Afera z trefnym mięsem tuż za granicami naszego powiatu. Czy trafiło do naszych sklepów?

  • 31.01.2019, 16:59 (aktualizacja 31.01.2019, 17:04)
  • Tomasz Stasiowski
Podziel się:
Oceń:
Afera z trefnym mięsem tuż za granicami naszego powiatu. Czy trafiło do naszych sklepów?
Podejrzana duża ilość mięsa trafiła pod lupę Powiatowego Inspektora Weterynarii w Nowym Sączu. Ustalono, że w jednej z ubojni na terenie powiatu nowosądeckiego, mogło zostać wytworzonych nawet dwie tony mięsa z chorych i martwych krów.

Gazeta Krakowska donosi, że 30 stycznia w jednym z zakładów przetwórczych Sądecczyzny odbyła się kontrola ujawniająca obecność padłych i chorych zwierząt. Okazuje się, że część mięsa została rozdystrybuowana do sklepów mięsnych w całym województwie, pozostałą część zabezpieczyli inspektorzy weterynarii.

Inspektorzy nie zdradzili miejsca zakładu rozbiórki mięsa, ani też ilości samego mięsa. Wiadomo, że było ono mieszane z mięsem lepszej jakości, tak aby nie budziło wątpliwości podczas sprzedaży.

Odkrycia mieli dokonać reporterzy programu Superwizjer TVN.


źródło: gazetakrakowska.pl / TVN







Tomasz Stasiowski

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wacław
Wacław 01.02.2019, 14:39
Ważniejsze pseudo dobro firm niż zdrowie nasze i naszych dzieci. Chore prawo
Wacław
Wacław 01.02.2019, 14:34
Z spod Nowego Sącza to pojęcie względne. Może chodzić o firmy z Limanowej Gorlic lub Grybowa. Szlag człowieka trafia że nie kierują się naszym zdrowiem tylko pseudo dobrem tej firmy. Powinni jak najszybciej podać nazwy sklepów i masarni do których dostarczone było to mięso. Jednak nasze zdrowie i naszych dzieci nie jest ważne
Ona
Ona 01.02.2019, 12:11
W Gorlicach mają trzy sklepy
ja
ja 01.02.2019, 10:38
Sprawdź sobie jaka firma jest spod Sacza...
Masarz
Masarz 01.02.2019, 09:03
Jaka jest higiena to prawda wychodzi dopiero wtedy jak zrobi się afere.
Centrum
Centrum 01.02.2019, 06:33
Skoro jest Afera to należy unikać Sklepów z Mięsem i Wędliną bo nie napiszą szczegółów że trafiło do Masarni i wszystkich sklepów... bo jest Rodo.
Obywatele
Obywatele 01.02.2019, 06:13
Odkrycia mieli dokonać reporterzy programu Superwizjer TVN. Dziękujemy!! Ale to jest kolejny dowód że bez TV ani rusz a Ci Panowie co to odkryli powinni dostać specjalną premie od Rządu a firma dofinansowanie na roszczerzenie działalności.
Inspektor
Inspektor 01.02.2019, 06:07
Przecież nie mogą napisać że trafiło do wszystkich Masarni w Gorlicach. Jak ktoś tego nie zrozumie to życzę Smacznego.
Jan
Jan 31.01.2019, 18:04
Jak moze do tego dochodzić ? Przecież kazde mieso powinno byc przebadane zanim trafi do dystrybucji. Widac jak działają służby i procedury.Czy to przyzwolenie , czy zaniedbanie , czy nawet korupcja za które płacimy swoim zdrowiem lub życiem. Kiedyś woda w kranach skażona , dzis mieso w sklepach , co nastepne i kiedy? :( Czy bedziemy o tym wiedzieć?
kolos
kolos 31.01.2019, 16:37
Pownna byc podana jaka firma i do jakich sklepow

Pozostałe