Umiesz liczyć – licz na siebie. Szpital bierze sprawy w swoje ręce i zaczyna szyć maseczki!

  • 18.03.2020, 13:33
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Umiesz liczyć – licz na siebie. Szpital bierze sprawy w swoje ręce i zaczyna szyć maseczki! Foto: ilustracyjne / www.freepik.com
Wzorem innych lecznic, gorlicki szpital postanowił zacząć szyć maseczki na własną rękę i rusza z „produkcją”.

Szwalnia maseczek to może zbyt górnolotne określenie, ale Dorota Szymańska, zastępca dyrektora do spraw medycznych w gorlickim szpitalu, przyznaje, że pomysł zrodził się z potrzeby chwili, bo maseczki schodzą teraz w mgnieniu oka, a te, które będą szyte w lecznicy, powstaną z materiałów przeznaczonych do sterylizacji. 

Szycia, póki co podjął się nasz personel, który ma takie umiejętności, ale wiem, że zgłosili się już wolontariusze i nie ukrywam, że każde ręce przydadzą się do pomocy – dodaje pani dyrektor.

Plan jest taki, żeby oprócz maseczek szyć w szpitalu również fartuchy, potem wszystko zostanie wysterylizowane i medycy będą mogli bez obaw ich używać.

Każdy, kto uważa, że jest w stanie podołać takiemu wyzwaniu i chciałby pomóc naszej lecznicy, proszony jest o telefoniczny kontakt z sekretariatem dyrekcji.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zibi
Zibi 19.03.2020, 08:09
Właśnie ta sytuacja otworzyła oczy bo nie jesteśmy drugimi Włochami a mamy niecałe 300 osób choć tyle tysięcy ludzi zwiało z zagranicy.
Mateusz
Mateusz 19.03.2020, 19:51
Przepraszam, ale trudno zrozumieć, co miał pan na myśli.
Ja
Ja 19.03.2020, 23:53
Prawdopodobnie to iż szczury uciekają z tonącego okrętu .
jakubek
jakubek 18.03.2020, 19:37
Państwo z dykty i paździerza. Jak zwykle, zwykli, ale wielcy ludzie muszą wziąć sprawy w swoje ręce i zastąpić państwo. A przecież według Mateuszka kłamczuszka jest wspaniale, pieniędzy zabranych mafiom vatowskim jest mnóstwo (podobno ponad 250 miliardów żywej gotówki), a Polakom niczego nie brakuje. To ja się pytam, gdzie jest ta kasa ? I dlaczego nigdy jej na oczy nie zobaczymy.
Ja
Ja 19.03.2020, 23:55
Jak ci się tak tutaj nie podoba to co tu jeszcze robisz? Jedź do Włoch , Niemiec , Anglii itd.
MrRed
MrRed 18.03.2020, 20:04
Ja pomoge.pomagamy swoim. Ale ja sie nie ludzilem. A niestety ta sytuacja nie otworzy ludziom oczu.

Pozostałe