Bartne. Premiera filmu „Wieś wirtualna – historia prawdziwa”.

  • 13.11.2019, 08:47
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Bartne. Premiera filmu „Wieś wirtualna – historia prawdziwa”. Foto: muzeum.gorlice.pl
Film jest cyfrową rekonstrukcją łemkowskiej wsi Bartne, jest próbą pokazania jego dawnych, utraconych walorów zabytkowych i krajobrazowych.

Zapraszamy Państwa na premierę filmu, który jest rekonstrukcją cyfrową łemkowskiej wsi Bartne. Zrealizowana została ona według stanu z ok. 1930 r., na podstawie zachowanych materiałów archiwalnych: inwentaryzacyjnych, fotograficznych i katastralnych. Głównym celem projektu jest dokumentacja, prezentacja i upowszechnienie informacji o walorach zabytkowych i historycznych zagrożonego obecnie zespołu ruralistyczno-architektonicznego łemkowskiej wsi Bartne, w jego stanie pierwotnym. Rekonstrukcja – jest próbą pokazania jego dawnych, utraconych walorów zabytkowych i krajobrazowych – czytamy na stronie Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, organizatora przedsięwzięcia.

Premiera filmu „Wieś wirtualna – historia prawdziwa” odbędzie się w najbliższy czwartek (14 listopada) o godz. 14 w cerkwi greckokatolickiej p.w. ŚŚ. Kosmy i Damiana w Bartnem.

Projekcję poprzedzi kermesz parafialny w Bartnem, który rozpocznie się o godz. 10, a od godz. 12.30 w tamtejszym domu ludowym dzieci z gminy Sękowa będą mogły wziąć udział w warsztatach etnograficzno-modelarskich.

Źródło info: muzeum.gorlice.pl

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

burycha
burycha 13.11.2019, 17:11
moja rodyna pochodyt z afryky ale łydałam sia w nołyci mij muż prałdobodobni pohodyt z Węgier djakuju za tot (movie) fylm i djakuju toj gazeti halogorlice. Halogorlice nb. 1!

Pozostałe