Sobota. Codzienny raport związany z epidemią koronawirusa (AKTUALIZACJA - g. 19.05)

  • 04.04.2020, 10:03
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Sobota. Codzienny raport związany z epidemią koronawirusa (AKTUALIZACJA - g. 19.05)
Zapraszamy do śledzenia wszystkich najważniejszych doniesień o stanie epidemii wirusa SARS-Cov-2 w naszym regionie. 4 kwietnia >>>

 

godz. 19.05

 

godz. 18.02

Z radością przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o dwóch ozdrowieńcach z naszego województwa (czyli osobach niemających objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać – ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową). Są to: młody mężczyzna i kobieta w sile wieku, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Informujemy zarazem, że ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 33 osób.

W tej grupie jest 16 kobiet i 17 mężczyzn, w wieku od 14 do 89 lat, z Krakowa (5 osób), z Tarnowa (1 osoba), powiatu bocheńskiego (6 osób), wielickiego (16 osób), brzeskiego (2 osoby) oraz powiatów: olkuskiego, wadowickiego i myślenickiego (po 1 osobie).

12 osób z tej grupy jest hospitalizowanych pozostałe przebywają w izolacji.

Jednocześnie informujemy, że w poprzednim zestawieniu WSSE omyłkowo wskazana była jedna osoba z Krakowa.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 308 osób.

- WSSE w Krakowie

 

godz. 17.33

 

godz. 16.30

 

godz. 15.32

 

godz. 15.00

 

godz. 13.40

 

godz. 13.30

 

godz. 13.28

 

godz. 13.27

 

 

godz. 13.26

 

godz. 13.25

 

godz. 13.12

 

godz. 12.55

 

godz. 11.30

 

godz. 10.18

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 14 osób w woj. małopolskim.

W tej grupie jest 2 mężczyzn i 12 kobiet, w wieku od 26 do 63 lat, z Krakowa (7 osób), powiatu brzeskiego (4 osoby) oraz powiatów: wielickiego, proszowickiego i krakowskiego (po 1 osobie).

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 276 osób.

- WSSE w Krakowie

 

godz. 10.08

 

godz. 10.06

 

godz. 10.05

Tak rozwijała się epidemia SARS-CoV-2 na całym świecie

Tomasz Stasiowski

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zoo
zoo 04.04.2020, 23:21
Zakłady pracy będą likwidować i sklepy ze sznurkami, czyli podobnie jak jest w USA.
Terapia
Terapia 04.04.2020, 20:13
Bóg pogodził wszystkich, bo skoro zazdrościłeś że ktoś jest chory, cierpiący i nie pracuje bo ma rentę, to teraz stałeś się w podobnej sytuacji, gdzie jako pracownik osłabniesz to na twoje miejsce będzie ponad sto osób i sam możesz starać się o rentę i teraz zrozumiesz wszystkie ostre bieżące przepisy z ZUS.
Q
Q 04.04.2020, 20:03
Nie jestem w stanie pojąć, dlaczego w Polsce zakazuje się ludziom samotnego chodzenia do lasu! Las, łąka, otwarta przestrzeń i kontakt z przyrodą mają terapeutyczne działanie. Chora władzo! Dla wielu ludzi kontakt z naturą to konieczność. Ilu, ile z nas ocalił las? W depresji, w stanach lękowych, w żałobie, w smutku, wypaleniu. Odbieracie zwykłym ludziom możliwość leczniczego dla nich kontaktu z przyrodą, ale myśliwe i myśliwi mogą sobie grasować po lasach z bronią jak chcą. O czym to świadczy, jak nie o psychopatycznej potrzebie kontroli? Bo jeszcze, nie daj boziu, dzika przyroda zacznie się nam odradzać. Zgroza. Pozwalacie na świąteczne zgromadzania w kościołach , gdzie szaleją oszołomieni szamani powtarzający starym, skołowanym ludziom, że konsekrowane ręce nie przenoszą drobnoustrojów, a zakazujecie samotnych prawdziwie duchowych i zbawiennych wizyt w świątyni jaką jest las? Przecie do wyborów za wszelką cenę, Wasz ( bo nie mój) prezydent przekonuje, że sklep spożywczy i lokal wyborczy to to samo, a nie pozwalacie ludziom odetchnąć świeżym powietrzem w lesie i w parku? Powtórzę za Adamem Wajrakiem: (excusez le mot) WALCIE SIĘ! Om Shan
ar
ar 04.04.2020, 19:33
Kara za złamanie kwarantanny a co z tymi co robią imprezkę spraszają znajomych powinni zapłacić za każdego imprezowicza !!!
Jasiooopijak
Jasiooopijak 04.04.2020, 19:15
Ja mam maturę to się nie boję. Napewno robota się znajdzie. W biurze lub urzędzie, lub kuukla coś załatwi. Jest malinkA
Urzędnik
Urzędnik 04.04.2020, 19:51
Takich jak ty jest w Gorlicach jest około 2 tyś Osób.
ds
ds 04.04.2020, 18:55
PYTANIE do gorlickiej policji. Gnoicie sklepikarzy, gnoicie pary, gnoicie ludzi chcących żyć normalnie. Tymczasem dziś o godzinie 15 30 na gorlickim rynku przebywały 3 grupy upitych i agresywnych osobników, które nieniepokojone przez nikogo zaczepiały ludzi i spożywały alkohol. GDZIE JESTEŚCIE ODWAŻNI POLICJANCI?
rtyu
rtyu 04.04.2020, 19:38
Pewnie sprawdzają nieodpowiedzialnych na kwarantannie
Kuter
Kuter 04.04.2020, 14:59
Jakie zakłady chcą zamknąć?
Urzędnik
Urzędnik 04.04.2020, 11:22
Największe zakłady pracy w Gorlicach, składają wnioski o likwidację.
Onna
Onna 04.04.2020, 15:41
A może jakaś podpowiedź które?
Xyz
Xyz 04.04.2020, 15:01
Jakieś konkrety? Które zakłady?
Prawnik
Prawnik 04.04.2020, 11:19
W każdym sklepie są kamery, a Policja przebywa w niektórych sklepach, lub donoszą pracownice sklepów do mężów Policjantów i są stosowane kary administracyjne, to ok 5 tyś zł.
Adwokat.
Adwokat. 04.04.2020, 10:23
Należy być przygotowanym że za wyjście z domu, będzie zawiadamiany Sanepid i będą kary administracyjne i pozbawienia wolności, a tłumaczyć się można będzie przed Sądem, a nie przed Policją.
dsss
dsss 04.04.2020, 18:56
co za komedianci :D tak. Za wyjście z domu do pracy w piekarni, sklepie, stacji beznynowej czy w oczyszczalni zawiadomcie od razu sanepid. Szpicle...
Adwokat.
Adwokat. 04.04.2020, 23:32
To nie chodzi o fakt że koronawirus to samobójstwo, ale o to że kogoś możesz zabić, gdy go zaradzisz, ale widzę że niektórzy są jednak przewrotni.
ddd
ddd 05.04.2020, 10:13
bredzisz człowieku. To nie dżuma, a niektóre zawody muszą istnieć. siedź dalej w piwnicy
henk86