Empol. Pożar w hali suszarni odpadów. AKTUALIZACJA

  • 20.05.2020, 07:01
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Empol. Pożar w hali suszarni odpadów. AKTUALIZACJA fot. OSP Biecz
Dzisiaj (20 maja) około godziny 3.50 straż pożarna została powiadomiona o pożarze w zakładzie przy ul. Przemysłowej w Gorlicach.

 

Doszło tam do niedużego pożaru odpadów, zgromadzonych na terenie hali zakładu Empol.

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 3 zastępy strażaków z JRG Gorlice oraz OSP Biecz. Policja ustala przyczyny tego incydentu.

Więcej informacji wkrótce.

AKTUALIZACJA, godz. 9.46.

O godz. 3.48 zostało odebrane zgłoszenie pracownika o pożarze w jednej z maszyn do suszenia śmieci na terenie zakładu Empol w Gorlicach - informuje oficer prasowy gorlickiej policji, asp. sztab. Grzegorz Szczepanek.

Samozapłon dotyczył odpadów. Obecna na miejscu załoga Państwowej Straży Pożarnej ugasiła palenisko. Brak osób poszkodowanych oraz strat w mieniu. Maszyna znajduje się w półotwartej hali, w odległości około 100 m od składowanych innych odpadów, sama hala wykonana jest w całości z materiałów niepalnych.

Maszyna do suszenia śmieci, po ugaszeniu ognia, ponownie została uruchomiona i jest całkowicie sprawna. Nie ma przypuszczeń by ktoś z osób trzecich miał udział w powstaniu źródła ognia.

AKTUALIZACJA, 20 maja, godz. 17.50.

  W imieniu Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych "EMPOL" Sp. z o.o w związku zaistniałą sytuacją dnia 20.05.2020 r. dotyczącą spekulacji dotyczącej pożaru na obiekcie Zakładu Zagospodarowań Odpadów w Gorlicach przy ul. Przemysłowej pragnę poinformować oraz uspokoić że bezpośrednią przyczyną wystąpienia zadymienia na terenie instalacji była awaria - uszkodzenie łożyska głównego wentylatora który wtłaczał powietrze na instalację. Incydent nie był związany zupełnie z zadymieniem oraz pożarem odpadów na terenie zakładu jak to wcześniej było przedstawiane.

   Kontrole tego samego dnia 20.05.2020 r Państwowej Straży Pożarnej  jak i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska wykazały iż bezpośrednią przyczyną wystąpienia zadymienia na terenie zakładu nie były uchybienia związane z zagospodarowaniem odpadów.

Marcin Chrobak
Dyrektor ds. Zagospodarowania Frakcji PalnejTo już kolejny pożar w tym zakładzie. Do poprzednich poważnych zdarzeń dochodziło:


fot. OSP KSRG Biecz

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 21.05.2020, 07:59
Ludzie czy zdajecie sobie sprawę że wentylatory na takich zakładach są wielkości autobusu ... to nie wentylator pokojowy. Wiem bo serwisuję taki sprzęt to zdaje sobie ile może to przysporzyć problemu
Frajer kibel
Frajer kibel 20.05.2020, 22:47
Niech zajmie sie tym ekolog przedsiebiorca finansjer biznesmen wiadomo kto
Rojzemca
Rojzemca 20.05.2020, 22:35
Panowie dowiedzcie sie kto od wielu lat ma najwiecej wyjazdów do akcji w powiecie czy jezdza na miasto gorlice czy nie i nie nadawajcie na osp Biecz bo to tylko swiadczy o slabosci waszej osoby nie jednostki która reprezentujecie ochotnicy teraz wami rzadza pieniadze nie powolanie
senator
senator 20.05.2020, 21:13
Nikt nie ucierpiał , to wg. władz Empolu , nie był pożar? A dym który wywołał alarm wydobywał sie z zatartego łożyska wentylatora. 😂 Nieżle musiało ^nieszkodliwie^ dymić to łożysko , ze az alarm wywołało . Strach pomyśleć co by było gdyby się zatarła cała maszyna , czy jeszcze coś wiekszego od łożyska wentylatora. Czy sie pali , czy zaciera , efekt ten sam. Bezpieczniej byłoby straż pożarną przenieść na stałe do Empolu? I oni chcą budować spalarnie , i do tego w mieście? Masakra jakaś.
DruhGminyGorlice
DruhGminyGorlice 20.05.2020, 17:17
Czemu tak a nie tak ... to pytanie do dyspozytora który dysponuje siły i środki na miejse ... a nie nadawac jeden na drugiego... chyba wszyscy jesteśmy to by pomagać... wiec po co ten hejt ... Druhowie opanujcie emocje ... ponoć straż = jedność?
Krakus
Krakus 20.05.2020, 17:07
W Końcu spalą połowę Gorlic, albo tak zatrują środowisko, że trawy będą w jak jedne spalenisko.
Fifi
Fifi 20.05.2020, 16:34
To chyba jakiś zły duch czówajacy nad Empolem, który co jakiś czas daje znac o sobie od kilku lat.
Chyba chce sam mieć swoją spalarnię śmieci. Talie piekiełko na ziemi zarządzane z zaświatów.
Gorliczanin
Gorliczanin 20.05.2020, 13:41
Rok bez pożaru w Empol to rok stracony.

Pozostałe