Stróżówka, szlaban, zrozpaczeni mieszkańcy – już dzisiaj emisja programu w TVP1!

  • 29.03.2021, 17:09
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Stróżówka, szlaban, zrozpaczeni mieszkańcy – już dzisiaj emisja programu w TVP1! Fot. facebook /Karolina Bąk
Jak dowiedzieliśmy się od mieszańców Stróżówki, już dzisiaj (29 marca) będziemy mogli obejrzeć reportaż zrealizowany przez ekipę programu „Alarm”, który zostanie wyemitowany w TVP1 o 20.10.

 

>>>W Stróżówce od poniedziałku stoi szlaban. Mieszkańcy są zrozpaczeni

O problemie, z którym borykają się mieszkańcy Stróżówki (droga jak na Kozicę), pisaliśmy na początku marca. Niedługo po tym sprawą zainteresowały się ogólnopolskie media, w tym reporterzy programu Alarm.

„Alarm!” w TVP1 to interwencje i dziennikarskie śledztwa. Sprawy ważne, ciekawe i skryte dotąd przed oczami opinii publicznej, do tego historie osób interesujących, choć nie zawsze znanych. Jesteśmy tam, gdzie ludziom potrzebna jest pomoc – czytamy na oficjalnej stronie programu.

Dostałam informację od jednego z dziennikarzy programu „Alarm”, że dzisiejszy odcinek (29 marca) będzie dotyczył naszej sprawy. Zostanie wyemitowany o godz. 20.10 w TVP1. Jesteśmy bardzo wdzięczni ekipie programu, która spędziła u nas dwa dni, rozmawiając z mieszkańcami, odwiedzili też gorlicki sąd, komendę policji i urząd gminy – powiedziała w rozmowie z nami Anna Mituś, która w połowie lutego została pozbawiona drogi dojazdowej do domu.

Mamy nadzieję, że odcinek zostanie faktycznie dzisiaj wyemitowany, bo historia już nie raz pokazywała, że realizatorzy podobnych programów przekładają emisję konkretnych odcinków w ostatniej chwili, na co ani mieszkańcy Stróżówki, ani my nie mamy żadnego wpływu.

Barbara Ćmiech

Komentarze (132)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Znajomy
Znajomy 08.04.2021, 17:06
Panie Stanisławie śledzę Pana komentarze i z nich wynika ze jest Pan w posiadaniu cennych informacji z którymi warto podzielić się z właściwą jednostką Prokuratury. Przekazane dowody mogą mieć znaczący wpływ i przyczynić się do kasacji wyroku wydanego przez Sąd. Dla dobra ogółu powinien Pan niezwłocznie to uczynić. Pozdrawiam
Stanislaw Sikora
Stanislaw Sikora 11.04.2021, 04:34
Na pewno to uczynie w odpowiednim momecie Panie ''znajomy'' nie zawsze mozna wykorzystac informacje i dowody ktore ma sie w posiadaniu, bo nie jest celem mieszkancow odcietych od swiata robienie na zlosc ''szlabancikowi',' lecz rozwoj sytuacji w tym momecie dojrzal do podjecia takiej decyzji. Dziekuje za poparcie i rade, pozdrawiam rowniez serdecznie.
retransmisja
retransmisja 07.04.2021, 13:11
Retransmisje reportażu można obejrzeć na vod, druga część z tą sprawą zaczyna się od 8 minuty. link : https://vod.tvp.pl/video/alarm…
Takie tam
Takie tam 05.04.2021, 08:06
Mam pytanie do osób które bronią K... Jakbyście dostali z gminy nakaz płatniczy na podatek od waszego domu na którym pisałoby że nie żyjecie i przyszedłby pan K... powiedział wam ze dom jest jego i sąd przyznałby jemu racje i kazal wynieść sie wam z domu też byście powiedzieli że jak ma papiery że jego to ma racje ???
tak
tak 07.04.2021, 13:09
Racja, dla niektórych trzeba łopatologicznie tłumaczyć bo nie dociera!
znajoma
znajoma 04.04.2021, 21:30
Skoro śmieci mają wynosic kilometr od domu to szambo pewno też muszą nosić kilometr od domu w wiaderkach???? Mieszka tam moja znajoma i wiem że nie mają kanalizacji bo gminie sie nie opłacalo robić
Patryjota
Patryjota 05.04.2021, 17:11
Wlasnie szambo'GMINIE sie nie oplacilo dokonczyc, lepiej sie oplaca zatruc kilka zrodel krystalicznej wody, wyplywajacej z szczytu KOZICY po co ma byc czysta ta woda na tym odcinku, jesli ponizej kanalizacja istnieje, kolejne myslenie negatywne urzedasow gminnych. przeciez maja juz wodociag, maja gaz, prad tez maja, nawet swiatlowod im podciagneli, to po co im jeszcze kanalizacja i droga, uznali pewnie ze jest to i tak za duzo i niech siedza cichutko i ciesza sie tym co maja.
Ktoś
Ktoś 04.04.2021, 10:13
Tak już jest w sądach że sprawy wygrywają ci którzy znajdą sobie bardziej podłych adwokatów którzy tak potrafią zmanipulować fakty żeby wyszło że ich klient ma recje. Tak własnie robi rodzina z białego domu moja znajoma miała z nimi sprawe w sądzie i prawo było po jej stronie a i tak przegrała
Skromna
Skromna 03.04.2021, 21:22
Moim skromnym zdaniem media zostały wezwane po to żeby wywrzeć presję na wójcie żeby się wkońcu wziął za robote i pomógł mieszkańcom. Jakby mieszkańcy coś zawinili to by napewno zgodził sie wypowiedzieć do kamery lub chociażby przez telefon czy na piśmie
Patryjota
Patryjota 04.04.2021, 19:00
Wojt oficjalnie wykazuje dobra wole odnosnie tej sprawy, na ile jest to szczere, to sie okaze jak dotej pory zadnych efektow nie widac, wierze w jego dobre intencje, lecz urzednicy gminni nie sa przychylni mieszkancom zza szlabana, na wszelkie sposoby prbuja nic nie robic w tej dziedzinie, nawet smieci zalegajace od 7 tygodni kazali mieszkanca przeniesc do naiblizszego punktu odbioru, a do tej pory zabierane byly sprzed posesji, fajnie sobie wymyslili 1 kilometr drogi, wiec jak, na plecy i przenisc i pozostawic na podworku ''szlabanta', naprawde wyjatkowo wspanialych myslicieli zatrudnia P. Wojt w gminie.
Biegły Psychiatria
Biegły Psychiatria 03.04.2021, 02:46
Winne zawsze są wszystkie strony po równo, skoro ktoś wezwał media to znaczy że sam nabroił i chce się oczyścić i jeszcze dodatkowo chciał miejscowości zrobić antyreklamę która się udała, wystarczyło podejść podać rękę na zgodę i wyciągnąć flaszkę.
Abc
Abc 04.04.2021, 21:09
Tyle razy juz bylo pisane ze facet nie chce sie dogadywac więc nie pisz pierdoł o dogadaniu się. Ludziom w Strózówce rozpowiadał ze wygrał sprawe ale mieszkańcy bedą mogli jezdzic i co zrobił? A jeżeli mieszkancy coś by zawinili to dlaczego nie powiedział tego do kamery czy chociażby przez telefon
Stanislaw Sikora
Stanislaw Sikora 04.04.2021, 15:35
Jakie wszystkie strony sa winne?, co jest w winie mieszkancow odcietych od swiata moze to jest ich wina ze chca normalnie poprostu zyc?, Jesli ktos wzywa media to znaczy ze jest winny i rzekomo to ma go oczyscic? przeciez to sa twierdzenia chorej wyobrazni. Jaka antyreklame miejscowosci zrobil?znaczy sie ze jak w danej miejscowosci kwitnie korubcja to nie wolno o tym pisac i mowic? by mogla kwitnac i rozwijac sie jeszcze bardziej? wez sie ''Biegly Psychiatra''rozbiegnij i glowa w sciane xxxxxx, podobno to pomaga.
psychiatra
psychiatra 02.04.2021, 12:47
Tu nie potrzeba sądów tylko psychiatry i to dobrego ! i prokuratora!
somsiad
somsiad 02.04.2021, 11:25
Bardzo dobrze, że to pokazali! Niech idzie w świat jaka z tego człowieka jest podłota! większość sąsiadów już wie to od dawna, niech się inni dowiedzą!
masakraaaa
masakraaaa 02.04.2021, 11:16
Gmina powinna natychmiast wywłaszczyć tą drogę i byłoby po sprawie, jeśli przez tyle lat ją utrzymywała. Jakim cudem opłaca się robić nową drogę obok z pieniędzy podatników !? Jeśli facet jeszcze nie jest jedynym właścicielem i nikt się tym nie zajmuje !? Powinni natychmiast zgłosić sprawę do prokuratury , nie tylko ten facet powinien za to odpowiedzieć ale i urzędnicy ! Na jakiej podstawie wydali takie pismo ,że drugi właściciel nie żyje !? Nawet jeśli by nie żył to są chyba postępowania spadkowe!! A sędzia?! jeśli widziała to pismo to sama powinna to zgłosić! to jest jej obowiązek ! Wszystko tu śmierdzi na kilometr ! Facet sobie załatwił papiery , że jest jedynym właścicielem .. nikogo to nie interesuje.. tylko zostawią mu ten kawałek a będą robić drogę obok CYRK!!
Stanislaw Sikora
Stanislaw Sikora 04.04.2021, 06:50
Gdy podzial nieruchomosci jest przeznaczonyna na cele drogowe =ar. 98 ustawy z dn. 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomosciami na cele drogi gminnej, jest przejecie nieruchomosci na wlasnosc gminy dowodzi tego wyrok= WSA.kw Krakowiez dn. 23 listopada2009r. 2 SA /LU. 180 /09=
Patryjota
Patryjota 02.04.2021, 19:42
wiodocznie gmina iest bardzo bogata, ze chce ominac droge wlasciwa i budowac nowa obok na lace, byly by to niesamowite koszty a przeciez to sa pieniadze podatnikow, decyzja Wojta byla by nie racjonalna, nie ekonomiczna, wrecz glupia, jest to lekko podejrzane, dlaczego wlasnie tak by chcial, boi sie sadow, urzednikow, szlabanta,sasiada szlabanta, jesli sie faktycznie boi to t
akiej funkcji jako Wujt pelnic nie powinien, jesli sobie nie radzi niech sie poda do dymisji , napewno znajda sie od niego odwarzniejsi i prerzniejsi, a moze jest w tych skorumpowanych ukladach i sie tylko maskuje
Stanislaw Sikora
Stanislaw Sikora 04.04.2021, 07:01
Art. 145 par. 2 i3 kc. Droga konieczna moze byc przeprowadzona nawet wtedy gdy istnieje koniecznosc rozbiorki istniejacego na tym terenie budynku wybudowanego za pozwoleniem lub bez pozwolenia. Prawo Budowlane=US. 7 lipiec 1994r. z 2014r., poz 1409
nauczycielka
nauczycielka 31.03.2021, 16:04
dla wszystkich niedouczonych z geografii PODKARPACIE: region fizycznogeograficzny położony na obszarze Austrii, Czech, Polski, Ukrainy i Rumunii.Zajmowane
jednostki administracyjne w Polsce:
– woj. śląskie
– woj. małopolskie
– woj. podkarpackie
– woj. lubelskie
Świadek sutuacji
Świadek sutuacji 31.03.2021, 14:51
Po oglądnięciu reportażu czułam lekki niedosyt własnie dlatego że panowie nie zamieścili w nim chociaż kawałka z sytuacji z panem J... widocznie nie chcieli mieć sprawy w sądzie na głowie
Sąsiad obok
Sąsiad obok 31.03.2021, 13:13
Kilka faktów dla tych, którzy nie oglądali reportażu lub ogladali go niedokładnie i dla tych, ktorzy nie czytali poprzednich artykułów.

Poszkodowani ludzie wybudowali się w Stróżówce kilkadziesiąt lat wcześniej, niż danuta i kazimierz. Dom konfliktowego małżeństwa powstał jako ostatni. Połowa drogi do 2014 roku należała do pana Janusza, a kolejna połowa do rodzicow danuty, którzy to byli życzliwymi ludzmi, żyjącymi w zgodzie z innymi. Dopiero w 2014 roku, gdy danuta i kazimierz przeprowadzili postepowanie spadkowe nabyli całość drogi poprzez uśmiercenie pana Janusza. Wobec tego rzekoma własność jest efektem matactwa i fałszerstwa. W 2017 roku ugoda sądowa zobowiązała kazimierza do nie czynienia przeszkód w użytkowaniu drogi, lecz w 2019 roku widząc wsparcie i tak samo okropny charakter sąsiada z domu obok postanowił zakazać mieszkańcom przejazdu. Sprawę prowadziła osoba wymieniona już w komentarzach i jest wiele wątpliwości co do bezstronności w czasie trwania postepowania. "Wyrok" sądu to czysty absurd, który odebrał poszkodowanym podstawowe prawa, które zapewnia im Konstytucja.

Szkoda tylko, że reporterzy nie ukazali w programie sytaucji, w której to w momencie nagrań reportażu sasiad z domu obok (kazdy wie o kogo chodzi) wyszedl na balkon i krzyczał na nich, żeby delikatnie mówiąc poszli z tą kamerą po czym zaczął wykrzykiwać zwykłe oszczerstwa na mieszkańców i groził reporterom sądem będąc przekonanym, że przecież ma go kto bronić. (Nie będę używał wulgarnych słów, które wypowiedział sasiad kazimierza do reporterów, bo nie bede zniżał sie do jego poziomu.)

Mieszkam bardzo blisko miejsca konfliktu i widziałem to na własne oczy, a o całej sytuacji mówi cała wieś.
Anonim
Anonim 31.03.2021, 11:54
Mieszkam niedaleko i doszło do mnie ze gmina ma robić nową drogę obok tej istniejącej. Dlaczego gmina nie wywłaszczy drogi skoro od lat wydała kupe kasy na nią tłumacząc się ze dba o dojazd do dwóch cmentarzy? Aż tak bogata jest gmina gorlice żeby wydawać teraz pieniądze podatników na nową drogę zamiast wywłaszczyć istniejącą i tylko ją poprawić. CZYŻBY PAN WÓJT SIĘ BAŁ PODJĄĆ ODWAŻNĄ DECYZJĘ ŻEBY NIE NARAZIĆ SIE RODZINIE Z BIAŁEGO DOMU ??!!!
Duzo wiem
Duzo wiem 31.03.2021, 09:54
Facetowi nie zalezy na spokoju swojej rodziny i poszkodowanych tylko na usatysfakcjonowaniu swojego najblizszego sąsiada ktory wszystkim chcial pokazac kto rządzi w Stróżówce. W najbliższej rodzinie ma adwokatów i radców prawnych i uwaza ze wszystko mu wolno i kazdy sie go boi bo nie chce miec z nimi doczynienia podejrzewam ze gmina też. Z tego co mi wiadowo sprawe Szlabanowi prowadzi zięć tego wlasnie sąsiada i nie ma mowy o zadnym dogadaniu sie!!!
Patryjota
Patryjota 01.04.2021, 06:44
Dlaczego sady dzialaja przeciwko uczciwym obywatelom, chroniac przestepcow, kombinatorow i zamknietych nieuczciwych ukladow, ktore funkcjonuja sobie jak za czasow Alkapone?, bez zadnego sprzeciwu ze strony lokalnych i nie tylko lokalnych wladz, przeciez jest to zwykla paranoja, zaklucajaca spoleczny lad i porzadek w cywilizowanym swiecie. Taka sytuacja nie moze zbyt dlugo trwac, jesli nie zostanie przerwana moze dojsc do extremalnie niebezpiecznej sytuacji. Sytuacja taka moze doprowadzic do utworzenia konkurencji, co z tego moze wyniknac,? napewno nic dobrego, przeciez logiczne myslenie innych wnioskow nie podpowiada, o prawo do zycia, przetrwania, kazdy musi walczyc, jesli tego nie zrobi, jest po nim, jesli nie,mozna osiagnac porozumienia w obliczu prawa obowiazujacego, gdy jest ono lamane , nie przestrzegane przez instytucje ktore sa do tego powolane, wiec powstaje niebezpieczny uklad przeciwdzialajacy tej skrajnie nieodpowiedzialnej polityce ktora obecnie jest praktykowana
Yyyyyyy
Yyyyyyy 31.03.2021, 08:24
Wójt juz dawno powinien wywłaszczyć droge bo gmina potrzebuje dojazdu do cmentarzy. Mieszkam niedaleko i wiem ze gmina wydała już kupe kasy na tą droge a podobno teraz mają robić droge obok tej istniejącej i jaki ma to sens panie wójcie? Czyżby sie pan bał kogoś podjąć odważną decyzje? Np sąsiada szlabana? Dziwne ze wójt woli wydać tyle kasy na nową drodę niż mniej na poprawienie stanu już istniejącej no tak ale wydaje kase podatników nie swoje.
Patryjota
Patryjota 01.04.2021, 06:53
popieram w pelni Pana wpis, odzwierciedla logiczny i ekonomiczny tok Panskiego rozumowania, aby wszyscy decydenci tak rozumowali problem byl by o wiele mniejszy niz obecnie. Gratuluje logiki. Pozdrawiam=''Yyyyyyy''
Xxx
Xxx 31.03.2021, 07:47
Slyszałem ze jak lata temu pracował w Austrii donosił na Polaków którzy pracowali tam " na czarno "
Patryjota
Patryjota 01.04.2021, 06:57
typowa postawa zdrajcy i bezwzglednego kapusia, jest to calkowicie prawdopodobne, potwierdza ta prawde obecne postepowanie szlabanta
Katolicyobłudnicy
Katolicyobłudnicy 30.03.2021, 23:24
Ciekawe czy na święta się w kosciele pojawi, syna do służby przy ołtarzu posyła.. obłuda nie ma granic!!! Proboszcz powinien zareagować na takich parafian.
Katolik
Katolik 31.03.2021, 11:58
Proboszcz wie o całej sprawie od paru tygodni i obiecał pomóc ale jak narazie zadnego odzewu z jego strony nie było. Powinien się pofatygować na miejsce i chociaż spróbować porozmawiać z tym człowiekiem
Hmmm
Hmmm 31.03.2021, 07:52
Z tego co mi wiadomo proboszcz już wie o sprawie od kilku tygodni i pofatygował sie tylko zadzwonic do pani sołtys. Będąc gospodarzem parafi powinien chociaż spróbować pomóc tym ludziom
Stanislaw Sikora
Stanislaw Sikora 31.03.2021, 04:14
syna i wiare mieszac w tak perfidna i zlosliwa sprawe nie powinno sie mieszac, syn za grzechy ojca czy matki, odpowiadac nie moze, bo nie jest on przyczyna tej sytuacji, co naiwyzej stal sie jei ofiara. ''Szlabancik ''jako sprawca tej sytuacji, to i owszem tak, brak jest jemu uczuc ludzkich, empati do ludzi, jest zlosliwy, antpatyczny zgryzliwy, zawistny nie umie zyc wsrod normalnego spoleczenstwa, nie potrafi sie z nim zasymilowac, jego osobowosc jest niekomunikatywna i samolubna jest poprostu antyspolecznym osobnikiem
Sprawa
Sprawa 30.03.2021, 22:35
Ciekawe jak się sprawa rozwiąże z tym współwłaścicielem uśmierconym.. ktoś się tym powinien zainteresować.. to jest przestępstwo.. kto takie pismo wydał i na jakiej podstawie.. widać urzędnicy też są w tym umoczeni.. tak to działa wszystko w Polsce.. za pieniądze i znajomości wszystko załatwisz..
Stanislaw Sikora
Stanislaw Sikora 02.04.2021, 20:03
mowi o tym ustawa z dnia 6 czerwieca 1997r. ar.284k.k. par.1 =kto przywlaszcza sobie cudza rzecz ruchoma lub prawo majatkowe, podlega karze pozbawienia wolosci do lat 3. Przedawnienie po 10 latach od daty popelnienia przestepstwa, pozostalo jeszcze 4 lata
Patryjota
Patryjota 04.04.2021, 13:15
Z tego samego artykulu, 284 k.k. par. 2 =jesli czyn zasluguje na wyrok, kara pozbawienia wolnosci wynosiod 3 miesiecy do 5 lat pozbawienia wolnosci, przedawnienie tez po 10 l. od daty popelnienia przestepstwa.
Jeeeee
Jeeeee 31.03.2021, 07:57
Podejrzewam że rodzina adwokatów z białego domu pomogła mu załatwic taką sprawe
Patryjota
Patryjota 04.04.2021, 13:28
Z informacji z wiarygodnych zrodel wynika ze specyjalizuja sie w sprawach nie do wygrania, swiadczy to ewidetnie o tym ze wykorzystuja znajomosci i protekcje rodzinne radcy prawnego prowadzacego sprawe ''szlabanta'', jego mama byla sedzina obecnie na emeryturze, majaca jednak niesamowity wplyw w orzecznictwie wyrokow obecnie zapadajacych=nasowa sie logiczny wniosek jak dziala sedzioska przestepcza kasta, nie jakas ogulnopolska, tylko nasza swojska, rodzima, Gorlicka.
Stanislaw Sikora
Stanislaw Sikora 31.03.2021, 04:28
''sprawa'='sluszne spostrzezenie, ''szlabancik'' osobiscie wyrazal taka opinie o zalatwieniu tej sprawy, wrecz sie tym chwalil mowiac ''jak sie ma pieniadze i znajomosci to wszystko mozna zalatwic , nie tylko do jednej osoby wyrazal w ten sposob swe zadowolenie i bute, dzielil sie swym osiagnieciem do kilku osob ktore nie mam co do tego watpliwosci moga to potwierdzic, jestem przekonany ze tak bylo bo osobiscie przekazal mi ta wiadomosc z wielka duma i satysfakcja
Trelemorele
Trelemorele 30.03.2021, 22:14
Sprowadził się wielki 'pan' z miasta i wyżej sra niż dup* ma.
Patryjota
Patryjota 02.04.2021, 20:10
jaki z niego ;;Pan''zwykly niegodziwiec oszust, zostal metalnie wykluczony z spoleczenstwa mieszkancow Strozowki

Pozostałe