6 czerwca odbyła się kolejna, XXI edycja rajdu im. Jana Pawła II, impreza została zorganizowana przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gorlice oraz Starostwo Powiatowe w Gorlicach. Trasy rajdu wiodły z Wapiennego, przez Wołowiec, Przełęcz Małastowską aż do Bartnego. Uczniowie pod opieką leśników i opiekunów podziwiali piękno Beskidu Niskiego i czerpali z jego walorów turystycznych.
Po raz pierwszy rajd został zorganizowany w 1999 roku i pomysłodawcą tego rajdu był wtedy radny powiatowy, Dyrektor Szkoły Rolniczej w Bystrej, Stanisław Bystrowicz. Pierwszych sześć rajdów zorganizowano przy wsparciu gorlickiego oddziału PTTK, kolejne edycje odbyły się przy współorganizacji Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Gorlicach, którym kierował Jerzy Bugno, a od 2016 roku ciężar przeprowadzenia tego rajdu wziął na siebie Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach, Nadleśnictwo Gorlice oraz Starostwo Powiatowe.
150 uczestników, po przejściu malowniczych tras rajdu, spotkało się przy wspólnym ognisku na terenie Domu Ludowego w Bartnem.
Po odpoczynku przyszedł czas na rozwiązanie testu wiedzy o wędrówkach św. Jana Pawła II po Beskidzie Niskim, w którym wzięły udział zespoły sześciu szkół: Zespół Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach, Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach, Zespół Szkół Zawodowych Imienia Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach, Branżowa Szkoła I Stopnia Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości im Jana Kilińskiego w Gorlicach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Stróżówce i Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach.
Wyniki konkursu:
Miejsce - Zespół Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach
Miejsce - Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
Miejsce - Zespół Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody, gadżety, albumy oraz pamiątkowe podziękowania za udział w rajdzie.
Paulina Kwiatek
ZSE Gorlice
materiał nadesłany
























































































































































![Rozpoczyna się wizyta duszpasterska w parafiach Gorlic [PORZĄDEK KOLĘDY] zdjęcie przedstawia dwóch chłopców idących w komeżkach po ulicy miasta](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoczyna-sie-wizyta-duszpasterska-w-parafiach-gorlic-porzadek-koledy-1766745547.jpg)
![Wiesław Czerwień. Mistrz ognia, który nie przemija [VIDEO] zdjęcie przedstawia mężczyznę z młotkiem i kowadłem w kuźni](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wieslaw-czerwien-mistrz-ognia-ktory-nie-przemija-video-1766744668.jpg)


![Pasjonaci życia. Józef Gucwa z Bobowej [VIDEO] zdjęcie przedstawia mężczyznę siedzącego przy stoliku](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-pasjonaci-zycia-jozef-gucwa-z-bobowej-video-1766692746.jpg)


![Miasto i Gmina Gorlice a także Sękowa w święta bez wody [KOMUNIKAT] zdjęcie przedstawia dłoń pod kranem](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-miasto-i-gmina-gorlice-bez-wody-1766653758.jpg)

![Dom gorlickich Griswoldów znów rozświetlony [FOTO] zdjęcie przedstawia dom rozświetlony światełkami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dom-gorlickich-griswoldow-znow-rozswietlony-foto-1766597958.jpg)


![Gorlice. Infiniti roztrzaskało się na ul. Legionów [FOTO] zdjęcie przedstawia rozbite auto na legionów](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-grozna-kolizja-infiniti-na-legionow-foto-1766101671.jpg)




![Strzeszyn. Poszukiwania policji i straży pożarnej. W akcji kilkadziesiąt osób [FOTO] Strzeszyn. Poszukiwania policji i straży pożarnej. W akcji kilkadziesiąt osób [FOTO]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-strzeszyn-poszukiwania-policji-i-strazy-pozarnej-1765796513.jpg)
![Zagórzany. Niebezpieczne zdarzenie z udziałem pojazdu ciężarowego [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia wypadek samochodywy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zagorzany-niebezpieczne-zdarzenie-z-udzialem-pojazdu-ciezarowego-foto-1765541054.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze