Gorlice. Potrącenie pieszego na pasach. AKTUALIZACJA

  • 14.01.2020, 09:54
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Gorlice. Potrącenie pieszego na pasach. AKTUALIZACJA
Dzisiaj (14 stycznia) około godz. 9.45 mundurowi dostali zgłoszenie o potrąceniu pieszego na ulicy Jagiełły w Gorlicach.

Na miejscu jest już policja i zespół ratownictwa medycznego. Poszkodowany został zabrany do szpitala.

Więcej informacji wkrótce.
 

Aktualizacja, 15.01.2020, godz. 8.15

Kierowca renaulta nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który znajdował się już na pasach. Poszkodowany trafił do szpitala, jego obrażenia okazały się niegroźne, dlatego kierowca został ukarany 500 zł mandatem i punktami - informuje biuro prasowe KPP w Gorlicach.

Barbara Ćmiech

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

poszkodowany
poszkodowany 15.01.2020, 16:36
Dziękuję ratownikowi medycznemu , który akurat był na miejscu i udzielił mi pomocy, a wszystkim komentujący zastanówcie się co piszecie bo zarówno ta sytuacja jest dla obu stron czyli sprawcy i pokrzywdzonego bardzo niefajna .
Kierowca
Kierowca 15.01.2020, 08:34
Jestem kierowcą, ale dużo chodzę też pieszo po Gorlicach. W mojej ocenie rzeczywiście to skrzyżowanie nie należy do najbezpieczniejszych, naprawdę, żeby ktoś zatrzymał się i przepuścił pieszego na zebrze trzeba zwykle długo czekać. Ale najbardziej niebezpieczne przejscie w Gorlicach jest na skrzyżowaniu ul. Rydarowskiej i Korczaka, gdzie pojazdy jadące od strony Kauflanda rozpędzają się na prostym odcinku i potem zaraz za zakrętem wpadają na przejście dla pieszych na skrzyżowaniu z ul. Korczaka. Było tu już kilka sytuacji, gdy auta taranowały słupek na wysepce, sam ledwo kiedyś uskoczyłem, gdy rozpędzony koleś wpadł na wysepkę na przejściu. A wystarczyłoby przed zakrętem zrobić próg zwalniający, jakie np. są stosowane w Anglii . A co do przepuszczania pieszego, który ma zamiar przejść, to zwykle tymi kierowcami, którzy nie przepuszczą pieszego, są kobiety za kółkiem...
Wqrw
Wqrw 15.01.2020, 13:34
Taaa próg zwalniający... Może kolczatkę?
eks
eks 15.01.2020, 08:25
przed każdym przejściem powinny być barierki (płotki)jakie są na przejsciach w okolicach szkół po to żeby pieszy z rozpędu nie wlazł na przejście
Człowiek
Człowiek 14.01.2020, 21:14
Nie znając sytuacji wypowiadacie się o tym że to była wina przechodnia... Człowiek trafił do szpitala a wy w prześmiewczy sposób mówicie teksty typu ,,no nie patrzyło się tak ? Może to i lepiej ?" Tak, czasem ludzie chodzą jak święte krowy ale nie znając sytuacji powstrzymaj się od głupiego komentowania !
zgadula
zgadula 14.01.2020, 15:52
Pier..dolicie jak potuczeni wszyscy kupcie se czarne okulary
On
On 15.01.2020, 12:29
Nie ma takiego słowa jak "potuczeni"więc naucz się pisać,a później komentować.Pozdrawiam
Incense
Incense 14.01.2020, 14:33
Jestem zazwyczaj kierowca , ale zdarza mi się tez być pieszym i staram się postępować tak jakbym chciał , żeby zachował się pieszy kiedy ja bym prowadził . Prosta logika
tralala
tralala 14.01.2020, 18:04
Zgadzam się - nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe.
Patrząc na zachowanie niektórych pieszych, czasem by się chciało wziąć takiego delikwenta jako pasażera, żeby zobaczył, jak jego zachowanie wygląda z perspektywy kierowcy.
eva
eva 14.01.2020, 14:33
akurat ten pieszy już schodził z przejścia a kierowca się zagapił więc nie wiem po co ten atak na pieszych
Andrzej UV
Andrzej UV 14.01.2020, 14:02
Pieszy ma zawsze rację aby zostać kaleką
Frik
Frik 14.01.2020, 10:24
Efekt prawa - pieszy ma pierwszeństwo, a jak nie wychamójesz to twój problem, nie ważne że idzie nie patrząc.
Janek
Janek 15.01.2020, 07:38
No właśnie ten przepis to totalna bzdura pieszy też powinien zachować ostrożność i to szczególną a nie patrzeć w ekran komórki bo jednak samochód nie zachamuje "w metrze"nawet ze względu na wagę a niektórzy idą jak święte krowy wnioskuję- szanujmy się na wzajem i piesi i kierowcy
Mari
Mari 14.01.2020, 14:25
Pieszy ma pierwszeństwo na jezdni, kiedy wejdzie na przejście, ale gdy nie wejdzie to musi stać, póki ktoś się łaskawie nie zatrzyma. Ostatnio stałam jak ciołek, a żaden z dziewięciu "uprzejmych" kierowców, którzy mnie mijali, nawet nie raczył zwolnić przed przejściem, a co dopiero się zatrzymać.
aa
aa 14.01.2020, 17:42
może i dobrze bo jak by przepuścił to następny by potrącił Lepiej CZEKAĆ :)
MM
MM 14.01.2020, 14:46
Łazicie jak święte krowy całymi tabunami bez zastanowienia...
Pieszy
Pieszy 14.01.2020, 21:10
Chodzą szybko i nie patrzą bo kierowca ciepło w *** w aucie a pieszy idzie w deszczu, wieje wiatr a osobie która jedzie samochodem ciepło nie leje na głowę a i tak się zawsze się spieszy lub przekracza dopuszczalna prędkość, apeluje do kierowców zrozumcie też pieszych, zatrzymując się na przejściu dla pieszych na których pieszy stoi czasem po 5-15 min nie fajne uczucie a kierowca czyje się jak Pan na ulicy
Ui
Ui 15.01.2020, 20:34
5 do 15 minut hahaha W Gorlicach!!! ?
Zzzz
Zzzz 14.01.2020, 22:19
Gdzie ty 15min stoisz na przejsciu powiedz to wystosuje pisno do rejonu drog o jakas interwencje dla tego przejscia
jan
jan 14.01.2020, 21:53
Z tym czekanie 15 min to przesada. Trzeba wymienic baterie w zegarku zapewne rozładowana więć wskazówki wolno się kręcą. Pozdrawiam
Petrik
Petrik 14.01.2020, 11:52
Rację masz, ale co znaczy "wychamójesz"?
Pieszy
Pieszy 14.01.2020, 10:15
Tak uczyli w lewo w prawo i jeszcze raz w lewo.

Pozostałe