Empol tłumaczy się z ostatniego pożaru AKTUALIZACJA

  • 08.11.2019, 10:00
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Empol tłumaczy się z ostatniego pożaru AKTUALIZACJA
Właśnie rozpoczęła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych „Empol” w Gorlicach.

Rozumiemy, że kwestie związane z odpadami i ich zagospodarowaniem, w szczególności w kontekście zachodzących w naszym kraju zmian w przepisach, są istotną sprawą, także z punktu widzenia lokalnej społeczności. Jako odpowiedzialny członek tej społeczności chcemy być całkowicie transparentni oraz nawiązać otwarty dialog w kwestiach, które są istotne dla nas wszystkich – argumentowali swoje zaproszenie na dzisiejszą konferencję przedstawiciele Empolu.

Ogień pojawił się o godz. 10.30, pracownik ochrony, który go pierwszy zauważył, natychmiast poinformował straż pożarną i wspólnie z innymi pracownikami ochrony podjęli próbę gaszenia pożaru. W tym momencie cały obiekt wyposażony jest w zabezpieczenia przeciwpożarowe, takie jak zraszacze, hydranty, gaśnice, a firma poczyniła ogromne inwestycje w tej kwestii. Do czasu przyjazdu straży pożarnej ogień był już praktycznie ugaszony, a strażacy przyjechali prewencyjnie, by przelać odpady. O godz. 13.30 akcja się zakończyła, czyli zaledwie po kilku godzinach, co my, jako firma uważamy to za sukces. Szkolenia i sprzęt gaśniczy zaowocowały, bo dokładnie po 14 minutach ogień został ugaszony – podkreślał w czasie spotkania Marcin Chrobak, dyrektor do spraw Zagospodarowania Frakcją Palną w PUK „Empol” w Gorlicach.

My nie możemy zagwarantować, że zdarzenie, które miało miejsce 27 października na naszym placu magazynowym, nigdy się nie powtórzy. Sukcesem jest jednak fakt, że działania gaśnicze zostały podjęte natychmiastowo, nikt nie czekał na rozwój sytuacji. Udało się nam oddzielić odpady wielkogabarytowe od opon i właśnie te pierwsze zapaliły się w ostatnią niedzielę października. Kolejnym zabezpieczeniem przeciwpożarowym jest fakt, że w halach na koniec dnia pracy nie zostają żadne odpady, a na placach odpady magazynowane są w pryzmach, a nie w jednej hałdzie – wyjaśniał Leszek Rataj, dyrektor do spraw Ochrony Środowiska i Gospodarki odpadami w PUK „Empol” w Gorlicach.

Przedstawiciele Empolu nie znają jeszcze bezpośredniej przyczyny pożaru, jak podkreślali, w tej kwestii czekają na opinię strażaków i policjantów, również co do ewentualnego udziału osób trzecich.

Jeśli chodzi o zabezpieczenia przeciwpożarowe, to ze strony technicznej zrobiliśmy dokładnie wszystko – mówił Leszek Rataj.

*Wkrótce pojawi się materiał filmowy z naszej wizyty w Empolu.

Barbara Ćmiech

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Iza
Iza 10.11.2019, 19:52
Ludzi trują ci sami którzy oklaskiwali Jana Pawła 2.
Były Pracownik
Były Pracownik 10.11.2019, 18:36
Polecam by pisać pisma i wyjść na ulicę że się boimy o Bezpieczeństwo i by się wyprowadzili z Gorlic.
Adwokat
Adwokat 10.11.2019, 18:22
Każdy ma prawo do obrony. Tak samo jak dziecko można mówić, że choinka się pali a śmietnisko się świeci i każdy zawsze będzie mówił że wszystko ma pod kontrolą. Bo co powiem prawdę że Gorlice mogą iść z dymem, to by ich wszystkich wyrzucili i zle by nie zrobili bo zrobiło by się Bezpiecznie i dlatego polecam w tej sprawie zrobić protest by ta firma opuściła ten teren, bo to nie pierwszy pożar.
aga
aga 10.11.2019, 10:38
szykuja podwyzki 60% aż
obserwator
obserwator 09.11.2019, 21:58
Proszę sobie nie żartować, pożar w momencie dojazdu straży pożarnej nie wygladał na ugaszony, był w pełni rozwinięty.Bez służb nie opanowalibyście sytuacji, oczywiście ze pracownicy zachowali się prawidłowo ale straż nie przyjechała tam tylko "przelać pogorzelisko".
Są zdjęcia z tego zdarzenia.
Zenek
Zenek 09.11.2019, 19:56
Ile razy zbierają wielki gabaryt tyle razy się pali. Dziwne?
jan
jan 09.11.2019, 17:12
Niech każdy mi uwierzy ze zniechęca taka segregacja śmieci gdyż i tak wszystko idzie równo z dymem.
Proboszcz
Proboszcz 09.11.2019, 17:04
Bardo ważna informacja jest taka że zwłaszcza Gorlicami i nie tylko w tej sprawie interesuje się cała Polska, co znaczy że będzie Spokój, porządek i Bezpieczeństwo. A Empol może zrobić spalarnie śmieci jak ma na to tylko ochotę ale nie w terenach zabudowanych i tu można by było dać taką propozycję pani Wójt ze Sękowej.
Ks.
Ks. 09.11.2019, 16:51
Skoro Emopl nie daje sobie radę to niech zmienią powołanie do innego zawodu.
ASIA
ASIA 09.11.2019, 08:20
Zabawki wyrzucane z bateriami oraz akumulatorkami sa często spotykane u mnie w osiedlu podczas zbiórki odpadow. O nieszczęście wiec nie trudno. Ludzie nauczcie sie oddzielać odpady skranie niebezpieczne to nie bedzie pozarow.
Empolowi gratuluje ze tak szybko ugasił pożar bo to co sie dzieje w Polsce to są kilkudniowe akcje gaśnicze !!!
Obserwator
Obserwator 09.11.2019, 15:36
To było celowe podpalenie człowieku... Tak sie pozbywa śmieci... W całym kraju ostabio od 3 lat wysypiska płoną... Wiec nie gadaj o bateriach bo one nie aa powodem pożarów...
Kala
Kala 09.11.2019, 20:27
Celowe podpalenie i pożar ugaszony w kilkanaście minut? Jaki mieli by w tym cel??? Nie sadze... Jestem mieszkanką Gorlic i przezyłam ostatnie pożary i wiem jak to wyglądało...
Empol musiał stanąc na wysokości zadania po ostatnich pozarach i wydaje mi sie że im się to udało
Zdziś
Zdziś 09.11.2019, 07:21
Pożar może powstać niestety wszedzie... nawet u nas w domu😫 podstawą jednak by umieć szybko go ugasić - BRAWO EMPOL!!!
Kajetan
Kajetan 09.11.2019, 07:17
Empol firma kontrowersyjna dla nas Gorliczan ale odpady kto zbierać musi. Z tego co wiem to naprawdę spore kroki podjeli w sprawie zabezpieczeń przeciwpożarowych.
ZaGorlicki
ZaGorlicki 08.11.2019, 22:43
Samozapłon opadów jest jak najbardziej możliwy i realny niestety. I to dzieje się wszędzie. Oczywiście są celowe podpalenia czy przypadkowe zaprószenia ognia, ale samozapłon JEST MOŻLIWY. Tak samo może zapalić się siano składowane w stodole, czy drewno!
Daniel
Daniel 08.11.2019, 19:29
Empolowi proponuję założyć zakładowa straż pożarna

Pozostałe