Basen czeka na remont. Zobaczcie ostatnie zdjęcia przed całkowitą zmianą

  • 02.12.2020, 10:52
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Basen czeka na remont. Zobaczcie ostatnie zdjęcia przed całkowitą zmianą fot. © haloGorlice.info
Woda z basenów została spuszczona, zniknęli ratownicy, pływacy. Drugi etap prac remontowych na basenie ma się wkrótce rozpocząć, a termin jego zakończenia to...

 

Jak czytamy na stronie gorlickiego OSiRu, ogłoszony został kolejny przetarg na remont pływalni Fala. Jak zapewne pamiętacie, kwestia budzi wiele emocji: dlaczego nie rozpoczęto już na wiosnę? Dlaczego nie remontowano w czasie lockdownu?

Na te pytania odpowiadaliśmy już jakiś czas temu w artykule >>> Remont krytej pływalni już niebawem

Teraz znamy już datę, przed którą powinien być zakończony remont krytej pływalni, z której tak wielu z nas chciałoby znowu skorzystać. Data zakończenia prac związanych z II etapem remontu to 28 maja 2021 roku (w zakresie robót współfinansowanych przez Ministerstwo Sportu), a termin wykonania całości przedmiotu zamówienia określono na dzień 27 sierpnia 2021 roku.

Na stronie OSiR w ogłoszeniu o przetargu czytamy:

Zakres zamówienia obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych obejmujących remont, przebudowę i rozbudowę obiektu krytej pływalni, w tym w szczególności następujące roboty:

1. Wymiana pokrycia dachów, docieplenie stropodachów i stropu nad niecką basenową, remont kominów, wymiana instalacji odgromowej, wymiana orynnowania i obróbek blacharskich dachu i attyk, wymiana podbitki.

2. Termomodernizacja ścian zewnętrznych budynku oraz ścian fundamentowych, remont wszystkich schodów zewnętrznych z wymianą ich okładzin.

3. Prace konstrukcyjne związane z rozbudową i przebudową budynku pływalni, wzmocnienia fundamentów, budowa fragmentów ścian pod konstrukcję stalową, wzmocnienia konstrukcyjne pod budowę jacuzzi, wzmocnienia pod nową konstrukcję schodów zjeżdżalni

4. Wymiana stolarki zewnętrznej aluminiowej, budowa przeszklenia fasadowego, wymiana przeszklonej ścianki aluminiowej wewnątrz, oddzielającej basen główny od basenu hamowanego zjeżdżalni. Wymiana konstrukcji schodów na zjeżdżalnię oraz remont konstrukcji podwieszenia zjeżdżalni. Wymiana zadaszenia i przeszklonych ścian basenu hamowanego zjeżdżalni.

5. Wymiana okładzin i remont posadzek i ścian w szatniach wraz z wymianą armatury sanitarnej, sufitów podwieszanych, oświetlenia. Wymiana systemu koryt przelewowych i dylatacji systemowych przy plażach basenu i sanitariatach. Wymiana posadzek na plażach basenowych. Montaż sufitu higienicznego kasetonowego w pomieszczeniu niecki basenowej mniejszej.

6. Adaptacja pomieszczeń przyziemia, poziom -3.3 na potrzeby groty solnej oraz tężni solankowej

7. Adaptacja pomieszczeń przyziemia i parteru na potrzeby montażu jacuzzi dużego wraz z sauną suchą, ścieżką sensoryczną i strefą schładzania.

8. Likwidacja barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych.

9. Zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń holu głównego, dobudowa wiatrołapu wraz z systemem żaluzji zewnętrznych, zmiana lokalizacji kas, zmiana układu funkcjonalno-komunikacyjnego części komercyjnej.

10. Przebudowa tarasu zewnętrznego elewacji południowej, dobudowa podłogi podniesionej, wykonanie nowej podłogi na gruncie.

11. Przebudowa i remont pływalni „Fala” w Gorlicach w zakresie instalacji elektrycznych.

12. Przebudowa i remont pływalni „Fala” w Gorlicach w zakresie instalacji sanitarnych.

 

Dziś o poranku po raz ostatni udaliśmy się na pływalnię, by zrobić zdjęcia obiektu przed rozpoczęciem generalnego remontu. Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli Was poinformować o postępach prac na tym obiekcie.

Monika Kulka-Smołkowicz

Zdjęcia (7)


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Berlin
Berlin 08.12.2020, 11:05
Ale... Kiedy rozpocznie się ten remont?
Mieszkaniec_powiatu
Mieszkaniec_powiatu 04.12.2020, 14:37
Jaki Remont, przecież na stronie OSiR Gorlice jest zawiadomienie o nieważnieniu przetargu z dnia 18.11.2020. Więc raczej remontu nie będzie, kasa przepadnie, więc lepiej uruchomić basen, tym bardzie że w sąsiednim mieście basen funkcjonuje a ludzie z Gorlic i okolic tam trenują
powiedział, że matka siedzi z tyłu..
powiedział, że matka siedzi z tyłu.. 04.12.2020, 06:17
"Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu" Miś.
Jdjd
Jdjd 03.12.2020, 03:20
Basen basenem ale ludzie *****. Nie wrócę na ten zasyfiony basen. Godzina 6 rano pływasz sobie spokojnie aż tu nagle wbija wielki macho. Jak koło cb przepływa czujesz ciepła strugę szczyn. Basen spoko tylko ludzie *****. Oczywiście na dole orgia w jacuzzi ze starym dziadem który potem chodzi po przebierali ze swoim obwisłym przyrodzeniem. Fajny basen tylko ludzie ****. Jestem facetem ale jak patrzę na innych facetów jak się zachowują to obrzydzenie łapie.
Fio
Fio 02.12.2020, 23:41
obyśmy tylko nie zostali całkiem bez basenu po tym remoncie
Antek PO-KO
Antek PO-KO 02.12.2020, 21:53
Tym remontem winien się przyjrzeć CBA lub nawet ABW bo to jest duża kasa za nic a obiekt może służyć jeszcze lata znam gorsze!!! Tak jak widzieliście likwidacja betonu między mostami za ok. 5,5 miliona złotych bo za 28 mln na Ropie i Wisłoku zrujnowali 4 sztuki
MrRed
MrRed 02.12.2020, 14:02
na dobrą sprawę, to nie ma w tej chwili gdzie jechać na basen w okolicy, nawet gdyby nie było pandemii. gdzie najbliżej sensowny obiekt? nie parko wodny w Krakowie, tylko normalny taki obiekt, zeby popływać, odpocząć, nie w tłumie dzieciarni?
mywash
mywash 02.12.2020, 20:16
pływalnia w Nowym Sączu
Karo
Karo 02.12.2020, 18:42
Wysowa, ośrodek Biawena
Edi
Edi 02.12.2020, 16:43
Proponuje wanne i po problemie.
pływaczka
pływaczka 02.12.2020, 12:59
Niech wymienią albo porządnie wzmocnią zjeżdżalnię (rynnę), bo się strasznie chwieje kiedy ktoś zjeżdża..strach pływać pod tym..
Gorliczanin
Gorliczanin 02.12.2020, 11:20
Z tego co czytam to lepiej wyburzyć to co jest i postawić nową pływalnie.Do przemyślenia.
Obserwator
Obserwator 02.12.2020, 11:14
Kolejny artykuł i kolejna ściema. Wierzę w remont , tak jak w dobre zmiany w kraju. Remont miał być od kwietnia i co... Kłamstwo....
Pływak
Pływak 02.12.2020, 13:40
A szkoda gadać tylko przesuwaja terminy. Zadnych szczegółów - juz 3 przetarg. Ja sie pytam dlaczego basen jest zamkniety jak dookola wszystkie pływalnie funkcjonuja??

Pozostałe