Wczoraj (3 października) odbyła się 7. kolejka rozgrywek I ligi piłki nożnej kobiet, w której debiutuje zespół UKS Trójka Staszkówka Jelna.

Autor: fot. facebook UKS Trójka Staszkówka Jelna

UKS Trójka Staszkówka Jelna - Pogoń Tczew 2:2 (2:0)

bramki: Tomasiak 1', Różycka 11' - Magurska 60', 65'

Drużyna gospodyń otworzyła ten mecz bardzo dobrze, bo już po 11 minutach i dwóch bramkach Różyckiej i Tomasiak prowadziła z Pogonią Tczew 2-0.

Szybkie prowadzenie niestety zdekoncentrowało zawodniczki Trójka i gra w pierwszej połowie w ich wykonaniu była bardzo niedokładna i chaotyczna.

Pomimo licznych błędów drużyna gości w tej części zawodów nie stworzyła zagrożenia pod bramką gospodyń.

Po przerwie mecz wciąż był nadal wyrównany i kiedy wydawało się, że drużyna ze Staszkówki sięgnie po 3 kolejne punkty, zdarzył się dramat, w ciągu 5 minut tczewianki najpierw strzeliły gola kontaktowego a za chwilę drugiego, wyrównując stan meczu na 2-2.

W końcówce spotkania oba zespoły mogły przechylić szalę zwycięstwa jeszcze na swoją korzyść, jednak ostatecznie zawody zakończyły się podziałem punktów.

Drużyna ze Staszkówki po 7. kolejkach plasuje się na 8. miejscu w tabeli rozgrywek ogólnopolskich. Szkoda straconych punktów, bo pozwoliłyby one na przeskoczenie kilku wyżej notowanych klubów.

I liga piłki nożnej kobiet

Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  UKS SMS II Łódź 6 16 5 1 0 22-5 3 0 0 16-3 2 1 0 6-2
2.  Rekord Bielsko-Biała 6 16 5 1 0 19-3 4 0 0 15-1 1 1 0 4-2
3.  Stomilanki Olsztyn 7 13 4 1 2 10-14 2 1 1 5-6 2 0 1 5-8
4.  SWD Wodzisław Śląski 6 11 3 2 1 11-7 0 2 0 3-3 3 0 1 8-4
5.  Tarnovia Tarnów 6 10 2 4 0 21-8 1 1 0 8-2 1 3 0 13-6
6.  Resovia 6 9 2 3 1 12-11 1 2 0 4-3 1 1 1 8-8
7.  Sportowa Czwórka Radom 7 8 2 2 3 9-10 0 1 2 2-6 2 1 1 7-4
8.  Trójka Staszówka/Jelna 7 8 2 2 3 16-19 1 1 2 8-15 1 1 1 8-4