UM Biecz informuje o priorytetach w zakresie odśnieżania

  • 14.01.2021, 13:45
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

UM Biecz informuje o priorytetach w zakresie odśnieżania Fot. haloGorlice
Tuż po pierwszych opadach śniegu pojawiło się wiele Waszych komentarzy: zima w połowie stycznia nie jest zaskoczeniem! Dlaczego drogi nie są przygotowane? Wiele uwag kierowano w stronę gminy Biecz.

 

Przekazujemy treść informacji, która pojawiła się na stronie UM Biecz

Akcja Zima na terenie Gminy Biecz

Wszystkie drogi publiczne na terenie Gminy Biecz zostały objęte zleceniem utrzymania ich w stanie przejezdnym. "Akcję Zima" w miejscowościach z terenu Gminy Biecz będą realizowały: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z.o.o w Bieczu, firma „Familia” Marek Dziki oraz firma „Trans-Usługi” Andrzej Knybel.

Poniżej wykaz numerów telefonów kontaktowych związanych z zimowym utrzymaniem dróg w poszczególnych rejonach naszej gminy:

1. MPGK Sp. z.o.o. – Miasto Biecz, Binarowa Racławice, Głęboka, Grudna Kępska, Korczyna i Libusza, Sitnica (nr. kontaktowe: 665 101 126, 605 255 702)

2. Firma „FAMILIA” Marek Dziki – Strzeszyn, Bugaj (nr kontaktowy: 502 267 005)

3. Firma „Trans-Usługi” Andrzej Knybel – Rożnowice (nr kontaktowy: 697 039 127)

Ze strony Urzędu Miejskiego w Bieczu akcję koordynują: Aldona Śliwa-Czech oraz Marek Urbanik pracownicy  Zespołu ds. dróg gminny (nr kontaktowy: 13 44 068 45). W przypadku problemów z przejezdnością można kontaktować się z pracownikami urzędu pod numerem tel.:  603 765 172

 

Jak wskazuje UM Biecz w odniesieniu do pierwszeństwa odśnieżania:

Z uwagi na nagłe oraz trudne warunki pogodowe (opady śniegu, gołoledź) w pierwszej kolejności odśnieżane będą główne drogi przejazdowe między miejscowościami oraz te stanowiące dojazd do obiektów publicznych, szkół bądź miejsc pracy. W związku z tym na niektórych mniejszych odcinkach dróg prace związane z ich utrzymaniem mogą zostać wykonane z pewnym opóźnieniem. Na szczególnie trudnych odcinkach dróg, gdzie zachodzi duże ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa, apelujemy o zakładanie na koła pojazdów łańcuchów przeciwśniegowych.

W związku z powyższym serdecznie prosimy wszystkich mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość.

Problemy związane z odśnieżaniem dróg można także zgłaszać sołtysom poszczególnych miejscowości.

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (50)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Roman
Roman 11.02.2021, 16:12
No i *** z brylowaniem sie w zakresie odsniezania gmine biecz zasypalo ludziska chcecie miec drogi odsniezone łopaty w dlonie nie liczcie ze ktos wam odsniezy zapowiadaja mocniejsze opady .Jak za komuny czyn spoleczny trzeba odsniezyc a podatki placmy musi sie elita bawic .Po koleji miejscowosci z gminy zawalone .Czy ktos do ku...wy nędzy pomysli zakute łby ze moze ktos byc chory i moze karetka nie dojechac .Co zwalicie wine na pogode .Ciezko zadysponowac szprzety .A w razie pozaru czegokolwiem .z czego wy zyjecie
Swoj
Swoj 11.02.2021, 19:45
A dawniej jak bylo tez podatki byly ale ludzie mieli poukladane w glowie a nie nasrane kazdy sam dbal o swoje a teraz wygoda wszedzie bo sie samemu niechce tylko patrzec przez okno i czekac i potem glupio komentowac
Bieczanin
Bieczanin 12.02.2021, 16:16
Nie rozumie kometarzu pracownika mpg prosze o sprecyzowannie odpowiedzi co ma na mysli dbal o swoje ,i jaka to wygoda .Szyt chamstwa zglaszam te obrazliwe wypowiedzi do odpowiednich organow
Sasiad
Sasiad 12.02.2021, 19:48
Hehehehehe dobre pracownika nie poprostu normalnie myslacy bo ludzie chca aby wszystkim naraz odsniezac a kazdy normalny czlowiek wie ze sie nie da nigdzie tak zrobic ale potem jest opisywanie o ktorej to piaskarka byla
I jeszcze pytanie gdzie sa te obrazliwe slowa jesli chcesz pojde z Toba hehehe bo jak wy nadajecie i obrazacie to jest dobrze
Pozdrawiam
Xdr
Xdr 12.02.2021, 09:12
TO NAPISZ CZEGO SIE NIE CHCE
DSF
DSF 11.02.2021, 14:13
GLACZEGO DROGI W POWIECIE SĄ BIAŁE NIEODSNIEZONE CZY TO TAKIE TRUDNE ZADYSPONOWAC CAŁY SPRZET NA TRASY WIEDZAC OD KILKU DNI O OPADACH
Jajaja
Jajaja 11.02.2021, 19:46
Kolego drogi powiatowe to do powiatu pretensje
Sasiad
Sasiad 11.02.2021, 13:19
Dzisiaj widac jak na dłoni jak jest z utrzymaniem drog gminnych w bieczu .moxniejszy snieg antycznej plugo piaskarki z mpg nie widac .A robia podobno co moga .Totalna wtopa .Gratulacje
Pracownik
Pracownik 10.02.2021, 17:40
pracowalem w mpg ku kilka lat i moge tutaj napisac o magi w tym zakladzie
Szczery
Szczery 10.02.2021, 02:29
Dziś nad ranem to Gorlice mieli problem, by utrzymać stan drogi przy ulicy Mickiewicza- Legionów.
Wieslaw
Wieslaw 10.02.2021, 09:36
GORLICE SA ODSNIEZONE A BIECZ MPG WUJEDZIE JEDNYM ANTYCZNYM PLUGIEM I WIELCE ODSNIEZA HAA LICZA SIE KM A NIE ODSNIEZONE DROGI
Biecz
Biecz 10.02.2021, 16:16
To sie przeprowadz do gorlic bedzie z głowyha ha ha
Agata
Agata 09.02.2021, 09:25
Moim zdaiem to powinien byc uczciwy przetarg ,zrobiony przed zima .Powinno byc wszystko jasne za co placimy z podatkow ,powinna byc wybrana najlepsza oferta .Podatnik placi podatnik wymaga .Mieszkancy gminy powinni miec wglad bo to idzie z ich podatkow .Nie bylo by klotni i oskarzania sie nawzawej .Jezeli gmina za cos placi ma prawo wynagac zeby zleceniobiorca wywiazywal sie z umowy w przetargu .Popieram wypowiedzi tutaj o pracy Mpgk .Moze i robia co moga ale nie maja sprzetu .Wiec bezsensownie gmina zlecila im zadanie odsniezania .Racionalnie myslac utopila pieniadze w bloto a raczej w nieodsniezone drogi .Faktem jest ze w innych gminach radza sobie o wiele lepiej .Smieszy mnie tutaj wypowiedz ze w gorlicach straz miejska wlepia mandaty .Kazdy odsnieza tam swoje chodniki przy posesji bo zdaje sobie sprawe ze w razie wypadku musi wyplacic odszkodowanie .Wiec maly apel do Pana Burmistrza .Na przyszlosc prosze pomyslec wczesniej ze zima moze nasza gmine odwiedzic i wczesniej zapewnic prawidlowe utrzymanie drog gminnych i chodnikow
Sasiad
Sasiad 09.02.2021, 20:03
Czyli jak Pani napisała i tak to rozumiem ze właściciel chodnika powinien zapłacic odszkodowanie dla poszkodowanego
Gdyby w Bieczu tak było wszystko było by odsnieżone ale niestety później pretensje do gminy
Moze i w innych gminach lepiej odsnieżaja bo maja wiekszy budżet gmina nie jest zadłuzona a MPGK pomimo tego i tak wział sie do roboty
Agata
Agata 09.02.2021, 23:02
Drogi Panie o nazwie Sasiad ja wam zycze naprade dobrze w tym MPGk ale widzi Pan i chyba zdaje sobie sprawe ze do takich prac musi byc odpowiedni sprzet .Widze ze ma tu pan zlosc do innych kometarzy ale prosze sie nie dziwic .Prosze racjonalnie pomyslec jakim sprzetem dysponujecie i czy dajecie rade
Swoj
Swoj 08.02.2021, 11:59
Wedlug prognozy bedzie jeszcze lepszy atak zimy .Moze by zalozyl fundacje ktora pozbiera srodki na sprzet do odsniezania sol piasek dla Mpg
Swoj
Swoj 08.02.2021, 21:54
A czyja to wina ze sprzet jest jaki jest ludzi w MPGK robia co moga tym co jest choc pewnie sami maja dosc tego sprzetu ale nie od nich zalezy czym robia i jak robia i wbijcie to sobie do pustej glowy
Bo nic tylko narzekac potraficie ze to zle tamto zle a prosze pokazac ze jest sie lepszym a nie tylko oceniac kadzy glupi tak potrafi
Mpgkjt
Mpgkjt 09.02.2021, 08:36
Jezeli mpg nie ma sprzetu nalezy wynajac inna firme ktora ma sprzet i po problemie ,i nie bedzie narzekania
Swoj
Swoj 08.02.2021, 11:41
Pewnie bedzie odpowiedz zarzadcy Mpg lub kogos z gminy ze kazdy ma swoj chodnik odsniezyc .Sa odsniezone a reszta niestety atak zimy
Ja
Ja 08.02.2021, 21:50
I nic sie kolega nie pomylil bo w gorlicach za nieodsniezone chodniki przy swojej posesji straz miejska wlepia mandaty ale oczywiscie w Bieczu zawsze jakies ale do MPGK
Ciekaw jestem co by bylo gdyby nie Oni kto by wam uslugiwal
Potraficie tylko nazekac ciemnota
Marek
Marek 09.02.2021, 08:47
Bulwersuje mnie chamstwo i brak odpowiedzialnosci tej osoboy ktora odpisuje tutaj na komentarze broniac tak zaklad komunalny .Wyzywajac od ciemnoty .wstyd .Ale widac jak na dloni jakie maja podejscie dla ludzi .WSTYD
Gorkice
Gorkice 09.02.2021, 08:38
W gorlicach chodniki odsniezaja ludzie jak i w bieczu .A reszte powinno odsniezyc mpg a nie odsnieza mantatow straz miejska nie daje
Bieczanin
Bieczanin 07.02.2021, 03:51
Widze tutaj uporczywe komentarze pracownikow lub kadry kierowniczej lub zastepcy naszego pana burmistrza .Dziwie sie czasem ze z naszych podatkow utrzymuje sie takich nierobow z mpg .Panowie to nie czasu komuny ze czy sie stoi czy sie lezy sie nalezy .W czasie pracy nie pije sie alkocholu .Biecz to miejsce magiczne bez jakiejkolwiek kontroli mozna by napisac idelny scenariusz do nowej seri poularnego kiedys serialu RANCZO
.
Swój
Swój 07.02.2021, 17:35
Jesli twierdzi Pan ze nic sie nie robi i jest tak dobrze w MPGK prosze sie tam przyjac i bedzie kasa za nic bo jak Pan twierdzi nic nie robia czyli zyc nie umierac
A co do alkocholu czy pija niewiem osobiscie nie widzialem a takie zażuty moga sie zle dla Pana skonczyc prosze sie zastanowić co sie mówi
I nie tylko z Pana podatkow ale pracownicy MPGK nie sa niczemu winni uczciwie pracuja na kazda kromke chleba
Swoj
Swoj 08.02.2021, 11:37
To prosze tutaj uporczywie nie twierdzic ze mpg jest bez zarzutow .dzisiejszy przyklad w bieczu od rana gdzie sa sluzby odpowiedzialne za odsniezanie godz 11,25 gdzie chodniki gdzie drogi kto za to jest odpowiedzialny czyja bedzie win za polamane nogi .Jak wygladaja drogi nie boczne ale te w bieczu glowne .ZARTY SOBIE ROBICIE .TWIERDZENIE ZE MPG JEST NA KAZDE NASZE PIERDNIECIE .Przyjmowac sie do mpg nie musze .A jezeli wiecie ze nie dacie sobie rade z odsniezaniem po co brac sie za to .Jest wiele innych firm ktore zadbaja o to .Nikt was o to nie prosi .Trzeba brac odpowiedzialnosc za to co sie robi.W razie gdyby doszlo do jakiejs tragedi wtedy na kogo zwalicie odpowiedzialnosc .PYTAM.SIE KTO JEST ODPOWIEDZIALNY ZA TE NIEODSNIEZONE DROGI CHODNIKI .Jak zwykle prawda w oczy zawsze bedzie bolec .Prosze sobie spojrzec na sasiadujace gminy jak wygladaja drogi teraz bylem i widzialem .
Bieczanin
Bieczanin 09.02.2021, 08:53
W bieczu nie ma odpowiedzialnych za nic
Ktos
Ktos 08.02.2021, 21:59
To prosze sie przeprowadzić do sasiedniej gminy nie bedzie Pan narzekal
Pozatym nie zalezy to od MPGK tylko od zarzadcy gminy i prosze o nic nie proscic MPGK jesli tak panu zle umie pan lepiej sobie radzic to zycze powodzenia
Swoj
Swoj 09.02.2021, 08:49
To po co bierzecie sie za odsniezanie nie majac sprzetu po co
Bieczanin
Bieczanin 09.02.2021, 08:39
Mieszkam tutaj i zasran..ym obowiazkiem mpg jest odsniezyc .Idzie to z moich podatkow za to wam placa .Jak wam nie pasuje to sie zwolnijcue
Zyczliwy
Zyczliwy 30.01.2021, 14:42
Siedza i obijaja sie jak wy w domach 😤
Siedzicie patrzycie przez okna i potem glupio komentujecie i pretensje macie bo spadlo 10 cm sniegu i wielka krzywda sie dzieje a jak dawniej bylo po metrze sniegu to nikt nie narzekal tylko do roboty sie bral a teraz sie w dup... przewraca bo mu sie nalezy
A wszyscy naraz by chcieli miec odsniezone sprzet jest jaki jest i radza jak moga z MPGK-u nie ich wina
Zastanowcie sie czasami zanim zaczniecie narzekać bo jakby nie oni to kto by wam Zyczliwy
Sasiad
Sasiad 30.01.2021, 14:21
Masakra ludzie z wami siedzicie w domu i patrzycie przez okna i komentujecie czy pług spuszczony a pomyslcie czasami ze jak posypal to co za chwile ma spuscic plug i to zgarnac pulnijcie sie w te puste glowy
A ciekaw jestem kto by wam odsniezal gdyby MPGK-u nie bylo robia co moga i czym maja nie ich wina ze sprzet jest jaki jest
Sami wybraliscie sobie władze
A spadnie 10 cm sniegu i juz placz a przypomnijcie sobie jak bylo dawniej i nikt nie narzekal teraz wszystko takie wielmozne😤
Bieczanin
Bieczanin 27.01.2021, 21:21
Najlepszym rozwiazaniem dla naszej gminy to tvn uwaga i cykl reportaży o gospodarnosci naszej gminy .Oni zaraz by znalezli winnych od poprzedniczki naszego burmistrza po dzisiejsze czasy .Podatnicy placa a elita przy korycie sie bawi
Bieczanin
Bieczanin 27.01.2021, 21:11
Postaram sie w najblizszym czasie wstawic na you tube kilka filmikow jak to mpg w bieczu pracuje mam kilka nagranych filmikow i nawet z ostatniego odsniezania (jeden pracuje reszta patrzy ) Chyba pierdzicie przy obijaniu sie przy pracy
Dyzio
Dyzio 25.01.2021, 19:14
Niech sobie sam zalozy lancuchy na glowe .Od czego placi sie podatki .Nikt nie wymaga zeby byl czarny asfald ale zeby przynajmiej zgarnac snieg .przyklad dzisiaj piaskarka w grudnej z mpg jedzie z plugiem podniesionym do gory .Kilometr sie licza .nie mowie tutaj o drogach gminnych bo tam nikogo nie bylo .Droga powiatowa piaskarka o 7 rano i tyle .Mozesz dzwonic do pzd w libuszej od 14 do 20 jeszcze nie dojechali .A to piaskarka wpadla do rowu a to znowu szanowna pani kierownik twierdzi ze odsiezaja to co ma odsniezac mpg .Cyrk i tyle .Przy naszym burmistrzu i Pzd libusza lepiej wziasc lopate w leke i samemu odsniezyc Nie ma co liczyc na nich .
Zly
Zly 26.01.2021, 21:08
Z tego co wiem i mi wiadomo to kazdy przy swojej posesji powinien odsniezyc sam czy na wsi czy w miescie a wam sie wszystkim w *** przewraca od dobrobytu a MPGK jest zawsze na wasze pierdniecie
Jacek
Jacek 16.01.2021, 20:50
Ludzie jak tak narzekacie na ta Gospodarke Komunalna ze wiecznie wam cos w niej nie pasuje wszystko zle robia i nie przygotowani do wszystkiego a od kilkunastu lat jest na wasze kazde pierdniecie i byle jaka glupote w tylkach sie wam przewraca od dobroci a jak wam az tyle rzeczy nie pasuje droga wolna zawsze sie mozna wyprowadzic nikt nikogo na sile nie trzyma
Powodzenia na nowej drodze zycia😤
Haha
Haha 21.01.2021, 19:03
Gospodarka Gospodarką, ale aby Urzędnicy dla swoich aut na parkingu koło Biblioteki z tyłu miejsc sobie nie odśnieżyli to już przesada. Wstyd bo buciki za drogie i się ubrudzą?
kolega
kolega 16.01.2021, 15:56
Fajnie że Burmistrz Biecza podał nr telefonów do odpowiedzialnych za odsnieżanie bo oni mają w d... i tych tel nie odbierają dziś sobota jutro niedziela ciekawe jak ludzie w poniedziałek pojadą z dziecmi do szkół skoro dziś od rana sypie jutro też ma sypać a PANOWIE maja wolne wiec ludzie sobie pewnie poradza w poniedziałek po PANOWIE z piaskarek będą po weekendzie może koło 13 godziny wyjadą a swoja drogą to ciekawe czy wiedza gdzie kończy sie ul Bochniewicza w Bieczu bo tu pług dzisiaj był tylko raz i to z wielkim problemem.Brawo Panie Burmistrzu za poddanie pomysłu na łańcuchy więc może dla każdego po pare groszy do tych łańcuchów by Pan dołożył i tak taniej wyjdzie niż opłacać firmy za niby odśnieżanie
Hmmm
Hmmm 16.01.2021, 16:39
Zawsze mozna pomoc w odsniezaniu bedzie szybciej a nie tylko nadawac ze zle zrobione i ciagle cos nie pasuje jesli tak to prosze pokazac zrobic zeby bylo dobrze a nie wiecznie cos nie pasuje a sniegu raptem po kostki
A dzieci sie uciesza bardziej w domu ze sniegu niz szkoly napewno
Serdecznie pozdrawiam 😉
Małgorzata
Małgorzata 15.01.2021, 21:07
A myślałam że M. Wędrychowicz jest mężczyzną. Niestety, patrząc na reakcje, na to jak się pragnie wybielić ( i nie tylko publikując "Akcję Zima", ale wszystkie dotychczasowe informację na temat gminy Biecz), stwierdzam iż mężczyzną nie jest. Miota się jak mucha w rosole. Nie potrafi przyjąć porażki na klatę, tylko ciągle, z uporem maniaka o wszystko obwinia wcześniejszą władzę. Po co startował na takie stanowisko? Nie wiedział jak jest. A obiecywał że wyprowadzi gminę!!!, no i wyprowadził - szkoda że w pole.
Xxx
Xxx 15.01.2021, 19:11
Burmistrz chciał się wybielić z tego że nie udało mu się z nie odśnieżaniem Biecza to Sb wymyślił akcję zima. Śmiech firma ktora wygrała odśnieżanie powinna mieć wystarczający sprzęt do odśnieżania a nie dwa traktory i piaskarkę bo potem takie skutki ale "wspaniały" burmistrz wymyślił łańcuchy szkoda że nie czyn społeczny a mógłby prosić żeby każdy SB odśnieżał tam gdzie potrzebuje w końcu taka władza. A po komentarzach widać że nie wyszło i ludzie by burmistrza wywieźli na taczkach razem z sniegiem
NIc
NIc 15.01.2021, 12:44
Biecz miasto średniowieczne, i tyle w temacie, wczoraj drogi miejskie białe, słynna kostka , zjazd pod klasztor białe, pług to może raz przejechał do 13. Nyndza i bryndza jak w każdej dziedzinie. Jaki pan taki kram. Ważne ze węzeł przesiadkowy sprawnie funkcjonuje...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.01.2021, 12:22
Skoro drogi są takie przejezdne to zapraszamy na Nęckówkę i Wapniska gdzie plug jedzie raz koło południa a zawiewa cały dzień i noc. Ale po co odśnieżać skoro tam nawet dróg nie ma kto naprawić. Widocznie to już nie Biecz. Nikt nie idzie do pracy i do przedszkola.

Pozostałe