Budżet Obywatelski: oddaj głos na wybrany projekt. 

  • 23.09.2019, 10:05
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Budżet Obywatelski: oddaj głos na wybrany projekt. fot. ilustracyjne
Trwa głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice na 2020 rok.

Na stronie budzetobywatelski.gorlice.pl została uruchomiona aplikacja, dzięki której gorliczanie mogą w łatwy i wygodny sposób oddać swój głos nie wychodząc z domu! Wszystko to dla poprawy Państwa komfortu i wygody. Głosowanie potrwa do 4 października.

Zachęcamy wszystkich gorliczan do oddawania swoich głosów!

Do Urzędu Miejskiego w Gorlicach wpłynęły łącznie 34 wnioski (10 o charakterze ogólnomiejskim oraz 24 o charakterze osiedlowym). W toku prac Zespołu ds. budżetu obywatelskiego 29 propozycji zostało zweryfikowane pozytywnie. Spośród tych projektów 6 zadań ma charakter ogólnomiejski, a 23 osiedlowy.

Kto może głosować?

Głosować mogą mieszkańcy posiadający stałe i czasowe zameldowanie na terenie Gorlic, którzy w bieżącym roku ukończyli bądź ukończą 16 lat.

Jak głosować?

Głosujemy wybierając jeden projekt z listy zadań o charakterze ogólnomiejskim oraz jeden projekt z listy zadań osiedlowych. Można głosować na projekty z dowolnego osiedla. Nie ma obowiązku głosowania na propozycje z osiedla, w którym się mieszka.

Gdzie głosować?

Głosowanie elektroniczne
Głosować można elektronicznie (przez Internet) poprzez formularz dostępny na stronie budzetobywatelski.gorlice.pl: (Głosowanie będzie możliwe od 20 września do 4 października do godziny 24:00).

Po wejściu na stronę budzetobywatelski.gorlice.pl należy wybrać zakładkę „Głosuj” lub "Głosuj online".

Następnie można oddać po jednym głosie na zadanie ogólnomiejskie (kliknij „wybierz”) oraz osiedlowe (kliknij „wybierz”).

Jeśli zakończyłeś wybór projektów kliknij przycisk „Dalej”.

Aby prawidłowo oddać głos należy podać imię i nazwisko, numer PESEL.

Zaakceptuj politykę prywatności systemu.

W celu weryfikacji oddania głosu należy wprowadzić w określone pole numer swojego telefonu komórkowego. Na wskazany numer telefonu głosujący otrzyma SMS-em kod weryfikacyjny (SMS jest bezpłatny), który należy wpisać w kolejne pole. Jeden numer telefonu można wykorzystać do potwierdzenia oddania maksymalnie dwóch głosów.

Kliknij „Zagłosuj”.

Przed przystąpieniem do głosowania można zapoznać się z opisem poszczególnych zadań zgłoszonych do budżetu obywatelskiego (zakładka „przeglądaj zadania”).

Dla osób nieposiadających dostępu do Internetu, w Pawilonie Historii Miasta Gorlice znajduje się stanowisko komputerowe, gdzie będzie można oddać głos w formie elektronicznej.

Głosowanie tradycyjne „papierowe” w Pawilonie Historii Miasta

Zagłosować można także tradycyjnie w Pawilonie Historii Miasta Gorlice, gdzie po okazaniu dokumentu tożsamości potwierdzającego adres zameldowania otrzymają Państwo kartę do głosowania. W Pawilonie Historii Miasta można głosować:
- w poniedziałki: od 7.30 do 18.00
- od wtorku do piątku: 7.30-15.30.
- w soboty: 9:00 - 14:00

Uwaga! Jeśli zagłosujesz przez Internet to nie będziesz mógł/a zagłosować w sposób tradycyjny wypełniając kartę do głosowania w Pawilonie Historii Miasta i odwrotnie.

Pamiętaj, że TYLKO JEDEN RAZ możesz zagłosować na zadanie osiedlowe i TYLKO JEDEN RAZ na zadanie ogólnomiejskie.


Zobacz na listę projektów na kolejnej stronie >>>
 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

yogi
yogi 23.09.2019, 21:51
a ty adam coś zrobił dla miasta? co żeś wymyślił, co żeś zorganizował? że tak trolujesz! no napisz swoją kolejną mądrość, wszyscy tu czekamy na miałkie gadanie
adam1
adam1 24.09.2019, 05:53
Wcale nie troluję tylko przedstawiam swój punkt widzenia. Jeszcze chyba można mieć własne zdanie. Dla miasta zrobiłem więcej niż przeciętny mieszkaniec ale nie mam zamiaru się tym chwalić. Po prostu nie lubię jak ktoś wyciąga ręce po publiczne pieniądze dla realizacji własnych interesów
adam1
adam1 23.09.2019, 21:15
Jeden z projektów jest bardzo nachalnie reklamowany na stronach internetowych. Jeżeli mają tyle pieniędzy na reklamy to nie należy im pomagać. Poradzą sobie sami jeżeli część pieniędzy z reklam przeznaczą na swój projekt
Andrzej
Andrzej 24.09.2019, 09:10
z tego co pamiętam była zbiórka na zrzutka.pl na którą sam się zrzuciłem :) więc pewno stąd wzięli 'pieniążki"

Pozostałe