Ciucholand na celowniku sanepidu

  • 13.04.2021, 14:10
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Ciucholand na celowniku sanepidu Fot. ilustracyjne/ unsplash
Dziś w godzinach przedpołudniowych, na wniosek Życzliwego Donosiciela, policja wraz z sanepidem podjęła kontrolę na terenie jednego z gorlickich second handów. Efekt kontroli przerósł oczekiwania stróżów prawa.

 

W ostatnich tygodniach regularnie informujemy Was o efektach kontroli przeprowadzanych rutynowo przez policjantów i sanepidu. Kontrole zazwyczaj kończyły się stwierdzeniem, że do naruszeń nie dochodziło. Dzisiaj (13 kwietnia) było jednak inaczej.

Jak dowiadujemy się z gorlickiej KPP:

Dziś rano dostaliśmy informację o tym, że na terenie jednego z popularnych sklepów z odzieżą używaną w Gorlicach może dochodzić do naruszeń związanych z obowiązującymi wymogami sanitarnymi. Na miejsce udał się patrol policji razem z przedstawicielami sanepidu. W czasie kontroli, w lokalu przebywało jednocześnie ponad 60 osób. Liczba ta zdecydowanie przekraczała limit dopuszczalny na terenie tego sklepu, po uwzględnieniu jego powierzchni. Wszystkich obecnych w pomieszczeniu wylegitymowano.

Jak informują nas dalej mundurowi, spisywanie danych osób przebywających w pomieszczeniu trwało około dwóch godzin.

Wszystkie osoby obecne w pomieszczeniu nosiły maseczki. Nie grożą im żadne negatywne konsekwencje.

Niestety, inaczej może być z właścicielem sklepu, który pozwolił, by na podlegający mu teren weszła tak liczna grupa osób.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi gorlicki sanepid.

 

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Makaron
Makaron 17.04.2021, 09:44
Jak można pisać Życzliwy Donosiciel ja teraz czytając to zastanawiam się czy jak zobaczę chłopa tłukącego żonę, chuliganów wybijających szyby, pijaka wsiadającego do auta itp. dzwoniąc po policję też będę nazwany Życzliwym Donosicielem??
Prawnik
Prawnik 16.04.2021, 06:02
Należy każdego zgłaszać kto ma otwarty biznes, inaczej samemu można zostać z zarzutami.
adam1
adam1 14.04.2021, 12:40
Nie masz ambicji wstąp do policji . Nie masz wstydu wstąp do sanepidu. ORMO zostało rozwiązane 30 lat temu, ormowcy działają dalej
Miki
Miki 14.04.2021, 14:07
A Ty wstap do baadzo dobrego psychiatry, może cos pomoże
adam1
adam1 14.04.2021, 16:57
W czasach sowieckich przeciwników politycznych wysyłano do zakładów psychiatrycznych. Czasy się zmieniły ale metody nie. Lewacy tak mają
Magda
Magda 14.04.2021, 09:24
Jakby nie zyczliwy to by sanepid nic nie wiedzial co sie dzieje w naszym miescie siedza i czekaja na telefon od zyczliwego a potem maja pretensje ze musza *** podniesc
Były Pracownik
Były Pracownik 14.04.2021, 05:20
Nie było by problemów, gdy by na ul. Kościuszki zmienili Spółdzielnie Mieszkaniową na większą osoby z bloków 24 i inne.
Ania
Ania 13.04.2021, 23:57
To była zemsta, bo kolega przymierzał sukienkę i była za mała.
Prawnik Kraków
Prawnik Kraków 13.04.2021, 22:53
Przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków przez urzędnika – art. 231 kk. § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
gorliczanin
gorliczanin 13.04.2021, 21:55
Co oznacza stwierdzenie "Życzliwy Donosiciel"? Czy nie powinno się reagować tam, gdzie jest zagrożenie?
Lachim
Lachim 13.04.2021, 21:11
Ciekawe ilu tutaj jadących na sanepid/policje jest elekoratem PISlandu
adam1
adam1 13.04.2021, 21:09
Ciekawe, że milicja i sanepid nigdy nie kontroluje zagranicznych sklepów tylko naszych przedsiębiorców.
Zombi
Zombi 13.04.2021, 20:42
Donosicieli nie brakowało we wojne , teraz też . Każy idzie do sklepu dobrowolnie . Idąc godzi się na to i owo. Ktoś spiepszył innym dzień . Dwie godziny poszły w .... . Nie lubię donosicielstwa . Dobrymi intencjami piekło jest wybrukowane . Ten kto doniósł musi być bardzo negatywnie ambitnym człowiekiem .
Szczera
Szczera 13.04.2021, 19:53
Prawie w każdym sklepie sklepowe działają i zwalają na klientów i były zamęty podobnie jak w sklepach spożywczych na Kościuszki.
der
der 13.04.2021, 19:50
sanepidy najlepiej działają w interesie przyjaciół partii
Vader
Vader 13.04.2021, 17:01
To jest atrakcja. Wtorek, to dawaj do ciucholandu co tam Niemiec wrzucił do kontenera. Brawo Sanepid i Policja. W telewizji to powinny być nie dzisiejsze działania a cotygodniowe przepychanki na otwarcie nowego towaru.
Gorliczanka
Gorliczanka 13.04.2021, 18:22
UwazakUważaj co piszesz.Mozeszza chwilę stać pod tym ,,viucholandem,,i prosić by Ci ktoś pomógł. Ci wlasciciele pracują na utrzymanie.A TY?
Vader
Vader 13.04.2021, 21:08
Co mi może grozić? Może jestem właścicielem podobnego ciucholandku?. Roznoszę po wsiach kartki o zbiórkach używanych ubrań dla potrzebujących. Potem segreguję ciuszki i te z największymi znakami adidaska sprzedaję w necie. Co się nie sprzeda to organizuję codziennie wystawki tylko dla zaufanych klientów, ale codziennie ten sam towar dla innych osób. Ludzie się cieszą, że są w grupie tych wyjątkowych i mają okazję jako pierwsi przebierać towar. Nie wiedzą, że wczoraj już ktoś inny go przeglądał. Następnie co się nie sprzeda wystawiam w takich sklepach jak ten dziś. Codziennie przekładam wieszaki, żeby baby myślały, że jest coś nowego. Na końcu zostaje najgorsze barahło, które odsyłam do zaprzyjaźnionych ciucholandków i znowu tamte baby myślą, że jest całkiem nowy towar prosto z Niemiec. Jak to co podsyłają mi inne zaprzyjaźnione ciucholandki się nie sprzeda to zawożę całe sterty do lasu i po problemie. Dostaję jeszcze pieniądze z tarczy antycovidowej. UWAGA! Wymyśliłem to. Proszę nie brać tego na poważnie.
Tutek
Tutek 13.04.2021, 18:02
A może kościoły i bazar wtorkowy powinien sprawdzić wielki życzliwy
Gorliczanin
Gorliczanin 13.04.2021, 21:56
A może Kaufland, Lidl, Biedronki itp?
Adwokat
Adwokat 13.04.2021, 16:44
To nie donosiciel ale osoba wspierająca rozpowszechnianiu się śmierci jakim jest Koronawirus.
Misia
Misia 13.04.2021, 16:34
a donosiciel też wcześniej tam zakupy robił , bo chyba skądś wiedział ile osób tam przebywa???
adam1
adam1 13.04.2021, 16:14
Sanepid i policja to oprócz rządu najbardziej znienawidzone instytucje w Polsce
gorliczanin.
gorliczanin. 13.04.2021, 16:07
Ludzi należy nękać , no to mamy białoruskie metody dzięki pis.
Judaszowe 500 dane , a zabrane 1000 poprzez mandaty, wzrost cen itd.
dde
dde 13.04.2021, 19:48
500 dają patologii i nierobom, a 1000 zabierają pracującym. Proste
Baca
Baca 13.04.2021, 15:47
Ale sukces policji ! Będzie o tym w TVP info?
🇵🇱
🇵🇱 13.04.2021, 20:12
Nieee. Redaktór Węglarczyk napisze o tym rozprawkie😎
olaf
olaf 13.04.2021, 15:40
donosiciel moze byc z siebie dumny tylko to sie kiedys skonczy i jak ludziom w oczy spojrzec nie rozumiem ludzi jak sie boisz siedz w domu kup trumne i czekaj na kostuche ale daj zyc innym zwlaszcza ze jak pisza wszyscy namordniki mieli wiec w czym problem
polkaaaa
polkaaaa 13.04.2021, 16:22
Cwaniakujesz bo jeszcze Cie nie dopadł virus , przekonamy sie
co bedziesz mówił jak sie rozchorujesz, jak chcemy szybciej wrócic do narmalnosci to troszke rozumu , trzeba miec w głowie widac że niestety nie mamy , i jeszcze kilka lat przy takich głupolach potrwa zarażanie , szkod mi Ciebie człowieczku o małym rozumku :(
Olaf
Olaf 13.04.2021, 19:09
Tak sie sklada ze chorowalem zreszta jak cala moja rodzina nawet dziadki i o dziwo najstarsze pokolenie przeszlo bezobjawowo a reszta stracila tylko smak i wech wiec mnie tu nie strasz ludzie choruja i umiwraja na inne choroby i przez zaniedbania lekarzy ktorzy nie lecza w szpitalach ale prywatnie jak pojdziesz to w drzwiach slyszysz : prosze maske zdjac i przestac sie wyglupiac ... wuec sam sobie odpowiedz czy ten wirus taki straszny to jest wirus medialny koronawirusy byly sa i beda tylko teraz da sie zarobic na nim
🇵🇱
🇵🇱 13.04.2021, 20:37
No my żyjemy to jest ok👍 Reszta nas nie obchodzi . A niech i wylądują na OIOM-ie. Wiesz co to za postawa? EGOISTA ! Atyspołeczna istota.
Julka
Julka 14.04.2021, 13:35
A ty tv wylacz i zacznij myslec mam rodzine w poznaniu i wroclawiu i o dziwo tam szpitale puste stoja mimo ze tv pierdzila ze pelne wiec wierz dalej w te bzdury ludzie choruja na inne choroby i przez nie leczenie ich umieraja idz prywatnie to zaden doktor wirusa sie nie boi na oiomie laduja ludzie ktorzy mieli nie leczone grypy i zapalenia pluc %osob chorych na covid jest nie wielki wez wytlumacz rodzinie w ktorej dzis umarla kobieta na schodach szpitala ( w radiu mowili) bo wazniejszy byl test niz ratowanie zycia i ta baba na zawal zmarla i co kto tu jest egoista covid to nie dzuma nie ma trupow na ulicach jest wirusem takim samym jak grypa ale nie leczony prowadzi do smierci nikt z rzadzacych nie chce aby nas leczono bo lek za tani jest i nie da sie zarobic wmawiaja nam szczepionki ktore g... daja to sa egoisci a nie zwykly czlowiek ktory chce zyc normalnie a nie sluchac bzdur ekspertow z koziej d... ktorzy w wiekszosci z chorobami zakaznymi nic wspolnego w zyciu nie mieli
Jo