Dostaniemy dodatkową niedzielę handlową!

  • 25.11.2020, 11:52
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Dostaniemy dodatkową niedzielę handlową! fot. ilustracyjne/ unsplash
Dosłownie kilka dni temu pisaliśmy o problemie niedziel handlowych: niektórzy chwalą to rozwiązanie, inni podkreślają: w obecnej sytuacji związanej z epidemią powinny powrócić te dni, jako czas aktywnego handlu!

 

W sieci właśnie pojawiła się informacja o projekcie ustawy, która pozwoliłaby jeszcze w tym roku na ustanowienie dodatkowej niedzieli handlowej. Oznacza to, że prawdopodobnie niebawem dowiemy się o tym, że niedziela 6 grudnia 2020r. także będzie niedzielą handlową.

Przypomnijmy, że koncepcja niedziel handlowych zakładała stopniowe wygaszanie handlu prowadzonego w niedzielę do sytuacji, w której handel niedzielny mógłby odbywać się tylko dwa razy w roku: przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą. Sytuacja związana z epidemią koronawirusa spowodowała jednak, że powrót do poprzedniego stanu rzeczy, tj. możliwości prowadzenia handlu w każdą niedzielę był postulowany przez wiele środowisk. Brak zmian w tym zakresie spowodował jednak inną reakcję: wydłużenie czasu pracy sklepów, a w niektórych przypadkach wprowadzenie 24-godzinnej doby handlowej.

Wszystko po to, by możliwe było robienie bezpiecznych zakupów.

Jeszcze tydzień temu pisaliśmy o tym, że robienie zakupów w niedzielę będzie możliwe jeszcze tylko dwa razy w tym doku >>>Dwie niedziele handlowe do końca tego roku.

Dzisiaj okazuje się jednak, że możemy spodziewać się istotnej zmiany: wprowadzenia jeszcze jednej niedzieli handlowej 6 grudnia 2020r. Jak podają autorzy projektu ustawy w jej uzasadnieniu, kluczowe jest nie tylko ułatwienie klientom nabywania produktów przy utrzymaniu reżimu sanitarnego. Wzmożony handel ma także pozytywnie wpływać na sytuację przedsiębiorców.

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe