Przedwyborczy „ruch” w polityce. Kolejna konferencja prasowa w biurze poselskim Barbary Bartuś.

  • 03.09.2019, 11:51
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Przedwyborczy „ruch” w polityce. Kolejna konferencja prasowa w biurze poselskim Barbary Bartuś.
Dzisiaj (3 września) na tapet zostały wzięte dotacje dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

W konferencji prasowej Barbary Bartuś wziął udział Krzysztof Gładysz, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach oraz Szymon Ślusarz, kierownik wydziału obsługi klienta w gorlickim ZUS.

Można już również składać wnioski o świadczenie uzupełniające dla osób niepełnosprawnych, które przysługuje tym niepełnosprawnym, którzy są niezdolni do samodzielnej egzystencji  – mówiła w czasie spotkania Barbara Bartuś.

O przyznaniu „500+ dla niepełnosprawnych” decyduje kryterium dochodowe, na poziomie 1600 zł miesięcznie.

Członków rodzin osób niepełnosprawnych zapraszamy do naszej placówki, gdzie udzielimy szczegółowych informacji dotyczących tego świadczenia oraz pomożemy w wypełnieniu wniosków i powiemy jakie dokumenty należy do nich dołączyć. Na pewno potrzebne będą pełnomocnictwa i orzeczenie o niepełnosprawności i niezdolności do samodzielnej egzystencji – mówił w czasie spotkania Szymon Ślusarz, kierownik wydziału obsługi klienta w gorlickim ZUS.

Do 10 września można składać wnioski o dotacje dla OSP w wysokości 5 tysięcy złotych, między innymi na zadania edukacyjne.

Na terenie powiatu funkcjonują 62 jednostki OSP. Do tej pory osiem z nich złożyło wnioski. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich druhów, osoby uprawnione do składania takich wniosków, do złożenia ich w siedzibie naszej komendy – podkreślał Krzysztof Gładysz, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

 

 

 

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

felix
felix 29.09.2019, 09:54
A może tak o tym co ta Pani dokonała bo jak zyje lat ponad 7 dekad lat to niewiele bo to za jej kadencji Rafineria skansenem i zasobnikiem smieci sie stała,ale co ona włościanka to dla niej ważniejsza górka była miedzy Wójtowa a Pagorzyną Fabryka to skansenem też być zaczyna to i tamto do sprzedana opylenia .Na rynku posadzono Ignaca który symbolizuje powrót do swojej lampy Ulica wybudowana i bez przerwy poprawiana a jeszcze za Edwarda Burmistrza brukowana takich niedoróbek nie pokazywała a ruch był w obie strony Jakiś rozwój nowoczesnośc? czy zostaje tylko to co w domu i zagrodzie?No w stęg przecinaniu to jest genialna pewnie nożyczek posiada wiele dba też o ZUS bo to jej przyjaciele fakt maiasto w kościoły się rozwinelo i troszke tego powstało młode wyjechało a stare zostało. i pomyśleć że przemysłowe było i ludzie gebami się obracali,gdzie będą pracowali ale to dawno było i prawie nie prawda
pol
pol 03.09.2019, 19:21
1000 miliadrów długu ma nasza ojczyzna, może o tym porozmawiają wybrańcy narodu...
~~~~ja
~~~~ja 04.09.2019, 07:56
I ten dług jest mniejszy w stosunku do PKB (bo tak to się powinno liczyć a nie kwotowo) do długu jaki mieliśmy za poprzedniego rządu, który gdyby nie "skok" na OFE doprowadziłby Polskę do bankructwa.
pol
pol 04.09.2019, 19:07
Dług sektora rządowego i samorządowego (general government) wyniósł na koniec I kw. 2019 r. 1 bilion 54,86 mld zł, co oznacza wzrost o 2 proc. w porównaniu z końcem 2018 r - podało Ministerstwo Finansów. Państwowy długu publiczny (PDP, liczony wg polskiej metodologii) wyniósł 1 bilion 5,26 mld zł, co oznacza wzrost o 2,1 proc. w porównaniu z końcem 2018 r.
Basia
Basia 03.09.2019, 14:31
Jeżeli do tej pory PANI BARTUŚ nic nie zrobiła dla naszej społeczności to jaką ma czelność ubiegać się o mandat z naszego regionu.
Trochę szacunku dla ludzi.
Korwinista
Korwinista 03.09.2019, 14:16
Szkoda komentować, gdyż PiS działa ciągle tak samo. Nie różni się z resztą w tym od pozostałych partii pookrągłostołowych.

Dlatego zachęcam, by wziąć odpowiedzialność za swoje życie, finanse i oderwać się od tego postkomunistycznego układu, który zrobił z nas niewolników. W najbliższych wyborach jedyną opcją, która gwarantuje przywrócenie wolności, jest Konfederacja z partią Wolność, o której pewnie tutaj na portalu ani w TV nikt nie usłyszy. Jej program to przede wszystkim:
- obniżenie podatku VAT do 15%
- likwidacja podatku dochodowego
- reforma systemu emerytalnego (brak obowiązku płacenia składki ZUS) i opracowanie systemu przejściowego

Innymi słowy, powyższe postulaty gwarantują wszystkim nawet 1000+.

Czasem trzeba pomyśleć poza mentalnością, a mentalność jaka została nam wciśnięta wbrew woli jest niewolnicza. Bądźmy wolni
Zdrowy Rozsądek
Zdrowy Rozsądek 03.09.2019, 18:16
Opcje pro wolnościowe takie jak Korwin niestety będą mogły dojść do głosu wtedy kiedy ludzie nie będą zdani na "chęci" by coś zrozumieć i się nauczyć tylko kiedy poważny kryzys zaglądnie Polakom do kieszeni (oby nie do gardeł).

Na razie ważne jest, by ludzi edukować w zakresie gospodarki i ekonomii.

Trzeba nauczyć sie mądrze gospodarować pieniedzmi i oszczędzać, a nie liczyć w każdej dziedzinie życia na państwo - taka postawa powinna być uwłaczająca...
tyski
tyski 03.09.2019, 15:15
Kolejna partia która rozdaje pieniądze których nie ma
lepiej napisz skąd ta twoja partia weźmie na to pieniążki?
Korwinista
Korwinista 03.09.2019, 18:12
Gdzie masz coś o rozdawaniu?

No wlasnie Konfederacja jest jedyną partią która pieniędzy nie rozda! I o to w tym chodzi, więcej zostanie ludziom w kieszeni i nie będzie żadnej wtórnej redystrybucji pieniędzy podatników na poziomie socjalu. Proszę czytać uważnie i sie zastanowić.
punk t
punk t 03.09.2019, 13:41
pis chce utrzymać władzę za każdą cenę bez względu na koszty a koszty mają w du... bo rozdają nie swoją kasę ale naszą, obywateli tego kraju.
Przeszło 90% budżetu stanowią nasze podatki a wpływu na ich wydatkowanie nie mamy żadnego. Np Rydzyk przez 4 lata rządów pis dostał ponad 230 mln złotych! A służba zdrowia ciągle niedofinansowana
Niedługo wybory. Wyborco, nie daj się oszukiwać
tomek
tomek 03.09.2019, 13:54
punk ignorant jestes tyle ci powiem.
chyba ze popaprany troll.
punk t
punk t 03.09.2019, 15:17
niewiele masz do powiedzenia
Co ci się nie zgadza w tym co napisałem?
zimny
zimny 03.09.2019, 14:14
Co się go czepiasz, punkt trafił w punkt. Napisał prawdę, ale ciemny lud tego nie rozumie.Przecież to jest nasza kasa niczyja inna.
Zdrowy Rozsądek
Zdrowy Rozsądek 03.09.2019, 12:45
To już państwo socjalistyczne pełną parą. Niestety rozdawnictwo się poszerza, inflacja rośnie, ludzie nie rozumieją tych zjawisk, a ci którzy tak to na nich to realnie (realnie - znaczy w pierwszej kolejności, koniec końców każdego dosięgnie) wpływa, a nie są w stanie się nijak temu przeciwstawić.

"Socjalizm każdemu równo nosa utrze. Bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze"

Pozostałe