Widziałem Cię... Podryw w czasach zarazy

  • 12.04.2021, 09:41
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Widziałem Cię... Podryw w czasach zarazy
Ogłoszenia matrymonialne, towarzyskie i po prostu zachęta do osobistego kontaktu: pandemia pokazuje w pełni, że elektroniczna forma kontaktu jest zupełnie niewystarczająca. Ludzie szukają możliwości spotkania i poznania nowych osób. Jak się to robi w Gorlicach?

 

Ogłoszenia towarzyskie pojawiają się w wielu miejscach. Stare kontakty przycichły, te elektroniczne są niewystarczające, a nowych nie ma gdzie zdobywać. Uczniowie nie spotykają się w murach szkół, trudniej o przypadkowe uderzenie strzały amora w przestrzeni publicznej. Nie ma festynów, imprez plenerowych, zamknięte są siłownie, kółka zainteresowań, pracownie artystyczne. Lista miejsc, w których można spotkać swoją miłość, została bardzo okrojona. Nie ochłodziła jednak serc i potrzeby kontaktów z innymi.

 

Wiosna budzi nadzieje i potrzebę spotkania z drugą osobą

Ci, którzy chcieliby oglądać motyle na łąkach, muszą wyjść z domu. Ci, którzy chcą poczuć motyle w brzuchu, siadają przed komputerami, włączają telefoniczne komunikatory i próbują.

Rubryki towarzyskie pękają w szwach:

  • Młody mężczyzna pozna kobietę, z którą spędzi nudne, niedzielne popołudnie. Tylko oferty 18+.
  • Złowiłem Twoje spojrzenie w kolejce w supermarkecie: jeśli to czytasz, odezwij się.
  • Poszukuję miłej dziewczyny, z którą będę mógł porozmawiać i spędzić czas. Tylko poważne oferty, nie szukam przygód.
  • Spotkam się chętnie z chłopakiem, który lubi zwierzęta i aktywność na zewnątrz.

Na lokalnych serwisach ogłoszeniowych dyskusje tętnią w najlepsze. Czy ktoś zna? Czy ktoś widział? Tego dnia, o tej godzinie, w tym miejscu.

Delikatne, dyskretne gesty i spojrzenia wydają się mówić więcej niż tysiąc słów

Widziałem Cię, odpowiedziałeś uśmiechem.

Takich komunikatów jest w sieci wiele. Dowiadujemy się zwykle kiedy i gdzie osoba była widziana, w co była ubrana, jak się zachowywała. Niektórzy są bardzo bezpośredni. Duże zainteresowanie wzbudzili m.in. młodzi mężczyźni, którzy starali się obrzucać dziewczęta balonami z wodą. Wielkanocna psota, która miała zachęcać do kontaktów damsko–męskich sprawdza się, jak widać, i dziś. I to jak...

Pandemia ma również swoją jasną stronę.

Bardzo dziękuję chłopakowi za przepuszczenie mnie w kolejce na testy w Gorlicach. Bardzo miły i uśmiechnięty. Pozdrawiam

Czy spotkają się ponownie? Czy gdyby nie epidemia do takiego spotkania by doszło?

Nie wiemy, ale trzymamy kciuki.

 

Na twarzy maseczka, ale i tak Cię rozpoznam

Nie da się ukryć, że w czasach powszechnego zasłaniania twarzy, komplementowanie urody potencjalnej lubej lub ukochanego wymaga odwagi. Ubrania są ważne, ale także nasze zachowanie. Jak zwrócić na siebie uwagę przyszłego wybranka?

Gorliccy poszukiwacze mają swoje sposoby, by bezbłędnie opisać osobę, z którą chcą nawiązać kontakt:

Miałaś czarną sukienkę, szpilki i delikatne problemy z równowagą

 

Oddzielna sekcja ogłoszeń dotyczy miłośników spędzania wolnego czasu i socjalizacji przy sklepach wielkopowierzchniowych. W końcu centra handlowe to jedno z niewielu miejsc, gdzie można bezkarnie przebywać. Znajomości nawiązujące się w takich miejscach będą trwałe, połączone wspólna preferencją konkretnych marek i znajomością rozkładu półek w sklepie. Czym jeszcze można tam na siebie zwrócić uwagę?

Pozdrawiamy (...) brunetkę i blondynkę, które jeździły w wózku pod (...). Zostawcie coś po sobie: może umówimy się na wspólną jazdę wózkami.

 

Piękna blondynka z polo, urodziwa nieznajoma z hyundaya...

Znajomość marek samochodów może przesądzić o powodzeniu lub niepowodzeniu poszukiwań partnera! Wiele ogłoszeń wskazuje właśnie nie wygląd, ale samochód, jakim poruszała się osoba, która przykuła czyjeś spojrzenie. Nie brakuje zaproszeń na wspólne jazdy bez celu po okolicy i  próśb o kontakt od osób, które pojawiły się w konkretnych regionach. Czy miłość do motoryzacji łączy wiele samotnych serc?

Niektóre zabawne, inne całkiem poważne. Wszystkie ogłoszenia mają jedną, wspólną cechę: pokazują, jak bardzo potrzebujemy drugiej osoby lub grupy osób, by być szczęśliwymi. Niektórzy mieli szczęście, by spotkać się przed pandemią, dla innych przerwała ona całkowicie możliwość dobrego, społecznego funkcjonowania. Beztroska spotkań, liczne, nieformalne kontakty, wspólne aktywności: to coś, co pozwalało budować wspomnienia i tworzyć relacje, z których niektóre mają szansę stać się takimi na dobre i na złe.

Za wszystkich poszukujących przyjaciół i ukochanych w tym niełatwym czasie trzymamy kciuki!

 

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gol
gol 13.04.2021, 17:15
pierdu pierdu będzie wiosna ...
Godi
Godi 13.04.2021, 07:29
Młodzi teraz to pod "Kaufem" się podrywają...
rb26dett
rb26dett 14.04.2021, 15:56
zamiast iść do szkoły i się uczyć, to pod kaufem "schadzki" urządzają, przez to, ja chodzę do kaufa, w sobotę, ale rzadko. śmiechy hihy, irytujące towarzystwo.
Ola
Ola 13.04.2021, 17:53
Dokladnie
czekamy
czekamy 12.04.2021, 11:13
DLA NORMALNYCH samotnych poszukujących z Gorlic i nietylko jest portal badoo pl

Pozostałe