To była obietnica udzielenia korzyści majątkowej. Zatrzymania w sprawie byłego senatora PiS.

  • 11.12.2019, 15:48
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

To była obietnica udzielenia korzyści majątkowej. Zatrzymania w sprawie byłego senatora PiS. fot. ilustracyjne antykorupcja.gov.pl
Kolejne wiadomości związane ze śledztwem wobec byłego senatora PiS, Stanisława Koguta.

Dziś (11 grudnia) doszło do zatrzymania kolejnych trzech osób przez funkcjonariuszy CBA. Powodem zatrzymania było powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych w Małopolsce.

Jak podaje serwis RMF, w tym śledztwie zarzuty korupcyjne miało usłyszeć już 21 osób.

Stanisław Kogut, były senator PiS w styczniu tego roku usłyszał zarzuty korupcyjne związane z wywieraniem wpływu na wydanie decyzji o umorzenie postępowania administracyjnego dotyczącego dwóch obiektów w Krakowie, a także decyzji zawartej między PKP a innym podmiotem gospodarczym.

Kolejny zarzut dotyczy „pośrednictwa przy załatwianiu sprawy penitencjarnej skazanego za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą”.

Do tej sprawy agenci CBA zatrzymali kolejne trzy osoby powiązane obecnie, bądź też w przeszłości z jedną z warszawskich spółek. Wszystko wskazuje na to, że zatrzymani udzielili korzyści majątkowych w formie darowizn na rzecz wskazanych fundacji, bądź też złożyli obietnicę „gratyfikacji”, w zamian za podjęcie się pośrednictwa byłego senatora w załatwieniu korzystnego dla tej spółki rozstrzygnięcia przetargu. Ustalenia śledczych wskazują, że zatrzymani złożyli obietnicę udzielenia korzyści majątkowej w kwocie 1 mln zł pod zakup gruntów, na których miało zostać wybudowane Centrum Autyzmu.

Stanisław Kogut startował w ostatnich wyborach parlamentarnych jako niezależny kandydat do Senatu. Kampania zakończyła się niepowodzeniem. W listopadzie wygasł jego mandat.

Zatrzymane przez CBA osoby usłyszą zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach.

źródło: RMF24 / antykorupcja.gov.pl / cba.gov.pl

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ITI
ITI 11.12.2019, 16:35
No to sobie chłop nagrabił bo chciał pomóc dzieciom autystycznym :/
Masakra

Pozostałe