28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na gorlickim koncie 174 901,04 zł !!!

  • 12.01.2020, 09:39
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na gorlickim koncie 174 901,04 zł !!! fot. Jacek Spyra
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to przede wszystkim blisko 120 tysięcy wolontariuszy, którzy zbierają pieniądze do puszek. W Gorlicach jest ich prawie 100. Stan zbiórki na zakończenie dnia to ponad 174 tysiące zł!!!


Program gorlickiego finału 28. WOŚP 2020 znajdziesz tu - LINK
 

Pierwsze wyniki z godz. 9.45 z głównego sztabu Orkiestry:

Wynik zbiórki z godziny 12.15:

Na godz. 18.00:

GORLICE - 80 tys zł 

Na godz. 19.00:

GORLICE -100 tys zł 

Na godz. 19.28:

GORLICE - 102 064,02 tys zł 

 

Wyniki z godz. 20 z głównego sztabu Orkiestry:

Godzina 21.20 to stan:

GORLICE - 142 368,80 tys zł 



Wolontariusze

Ci, którzy kwestują na rzecz WOŚP, powinni mieć kilka charakterystycznych elementów. Przypominamy, jak rozpoznać prawdziwego wolontariusza Orkiestry.

Nieodłącznymi atrybutami każdego wolontariusza 28. Finału WOŚP są:

- puszka 28. Finału WOŚP - co roku wzór jest inny, tym razem dominującym motywem są żaglówki,

- czerwone serduszka - naklejki,

- tegoroczny identyfikator.

Wolontariusze, których spotkamy, powinni chodzić przynajmniej w dwie osoby - organizatorzy podkreślają, że ze względów bezpieczeństwa nikt nie powinien kwestować sam.

Szczególnie ważny jest identyfikator. To dzięki niemu możemy mieć pewność, że osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze, rzeczywiście jest wolontariuszem. Na identyfikatorze znajdują się: imię, nazwisko i zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji WOŚP oraz kod QR. A wszystko według wzoru jak na zdjęciu.

 

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...
loadingŁaduję odtwarzacz...
loadingŁaduję odtwarzacz...
loadingŁaduję odtwarzacz...
loadingŁaduję odtwarzacz...

Tomasz Stasiowski

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

eks
eks 13.01.2020, 09:03
ludzie cieszcie się co robi p.Owsiak bo PIS wam sprzętu do szpitali na pewno nie kupi
T
T 12.01.2020, 23:20
Pogodzę was: kto nie daje na Owsiaka, nie nie korzysta z jego sprzętu w szpitalu, a kto daje - niech korzysta tylko i wyłącznie z niego.
~~~~ja
~~~~ja 13.01.2020, 10:51
Wiesz co to jest OPP? To oznacza, że ze sprzętu fundacji mogą korzystać wszyscy na zasadach na jakich został przekazany do ośrodków publicznej opieki zdrowotnej.
Wiesz co to publiczna opieka zdrowotna? To oznacza, że z niej za darmo mogą korzystać wszyscy, którzy płacą składki.
Nie ma nigdzie aby to było zależne od wpłat na WOŚP.
Misiek
Misiek 12.01.2020, 21:45
Popieram szczytny cel i super że tyle pieniążków przejdzie na sprzęt dla dzieci etc. Ale jak dla mnie gorlicki WOŚP to trochę kaszanka :/ porozwalane wszystko po mieście , nic w sumie ciekawego oprócz może 2 rzeczy , zamiast zrobić to na mieście a w razie gorszej pogody przenieść to do gck np. koncerty , w sumie dla mnie żenada :) cieszy jedynie to że puszki pełne :) Na drugi raz postarajcie się bardziej i zróbcie WOŚP z pompą a nie takie coś żeby było :) żenada
Bett
Bett 12.01.2020, 21:04
Chciałam przypomnieć ile kosztuje rocznie utrzymanie religii w szkołach
1.5miliarda zł 😱 tyle ile Jurek zebrał za 27 lat
A to wszystko nie z tacy tylko z naszych podatków
Szok
A religii w szkołach 2 godziny a geografii czy biologii 1
~~~~ja
~~~~ja 13.01.2020, 10:59
Co Jurek zebrał? Chodzi z puszką na mrozie i zbiera? On prowadzi fundację i za to bierze pieniądze już kilka lat temu to było ponad 10.000 netto. Wolontariusze zbierają a ludzie dają i nie na Owsiakowi tylko na WOŚP. To wolontariuszom należy się szacunek a Owsiak normalnie wykonuje swoją pracę.
A wiesz, że to co zbiera WOŚP to zaledwie pd promila do dwóch wydatków NFZ z budżetu (czyli z naszych składek i podatków)? To po prostu kropelka w morzu, którą zresztą sami dodatkowo dodajemy wiec nie ma się czym jarać.
PAUL
PAUL 12.01.2020, 20:57
Tak to prawda mieszanie polityki, w wiadomościach o 19,30 w TVP była wzmianka o WOśP trwająca może 10 sek. i materiał odpowiedni dla TVP. Tyle dzieje się dzisiaj w kraju .....ale nie po myśli TVP. Kiedyś to oni prowadzili transmisję, jako telewizja publiczna, a dzisiaj musi telewizja komercyjna . Co za czasy. Organizowałem finał WOŚP w Gorlicach 93r. na hali sportowej to były czasy.... Powiem tak; byłem i jestem zawsze za WOŚP.
eks
eks 13.01.2020, 10:21
w 93 na hali był wosp?????????
Niezadowolony
Niezadowolony 12.01.2020, 20:50
Gdzie to światełko do nieba. Na telebimie.Śmiechu warte
A ha
A ha 12.01.2020, 20:20
Zawsze wspomagałam i wspomagać będę, tylko irytuje mnie mieszanie polityki do tego...
GREG
GREG 12.01.2020, 15:24
POPIERAM WOŚP BRAWO JUREK!!!!
Strun
Strun 12.01.2020, 14:51
Czy gorliccy ksieża zdecydują sie aby przekazac dochod z tacy na wośp?????dawniej tzn w latach 90 to były konkretnie zrobione w9ßpy w Gorlicach ,super koncerty w gck a nawet był taki wielki na hali sportowej a teraz nic ciekawego
~~~~ja
~~~~ja 13.01.2020, 11:05
A dlaczego mieliby to zrobić? Taca w kościele przeznaczona jest na określony cel i parafianie dają na to. Ktoś chciał i dał na WOŚP a ktoś chciał dać na tacę a ktoś inny tu i tu albo wcale i w czym problem? O co pretensje?
aa
aa 12.01.2020, 14:08
złoty melon, mrówka cała czeka na kasę od naiwnych.
joachim
joachim 12.01.2020, 13:52
a markety zamknięte!!!!!! jessssss!!!! nareszcie bo tak zawsze był strach żeby wejść i coś kupić!!!! huuuurrrrraaaa!!!!!!!!!!!!!
jarosław polskie zbaw
jarosław polskie zbaw 12.01.2020, 12:59
Pisu nie będzie, was krytyków nie będzie a Orkiestra ciągle grać będzie.
Brawo Jurek, brawo wszyscy normalni ludzie
Wdzięczny dla WOŚP
Wdzięczny dla WOŚP 12.01.2020, 11:45
Do KK: Jesteś pewnie starym Dziadkiem który nie ma dzieci i nie BĘDZIESZ już nigdy w sytuacji kiedy to życie Twojego potomstwa będzie zależało od specjalistycznego wyposażenia szpitala gdzie np. narodzi się dziecko - Twoje dziecko.
Dlatego ja wspieram tą akcję żeby można było ratować np. Twoje dziecko mimo że sam byś mu NIE POMÓGŁ!!!
łunochod
łunochod 12.01.2020, 11:11
popieram też nie daje!!! mogę duchowo wesprzeć ,dobrym słowe,to jest cenniejsze niż wszelkie ziemskie nic niezwarte dobra ,
mama
mama 12.01.2020, 13:27
ciekawe czy to twoje duchowe wsparcie i dobre słowo pomogą wielu dzieciom które żyją dzięki sprzetowi zakupinemu przez wosp
Popieram WOSP
Popieram WOSP 12.01.2020, 12:32
To lekarz tez cie kiedys duchowo wesprze bo skoro nie wspomagasz takich akcji to z urzadzen zakupionych z Wielkiej Oekiestry korzystac tez nie powiniwnes wtedy sie przekonasz ile to duchowe wsparcie i dovre slowo jest warte
gorliczanin
gorliczanin 12.01.2020, 11:05
Masz rację KK daj księdzu po kolędie.....Owsiak dostanie jeszcze Nobla zobaczycie. Tak trzymać.
joachim!
joachim! 12.01.2020, 13:54
chyba w kształcie melona!!!!!!!!!!!! hahahahaaa!!!!!!!!!!!
WSPIERAJ
WSPIERAJ 12.01.2020, 10:16
Do KK : To bardzo źle robisz że nie wspierasz akcji ! ... może kiedyś to właśnie Ty będziesz potrzebował pomocy - pomyśl o tym i nie bądź obojętny.
KK
KK 12.01.2020, 09:53
Nie dawałem i nie daje.
lapiduch
lapiduch 12.01.2020, 12:33
a na geriatri cie piloza na lozku od wosp
Swój
Swój 12.01.2020, 11:30
Nie masz się czym chwalić
Aa
Aa 12.01.2020, 10:31
To ze sprzetu WOŚ nie korzystałeś i nie będziesz korzystał??
Damian
Damian 12.01.2020, 10:03