Ktoś się tu zakocha, ktoś przeprowadzi ważną rozmowę. Czy warto wydać na nią pieniądze?

  • 19.02.2021, 15:01
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Ktoś się tu zakocha, ktoś przeprowadzi ważną rozmowę. Czy warto wydać na nią pieniądze? Fot. haloGorlice z Ogród Rodzinny Mazurówka
Jak wskazują inicjatorzy tej akcji, w tym miejscu będzie można znaleźć lekarstwo na problemy, które zrodziła pandemia. Propozycja, którą dostał UM w Gorlicach może być ciekawym i prostym rozwiązaniem dla starszych, samotnych osób.

 

Z inicjatywą w zakresie realizacji zadania publicznego wyszła Parafia rzymsko–katolicka p.w. św. Andrzeja Boboli w Gorlicach. Zadanie „Starsi razem” ma na celu stworzenie przestrzeni, w której wykluczeni przez pandemię, będą mogli się spotkać i podejmować wspólne aktywności.

Jak wyjaśniają inicjatorzy akcji:

W Gorlicach jest niewiele miejsc do spotkań w otwartej przestrzeni, w której można by było odpocząć na łonie natury, obserwować z bliska przyrodę, a jednocześnie tworzyć wspólnotę mieszkańców, przede wszystkim osób starszych (...) Zamknięcie w mieście szczególnie dało się we znaki w czasie pandemii, gdy mieszkańcy zostali skazani na samotność w betonowym mieście. Nastąpiła izolacja i wykluczenie ludzi w podeszłym wieku (...)

Dzięki realizacji tego zadania jego odbiorcy, tj. osoby starsze, będą mogli skorzystać ze wspólnej integracji na świeżym powietrzu. Projekt ma również na celu aktywizację osób starszych.

Parafia przygotowuje we własnym zakresie miejsce budowy infrastruktury, zbuduje miejsce do wspólnych spotkań. Wielkość altany to 3mx3m (...) Zostaną też zorganizowane dla osób starszych warsztaty (...)

Altanka ma być lekarstwem na samotność i poczucie odrzucenia. Jej budowa miałaby kosztować 3400 zł, z czego 1800 zł miałoby pochodzić z dotacji, o którą stara się parafia. Pozostałe koszty funkcjonowania altany, w szczególności opieka koordynatora nad osobami odwiedzającymi altanę i realizacja warsztatów dla osób starszych, miałaby zostać sfinansowana z innych źródeł (wkład własny parafii do realizacji projektu).

Uwagi dotyczące oferty można zgłaszać do 24 lutego 2021 roku na adres e-mail: [email protected] lub pisemnie w Biurze Obsługi Klienta  UM w Gorlicach, przy ul. Rynek 2.

 

źródło info: UM Gorlice

źródło foto: Zapraszamy Was w miejsce niezwykłe! Rodzinny Ogród Mazurówka w Uściu Gorlickim.

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dziadek
dziadek 22.02.2021, 16:47
Podejrzewane że ta altanka będzie z podsłuchem na plebani, widocznie ksiądz ma niewielu donosicieli.
adam1
adam1 21.02.2021, 20:08
Jeżeli ktoś ma nadmiar pieniędzy to oczywiście niech buduje. Tylko proszę nie wydawać na ten cel miejskich pieniędzy z naszych podatków. Miejsc do spotkań i rozmów jest wiele, potrzebne są tylko chęci do kontaktów międzyludzkich.
takse
takse 21.02.2021, 17:59
noo, to ci "integracja" - altanka 3X3 m, czyli wg wymogów sanitarnych, dla zachowania dystansu, będzie w niej mogła przebywać...1 osoba! a starsi niech lepiej idą na spacerek (sami!), a nie narażać się przy okazji takich spotkań, bo nie wiadomo, czy sami zdrowi przyjdą na te spotkania i rozmowy
taka prawda
taka prawda 21.02.2021, 12:02
Jak dla mnie bez sensu...staruszkowie mają sporo ławek do plotkowania bo tylko to tam będą robić, a głównie taka altana przyczyni się do schadzek i obściskiwania przez ale młodych ludzi przy piwku, tudzież amatorów trunków - patrz altana w parku
Żuk
Żuk 19.02.2021, 23:22
W Gorlicach nic się nie utrzyma gdy nie jest firmowe, bo ludzie donoszą z mściwości i zazdrości.
Ojki
Ojki 19.02.2021, 16:38
ktoś przeprowadzi ważną rozmowę? Faktycznie brakuje w Gorlicach miejsc by się spotykali gangi.
MrRed
MrRed 20.02.2021, 13:08
Gang staruszek :P Monty Python wiecznie żywy

Pozostałe