Kredyt na 500 plus - wszystko co musisz o nim wiedzieć

  • 25.01.2021, 16:54
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Kredyt na 500 plus - wszystko co musisz o nim wiedzieć
Już od kwietnia 2016 roku stałym elementem polskiej polityki socjalnej i prorodzinnej jest świadczenie 500 plus. Jest ono uzyskiwane w zależności na każde dziecko aż do osiągnięcia przez nie pełnoletniości. Choć krok ten miał na celu poprawienie sytuacji finansowej rodzin, wciąż zdarzają się sytuacje, w których stajemy wobec nagłych, niespodziewanych wydatków. Te zaś przekraczają naszą wydolność finansową.

 

Właśnie wtedy warto sięgnąć po kredyt gotówkowy, produkt bankowy, który idealnie sprawdza się właśnie w takich sytuacjach i którego oferty porównasz na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe . Co warto wiedzieć o tym zobowiązaniu finansowym i dlaczego warto starać się o niego, jeśli jednym z głównych źródeł dochodu jest 500 plus?

Kredyt gotówkowy – co wyróżnia ten produkt bankowy?

Instytucje bankowe udostępniają klientom wiele ofert produktów finansowych, które znajdują swoje zastosowanie w szeregu różnych sytuacji. Część tych kredytów określana jest mianem celowych, co za tym idzie, środki finansowe przeznaczone mogą być na ściśle określone cele. Inaczej jednak ma się sprawa kredytu gotówkowego. Banków nie interesuje to, na co chcemy przeznaczyć kwotę zobowiązania, czy jest to jeden duży wydatek, czy też szereg mniejszych. Tym, co instytucje bankowe biorą pod uwagę, jest zdolność kredytowa. Zależnie od jej wysokości, kredyt gotówkowy może zostać przyznany na konkretnych warunkach. Uwzględnione są przy tym nasze koszty utrzymania oraz dodatkowe zobowiązania. Jeśli dochód miesięczny znacząco przekracza nasze zobowiązania, możemy otrzymać znacząco lepsze oferty kredytowe. Najkorzystniejszą sytuacją jest posiadanie stałego źródła dochodu w postaci umowy o pracę na czas nieokreślony.

Czy można wziąć kredyt gotówkowy na 500 plus?

Odpowiedź na pytanie, czy można wziąć kredyt na 500 plus, nie jest taka prosta. Dlaczego? Przede wszystkim wiele zależy od szeregu wielu czynników, które składają się na to, czy jesteśmy dla banku wiarygodnym klientem. Podstawowym czynnikiem jest dochód. Co do zasady, kredytu bankowego nie otrzymamy wyłącznie na podstawie tego zasiłku. Jest to jednak świadczenie, które niektóre instytucje bankowe będą oceniać przy weryfikacji warunków dochodowych kredytobiorcy. Jest to przydatne zwłaszcza w tych sytuacjach, w których dochody z umowy o pracę nie są wystarczające, by uzyskać odpowiednią zdolność kredytową. Teoretycznie zasady mówią o tym, że świadczenie w postaci 500 plus stanowi dochód rodziny, który banki mogą wliczać do zdolności kredytowej. Faktycznie jednak wiele instytucji bankowych sceptycznie podchodzi do traktowania tego świadczenia jako dochód stały. Jest to raczej dochód o charakterze tymczasowym, który uzyskuje się aż do osiągnięcia przez dziecko pełnoletniości. Niepewna sytuacja całego programu 500 plus sprawia jednak, że banki traktują uwzględnianie tego zasiłku jako krok ryzykowny.

Kredyt gotówkowy - jak 500 plus oceniają banki?

Instytucje bankowe o wiele lepiej patrzą na kredyt na 500 plus online, jeśli podstawowym źródłem dochodów będzie np. umowa o pracę na czas nieokreślony. Wiele zależy też od tego, o jaki kredyt będziemy się starać. Przy kredytach hipotecznych ten rodzaj świadczenia nie tworzy faktycznej zdolności kredytowej. Lepiej jednak odbiera się 500 plus, jeśli staramy się o krótkookresowy kredyt gotówkowy. Dla samych banków 500 plus oznacza nie tylko dodatkowe świadczenie dla rodziny, ale i to, że miesięczne wydatki w gospodarstwie domowym są powiększone o konkretną liczbę dzieci. Wychowanie ich generuje wysokie koszty miesięczne, a to oznacza obniżenie zdolności kredytowej. W związku z tym możliwe jest otrzymanie kredytu na 500 plus online, jeśli posiadamy inne stałe dochody.

Czy łatwo jest uzyskać kredyt gotówkowy na 500 plus?

Bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że największe szanse na kredyt na 500 plus mamy wtedy, gdy staramy się o kredyt gotówkowy. Wynika to z tego, że są one udzielane zazwyczaj na stosunkowo krótki czas, który wynosi od 1 roku do kilku lat. Rzadko kiedy przekracza on 10 lat. W związku z tym, jeśli staramy się o kredyt gotówkowy np. na 5 lat, dochód ze świadczenia 500 plus może być traktowany jako stabilne, stałe źródło dochodów, które dodatkowo wzmacnia podstawę tj. umowę o pracę. W takich warunkach świadczenie to jest zagwarantowane przez państwo, więc istnieje stosunkowo niewielkie ryzyko, że nagle je utracimy.

Gdzie można dostać kredyt gotówkowy na 500 plus?

Wiemy już, że interesuje nas kredyt gotówkowy na 500 plus. Jaki bank udzieli nam takiego zobowiązania? W przypadku wielu instytucji bankowych 500 plus w ogóle nie jest brane pod uwagę przy ocenie zdolności kredytowej. Nie ma możliwości, aby starać się o kredyt na 500 plus w Alior Banku, Pekao, PKO BP, czy też mBanku. Szansę na uznanie 500, plus jako dodatkowego dochodu gospodarstwa domowego przy ocenie zdolności kredytowej dają: Citi Handlowy, Bank Millennium, ING Bank Śląski, Bank Pocztowy, Credit Agricole oraz BNP Paribas. Oznacza to, że jeśli nie posiadamy innego, stałego źródła dochodu, szanse na otrzymanie kredytu gotówkowego na 500 plus są niemożliwe w przypadku każdej instytucji bankowej.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ObyVatel
ObyVatel 26.01.2021, 11:19
... taaa, Jan III Sobieski jako zabezpieczenie chwilówek, hahaha... niech Brajanki i Jessicy jako poręczyciela wpisują MOPSy, a my legalnie i uczciwie pracujący niezależnie od statusu społecznego i martwiący się jak godnie utrzymać rodzinę będziemy płacić za nierobów. Nasze Matki rodziły po kilkoro dzieci, często pracowały zawodowo i w gospodarstwie domowym, nikomu do głowy nie przyszło prosić Państwa o pomoc chyba, że było to absolutnie niezbędne. Odpowiedzialność za dzieci i rodzinę sprawiała, że Ojcowie szli do pracy wcześnie rano, wracali i pracowali np. na roli, lub podejmowali inne prace mające na celu poprawę kondycji finansowej rodziny. Podejmując mniej lub bardziej świadomą decyzję o założeniu rodziny starali się zapewnić jej najlepsze warunki jak to możliwe bazując na ciężkiej pracy. Teraz Państwo daje socjal i zabiera chęć do pracy; 500+, 300+, Bon Turystyczny i cholera wie jeszcze co, a wszystko dlatego, że ewolucja dała narządy rodne bez połączenia z mózgiem, Państwo swoim rozdawnictwem wyłączyło w obywatelach poczucie odpowiedzialności za siebie i rodzinę jednocześnie kupując głosy tych ogłupiałych, leniwych żądnych wygody. Reasumując- socjal i pomoc tak, ale dla rodzin w których jedno z rodziców uczciwie pracuje, rodzina jest wolna od nałogów i patologii. Sytuacja rodzina ma być rozpoznana fizycznie i kontrolowana regularnie przez urzędnika MOPSu/GOPSu czy innego ...PSu, ale faktycznie, a nie zza biurka z filiżanką w dłoni. Niestety nikomu nie zależy na eliminacji patologii, bo tak wygodniej wszystkim od góry do dołu; Rząd ma głupich i wiernych wyborców, wyborcy kasę na którą pracujemy wszyscy, a MOPSy święty spokój i ciepłe posadki. To straszne ile i dla ilu można kupić za 500 zł.

Pozostałe