Jabłuszko, muszelka, ślizg: towary deficytowe

  • 12.02.2021, 08:42
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Jabłuszko, muszelka, ślizg: towary deficytowe Fot. pexels
Dzieci cieszą się na samą myśl o zabawach w białym puchu, a dorośli drapią się w głowę: skąd wziąć sprzęt zjazdowy?!

 

Ponieważ zimowe warunki pojawiają się w ostatnich latach coraz rzadziej i to na krótko, zapotrzebowanie na sprzęt zjazdowy i do sportów zimowych było zdecydowanie niższe. Idealne warunki do zabaw na śniegu wywołały nieoczekiwany efekt: niektórzy sprzedawcy przyznają, że nie byli przygotowani na tak duże zainteresowanie kupujących. Jak się okazuje, w stacjonarnych sklepach brakuje sprzętu najbardziej pożądanego: starych, dobrych jabłuszek, ślizgów i innych, prostych urządzeń, które uprzyjemniają zjazdy z pagórków.

Worek z sianem, to najlepsze i najszybsze urządzenie do zjazdów! Skąd jednak wziąć siano?

Zakup prostego, małego, taniego jabłuszka okazuje się być nie mniej problematyczny. Odwiedziliśmy kilka miejsc i z wielkim zaskoczeniem stwierdziliśmy, że od kilku dni zakupienie takiego sprzętu jest bardzo trudne. Za kilkanaście złotych sprzęt można kupić on-line, ale trzeba doliczyć kilka dni na dostawę. Doręczenie sprzętu w przyszłym tygodniu nie rozwiązuje problemu. Przecież śnieg jest tu i teraz, zjazdy zaplanowane zostały na najbliższe dni, a w przyszłym tygodniu, kto wie, jaką zastaniemy pogodę?!

Chcemy mieć ślizgi natychmiast! A to nie takie proste

Udało nam się znaleźć kilka ostatnich sztuk w sklepie sportowym. Pojedyncze sztuki pojawiają się jeszcze w asortymencie sklepów z zabawkami. Sprzedawcy przyznawali w rozmowie z nami, że w ostatnich dniach obserwują ogromne zainteresowanie takim sprzętem. Co ciekawe, dowiedzieliśmy się, że nie tylko sprzęt do zabaw na śniegu cieszy się ogromną popularnością. Także kombinezony i bardziej specjalistyczna odzież zimowa jest trudniej dostępna. Nikt nie spodziewał się tak dobrych warunków do zabawy, a sytuacja epidemiologiczna była drugim istotnym czynnikiem wpływającym na ograniczenie dostaw.

Mamy jednak nadzieję, że każdy, kto chce, będzie mógł nacieszyć się śniegiem, tak jak lubi najbardziej.

Bawcie się dobrze i bezpiecznie!

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe