Zadania ogólnomiejskie zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego miasta Gorlice na rok 2021! Na co zagłosujecie?

 • 18.09.2020, 11:56
 • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Zadania ogólnomiejskie zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego miasta Gorlice…
Prezentujemy zadania ogólnomiejskie, na które będziecie mogli oddawać swoje głosy! Zapraszamy do zapoznania się z zakresem zadań, które już niedługo mogą zostać zrealizowane!

 

Jak podaje UM Gorlice, w ramach zgłaszania projektów w tym roku do urzędu wpłynęło łącznie 34 wnioski. Z zebranych pomysłów do ostatecznego głosowania przyjętych zostało 31, które przeszły pozytywnie proces weryfikacji.

W tym artykule prezentujemy Wam zadania zgłoszone jako ogólnomiejskie. W drugim artykule dostępnym >>>TUTAJ możecie zapoznać się z zadaniami osiedlowymi.

Już teraz możecie zapoznać się z listą zadań, ale głosy możecie oddawać dopiero od poniedziałku!

 

 1. Biblioteka czynna całą dobę! Montaż książkomatu i infrastruktury rowerowej przy MBP w Gorlicach
  Szacunkowy koszt zadania: 300 000 zł

Propozycja ta zakłada montaż książkomatu i stojaka na rowery przy gorlickiej MBP.

Książkomat umożliwiałby odbieranie zamówionej wcześniej literatury oraz dokonywanie zwrotów 24 godziny na dobę! Z urządzenia mógłby skorzystać każdy Czytelnik, który posiada aktywną kartę biblioteczną gorlickiej MBP. W 42 skrytkach można by zostawiać woluminy do zwrotu i odbierać zamówione. Urządzenie to działałoby niezależnie od czasu pracy samej biblioteki. Co więcej, pozwalałoby ominąć ograniczenia, które pojawiły się w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Drugim elementem realizacji tego zadania byłoby umieszczenie przy bibliotece stojaka z miejscem na 8 rowerów z ogólnodostępną stacją do ich reperacji. To pozwalałoby bezpiecznie pozostawiać tam swoje pojazdy osobom, które właśnie w ten sposób przybywają do MBP. W ramach projektu, na rogu budynku MBP, zamontowana zostałaby także kamera.

 

 1. No pięknie! – zagospodarowanie terenów rekreacyjnych przy Parku Miejskim
  Szacunkowy koszt zadania: 300 000 zł

 

To zadanie obejmuje swoim zakresem aż trzy różne elementy: wykonanie wybiegu dla psów przy Parku Miejskim, oświetlenie kładki prowadzącej do Parku Miejskiego od ulicy Parkowej oraz ustawienie rowerowych stacji naprawczych wokół parku.

1. Podświetlenie kładki prowadzącej do Parku Miejskiego – będzie atrakcją zarówno dla gorliczan, jaki i turystów odwiedzających nasze miasto. Iluminacja ma być elementem wpisującym się w wizję Gorlic jako Miasta Światła. Oświetlenie mostu będzie dostosowywane kolorystycznie do różnych okazji i świąt.

2. Budowa wybiegu dla psów – to element zadania polegający na wydzieleniu ogrodzonej przestrzeni  dla spacerowiczów i czworonogów, tuż przy trasie spacerowo-rowerowej w pobliżu Parku Miejskiego. Na placu znalazłyby się sprzęty przeznaczone do zabawy i ćwiczeń dla zwierząt (pochylnie, obręcze itp.) oraz ławki i kosze na śmieci.

3. Budowa stacji naprawczych dla rowerów (co najmniej trzech: jednej dużej i dwóch mniejszych). Duża stacja rowerowa znalazłaby się koło pumptracku i skateparku, służąc każdemu chętnemu do doraźnej naprawy i prac pielęgnacyjnych wokół swoich rowerów. W tym punkcie stacja posiadałaby wiele funkcji dodatkowych, w tym stojak pomocniczy, pneumatyczny uchwyt do deskorolki, etc.

 

 1. Wykonanie nakładki bitumicznej na ścieżce rowerowej od kładki przy ulicy Kościuszki bocznej do granicy z Ropicą Polską
  Szacunkowy koszt zadania: 150 000 zł
 1. Remont nawierzchni jezdni na ul. Pod Lodownią
  Szacunkowy koszt zadania: 300 000 zł
 1. Poprawa infrastruktury sportowo-treningowej na stadionie im. Maksymiliana Kumorkiewicza przy ul. Sienkiewicza
  Szacunkowy koszt zadania: 300 000 zł
 1. Remont ulicy Konopnickiej od bloku nr 17 do 25
  Szacunkowy koszt zadania: 300 000 zł
  (Zespół ds. budżetu obywatelskiego po przeanalizowaniu dwóch odrębnie złożonych projektów dotyczących remontu tego samego fragmentu ulicy Konopnickiej, zdecydował
  o połączeniu ich w jeden wniosek. Zakres zadania pn. „Remont ulicy Konopnickiej – wykonanie nowej nakładki asfaltowej” był tożsamy z założeniami projektu pn. „Przebudowa nawierzchni ulicy Konopnickiej 17 – 23”, który także został zgłoszony w tej edycji budżetu obywatelskiego. )
 1. Modernizacja chodnika i infrastruktury drogowej wraz z rozbudową miejsc parkingowych w obrębie cmentarza komunalnego w Gorlicach
  Szacunkowy koszt zadania: 300 000 zł

 

Szczegółowy opis wszystkich zadań możecie sprawdzić >>>TUTAJ

UM Gorlice wyjaśnia:

 

Kto może głosować?
Głosować mogą mieszkańcy posiadający stałe i czasowe zameldowanie na terenie Gorlic, którzy w bieżącym roku ukończyli bądź ukończą 16 lat.

Jak głosować?
Głosujemy wybierając jeden projekt z listy zadań o charakterze ogólnomiejskim oraz jeden projekt z listy zadań osiedlowych.

Można głosować na projekty z dowolnego osiedla. Nie ma obowiązku głosowania na propozycje z osiedla, w którym się mieszka.

Gdzie głosować?


Głosowanie elektroniczne

Głosować można elektronicznie (przez Internet) poprzez formularz dostępny na stronie budzetobywatelski.gorlice.pl: (Głosowanie będzie możliwe od 21 września do 4 października do godziny 24:00).

 • Po wejściu na stronę budzetobywatelski.gorlice.pl należy wybrać zakładkę „Głosuj” lub "Głosuj online".
 • Następnie można oddać po jednym głosie na zadanie ogólnomiejskie (kliknij „wybierz”) oraz osiedlowe (kliknij „wybierz”).
 • Jeśli zakończyłeś wybór projektów kliknij przycisk „Dalej”.
 • Aby prawidłowo oddać głos należy podać imię i nazwisko, numer PESEL.
 • Zaakceptuj politykę prywatności systemu.

W celu weryfikacji oddania głosu należy wprowadzić w określone pole numer swojego telefonu komórkowego. Na wskazany numer telefonu głosujący otrzyma SMS-em kod weryfikacyjny (SMS jest bezpłatny), który należy wpisać w kolejne pole. Jeden numer telefonu można wykorzystać do potwierdzenia oddania maksymalnie dwóch głosów.

Kliknij „Zagłosuj”.

Przed przystąpieniem do głosowania można zapoznać się z opisem poszczególnych zadań zgłoszonych do budżetu obywatelskiego (zakładka „przeglądaj zadania”).


Głosowanie tradycyjne „papierowe” w Pawilonie Historii Miasta


Zagłosować można także tradycyjnie w Pawilonie Historii Miasta Gorlice, gdzie po okazaniu dokumentu tożsamości otrzymają Państwo kartę do głosowania. W Pawilonie Historii Miasta można głosować od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30.

Uwaga! Jeśli zagłosujesz przez Internet to nie będziesz mógł/a zagłosować w sposób tradycyjny wypełniając kartę do głosowania w Pawilonie Historii Miasta i odwrotnie. Pamiętaj, że TYLKO JEDEN RAZ możesz zagłosować na zadanie osiedlowe i TYLKO JEDEN RAZ na zadanie ogólnomiejskie.

 

źródło: UM Gorlice

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

HellOKitty
HellOKitty 18.09.2020, 16:48
remont, chodnik, poprawa infrastruktury, remont, modernizacja... na dobrą sprawę są dwa warte uwagi projekty.
KF
KF 18.09.2020, 16:25
Słabo znów zadania osiedlowe jako ogólnomiejskie to jest kpina i zbieranie głosów wyborców a nie rozwój w projekty które dadza wszystkim jakis pożytek!!!
Andrzej
Andrzej 18.09.2020, 21:54
Racja !... po raz kolejny ktoś tu kpi w żywe oczy mieszkańców Gorlic ! ...ps. Chyba że sądzą iż gorliczanie to nawaleni w 4d.. menele ...
MrRed
MrRed 18.09.2020, 16:36
czekaj, a to nie było tak, że to kazdy obywatel miasta mógł coś zaproponować, przygotować i złożyć? tak, tak właśnie było. Twój głos pokazuje tylko, że nie do końca ludzie wiedzą, że takie sprawy powinni brać w swoje ręce. to nie jest lista przygotowana przez urzędników, ale efekt np. dogadania się ludzi na osiedlach. w ubiegłym roku i dwa lata wcześniej miałeś przykład doskonałej organizacji spraw rowerzystów. ich projekty zostały i są właśnie realizowane. nikt Ci nie bronił zaproponować czegokolwiek. naprawdę, takim jak Ty to nie dogodzi. co byś chciał "dla wszystkich"?
Agent
Agent 18.09.2020, 14:22
Czy na wybiegu dla psów zostaną zamontowane również kosze na psie odchody ?czy tak jak do tej pory po parku przechadzać się będą pancie z pieskami które załatwiają swoje potrzeby gdzie popadnie ?
Wyborca
Wyborca 18.09.2020, 13:07
Gdzie jest zadanie z poprzedniego rozdania?!
No bo chyba nie te tasiemki co wiszą na drzewach bo ta trasa to dla kaskaderów samobójców!!!
Tata pSYCHOPATA
Tata pSYCHOPATA 18.09.2020, 12:49
Może udałoby się stworzyć jakąś akcję z tablicami w kilku miejscach miasta, pokazującą jak zaśmiecone są lasy w okolicy. Zwłaszcza teraz widać gdy zbiera się grzyby, że śmieci przybywa. Zazwyczaj to puszki po piwie, butelki po wodzie mineralnej, lub paliwie do pił spaliniowych, no i flaszki po wódce - paliwie dla pilarzy.
...............
............... 18.09.2020, 12:40
A w Gorlickim nic.............
Na Podkarpaciu powstaje fabryka kabli do samochodów elektrycznych, Fabryka powstaje w Pogwizdowie Nowym (1018 MIESZKAŃCÓW) ,W pierwszym okresie zatrudnienie znajdzie 65 osób, ale docelowo firma stworzy 400 miejsc pracy,W rzeszowskiej fabryce Phoenix Contact E-Mobility będzie produkować i testować kable do ładowania samochodów elektrycznych. Powstanie także laboratorium do testowania nowych technologii.

Phoenix Contact E-Mobility to niemiecka firma, która produkuje części do samochodów elektrycznych i stacji ładowania.
HellOKitty
HellOKitty 18.09.2020, 12:04
podświetlany most? wizualizacje chętnie bym zobaczył. ksiażkomat też spoko, ale patrząc na koszt to wizualnie lepsza propozycja światełek w różnych kolorach. dobre.

Pozostałe