Gorlice docenione za kampanię – Bądź jak Ignacy

  • 17.05.2021, 13:12
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Gorlice docenione za kampanię – Bądź jak Ignacy Fot. UM w Gorlicach
W zeszłym roku nasze miasto zdobyło I miejsce w rankingu Medialna Perła Samorządu za kampanię komunikacyjną „Gorlice Miasto Światła”. Podczas tegorocznej edycji rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Perły Samorządu 2021” Gorlice zostały wyróżnione w kategorii Lider Komunikacji i Promocji w obszarze komunikacji społecznej. Kapituła doceniła wykorzystanie postaci Ignacego Łukasiewicza w kampanii społecznej „Bądź jak Ignacy”.

 

Kampania „Bądź jak Ignacy” ma na celu popularyzację wiedzy o Łukasiewiczu, a także miejsca, w którym w 1854 roku na jednym z ruchliwych miejskich skrzyżowań zapłonęła pierwsza w świecie uliczna lampa naftowa. Nawiązuje do marki promocyjnej Gorlice – Miasto Światła, opartej na zasobach i dziedzictwie ziemi gorlickiej, jako kolebki światowego przemysłu naftowego. Jej ważnym zadaniem jest także wzmacnianie lokalnej tożsamości i włączenie mieszkańców we wspólną promocję.

Wykorzystanie wizerunku Łukasiewicza, jako osoby – wzoru do naśladowania, który budzi zaufanie, podziw i szacunek, w związku z okresem pandemii sprzyjało także promowaniu postaw, które dotyczyły bezpieczeństwa m.in. noszenia maseczek,  wsparcia lokalnych przedsiębiorców itp. W ramach kampanii powstał także quest „Łukasiewicz i wszystko jasne”, plakaty, billboardy, koszulki oraz kartki pocztowe.

Ranking Perły Samorządu organizowany jest przez Dziennik Gazeta Prawna przy współpracy merytorycznej firmy Deloitte. Jego głównym celem jest wyłonienie gmin oraz miast, które wyróżniają się nowatorskimi pomysłami i zaangażowaniem w sprawy mieszkańców oraz których działania stanowią prawdziwy wzór dla innych. Udział w rankingu jest bezpłatny, a nad właściwym przebiegiem konkursu czuwa Kapituła złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy Dziennika Gazeta Prawna.

 

Źródło info: UM w Gorlicach

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe