D

Pozostałe