Przebudowa skrzyżowania na Zawodziu, pieniądze na remonty w kościołach i nowa karetka dla szpitala

  • 12.08.2019, 10:36
  • Barbara Ćmiech
Podziel się:
Oceń:
Przebudowa skrzyżowania na Zawodziu, pieniądze na remonty w kościołach i nowa karetka dla szpitala
Dzisiaj (12 sierpnia) obyła się konferencja prasowa w biurze poselskim poseł Barbary Bartuś z udziałem Łukasza Smółki, wicemarszałka Województwa Małopolskiego.

Zadałam oficjalne pytanie na sali sejmowej o przebudowę skrzyżowania na Zawodziu i otrzymałam informację, że prace dokumentacyjne już się rozpoczęły. Nie wiadomo jeszcze, czy to będzie rondo turbinowe, tak jak zapowiadaliśmy, ale to jest nasza propozycja, którą przedstawiliśmy Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Krakowie. Pan premier Morawicki zapewnił, że na to rondo jeszcze w tym roku przekaże, jeżeli będzie taka konieczność, 2 mln złotych z rezerwy celowej – mówiła w czasie konferencji, poseł Barbara Bartuś.

Pani poseł poinformowała również o tym, że tydzień temu decyzją premiera zostały zwiększone środki w funduszu kościelnym, z którego skorzystają trzy parafie z Gorlickiego: parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej otrzyma ponad 41 tys. złotych na akcję charytatywną i przygotowywanie paczek świątecznych, parafia w Małastowie otrzyma blisko 48 tys. złotych na remont dachu w kościele filialnym w Bodakach i biecki klasztor – 50 tys. złotych na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej fundamentów kościoła.

Natomiast decyzją Ministerstwa Zdrowia ze środków z rezerwy zostało przeznaczone 400 tys. złotych na zakup nowej karetki dla gorlickiego szpitala.

Za miesiąc ogłosimy też nabór na projekty wodno-kanalizacyjne, środki są przygotowane, po to, by samorządy mogły składać wnioski, a mieszkańcom żyło się lepiej. Czasami jest tak, że mówimy o dużych projektach, o obwodnicach, o inwestycjach infrastrukturalnych, a mieszkańcom brakuje wodociągów czy kanalizacji – powiedział na zakończenie konferencji Łukasz Smółka, wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

Po konferencji prasowej odbyło się zamknięte spotkanie wicemarszałka, pani poseł, radnych miejskich z Klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz gorliczan w sprawie zachodniego obejścia Gorlic, które jak podkreślała pani poseł w takiej formie, jak jest przedstawiane, byłoby szkodliwe dla mieszkańców rejonów przez które miałoby przebiegać i nie rozładowałoby korków.

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gabi
Gabi 14.08.2019, 19:00
Pieniędzy dla lekarzy czy nauczycieli to nie ma ale dla koscioła to zawsze się znajdą jakieś rezerwy. A podobno jest rodział państwa od kościoła
Jan 00
Jan 00 14.08.2019, 10:33
Co nam po nowym rondzie, jeżeli piesi będą non sto chodzić po pasach jak pod drukanią
Adus
Adus 13.08.2019, 22:01
Ja myślę że tej pani wypada podziękować.rondo niech wybuduje w Lipinkach i nazwie swoim imieniem.
jann
jann 14.08.2019, 08:22
ona nawet w lipinkach nic nie zrobiła oprócz festynu
Lip
Lip 14.08.2019, 09:11
Nawet festynu
Tarnów
Tarnów 13.08.2019, 16:19
Obwodnica Gorlic by się przydała
Tylko obwodnica Gorlic
Tylko obwodnica Gorlic 13.08.2019, 11:15
Miasto się rozwija samochodów coraz więcej na drogach. Tylko obwodnica jest w stanie odkorkować Gorlice. Budowanie rondo w centrum miasta to zły pomysł, spowolni to tylko ruch.
jann
jann 14.08.2019, 08:23
czy aby napewno miasto sie rozwija???????????wiecej aut to tylko efekt 500+
nostradamus
nostradamus 13.08.2019, 09:49
HE za kilka lat powstanie via carpatia (w teori) ,a nasze władze lokalne jakoś nie uwzględniaja że będzie wzmożony ruch w kierunku dukli .Zadne rondo wtedy Gorlicą nie pomoże
Jedzie_mi_tu_czołg
Jedzie_mi_tu_czołg 13.08.2019, 08:35
A ja rozmawiałem z ważnymi ludźmi i powiem państwu, że są duże szanse by Gorlice w końcu miały swobodny dostęp do morza. Na chwilę obecną trwają prace dokumentacyjne. Zapewniono mnie, że jeśli będzie taka konieczność i zagłosują Państwo na moją partię, to znajdą się na ten cel pieniądze.
zawodzianin
zawodzianin 14.08.2019, 10:35
tylko niech ten dostęo będzię od strony zawodzia wtedy temat ronda sie wyklaruje
jann
jann 13.08.2019, 08:14
na paczki swiateczne 41tys?czy nie ma innych potrzeb ,premier nie wie gdzie Gorlice i da na rondo ...na poprzednie wybory tez bylo obiecane rondo..a kosciół niech sobie radzi sam
Basiu Kochamy Cię
Basiu Kochamy Cię 13.08.2019, 07:58
Basiu nie czytaj tych komentarzy, to sami hejterzy opłacenie przez opozycję. Rób dalej dla nas robisz. Mam nadzieję, że wygrasz te wybory i nadal będziesz nas godnie reprezentować.
Antypis
Antypis 14.08.2019, 11:42
Precz z komuną!
Jarek
Jarek 13.08.2019, 06:53
Premier obiecal ze da kade na rondo na koscioly a nawet na karetke a pewnie nie wie gdzie sa Gorlice,
Jann
Jann 13.08.2019, 06:44
Precz z obiecankami pisu,po co rondo zlikwidowac chodnik po prawej stronie czyli przy zabce przy fryzjerze i zrobic trzeci pas zjazdu na sacz
niepartyjny
niepartyjny 12.08.2019, 22:58
Pani poseł znowu obiecuje , ja się jej nie dziwie ,tyle lat luzu , dobre pobory posła oraz dodatki i przywileje poselskie, można się przyzwyczaić a może i pomóc bliskim np, w lasach państwowych .
Szkoda że nikt oprócz wyborców PiSu nie ma możliwości spotkania z
Panią poseł . Mamy parę pytań
pozdrawiam .
Giedymin
Giedymin 12.08.2019, 20:29
No świetnie, zwiększenie funduszu kościelnego - tego dokładnie gorliczanom potrzeba! Od teraz będzie żyło się lepiej i wszystkie problemy znikną jak ręką odjął!
Pluszak
Pluszak 12.08.2019, 20:24
Każde rondo ma sens jeśli przejście dla pieszych jest 100 metrów dalej.
siouks
siouks 13.08.2019, 05:32
W Gorlicach (i nie tylko) przejście dla pieszych robi się nie 100 a 10 metrów od ronda, żeby je łatwo paraliżować...
adam1
adam1 12.08.2019, 23:18
Nie będę dokładał sobie 100 m drogi tylko dlatego,ze ktoś wymyślił sobie rondo. Zamiast stawiać na ruch pieszych i ograniczyć ruch samochodowy w mieście to chcecie zlikwidować przejścia. Wtedy już nikt nie będzie chodził do sklepu pieszo i miasto całkowicie się zakorkuje. Jednym z wyjść jest odpowiednie wyprofilowanie jezdni i utworzenie przejścia nad jezdnią
Bekus
Bekus 12.08.2019, 19:41
Chyba czas się zbliża do wyjścia pani poseł robi obiecanki jak zwykle tylko gdzie?? Te 12lat nic nie zrobiła oj czas na wielkie zmiany my!! Tej pani dziękujemy
Korwinista
Korwinista 12.08.2019, 19:41
"Demokracja konczy sie wtedy gdy wladza odkryje że może przekupić wyborców ich wlasnymi pieniedzmi."

Oraz:

"Nikt nie da wam tyle ile ja wam obiecam"

Jak można dawać sie na to ciagle nabierać? Czy PiS czy PO... socjaliści jedni i drudzy. Jedni bezbozni drudzy "pobozni". Żenada.
Galerina
Galerina 12.08.2019, 19:17
Ostatni akapit mówi sam za siebie. "Dziękujemy" pani poseł, "dziękujemy" trzem babom blokującym projekt. Postoimy kolejne kilkadziesiąt lat w korkach.
Qń
12.08.2019, 18:38
Taaa, przed wyborami samorzadowymi balbala obiecała rondo ... i co ? i nic !
Teraz stawke podniosła - bedzie rondo i karetka! Pytanie DLACZEGO Z MOICH PODATKOW balbala chce robić remonty kościołów? KK jest jedną z najbogatszych instytucji na świecie!
ROZWIĄZAĆ KONKORDAT ! OSĄDZIĆ SUKIENKOWYCH CZARNYCH PEDOFILI I BISKUPÓW!
Czy balbala nie była też pasażerem AIR kuchcinski ?
jojo
jojo 12.08.2019, 17:59
dobra ściema nie jest zła.
tralala
tralala 12.08.2019, 16:54
Rondo? I wpuścicie dwa pasy na Kościuszki w jeden, jak pod drukarnią, tamując ruch dokumentnie? Jeśli tak, to dajcie spokój.

Pozostałe