Dziś Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Życzenia płyną także do rodzin z naszego powiatu

  • 30.05.2021, 14:54
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Dziś Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Życzenia płyną także do rodzin z… Fot. ilustracyjne/ unsplash
Jeśli ktoś ma serce tak otwarte, by stworzyć rodzinę zastępczą, zazwyczaj nie mówi o tym głośno. Procedury są uciążliwe, a potem rozpoczyna się ciężka praca nad tym, by zdobyć zaufanie małego człowieka z wielkim bagażem doświadczeń.

 

Rodzicielstwo jest wielkim wyzwaniem. Rodzicielstwo zastępcze jest zaś zawsze świadomym wyborem drogi, która często przerosła możliwości innych.

 

Czy to też dom?

Tak, rodzina zastępcza tworzy dom: prawdziwy i wyjątkowy. To wspólnota tym ważniejsza, że ma być gwarantem bezpieczeństwa, którego dziecku mogło zabraknąć po innym dachem. Ogromne wyzwanie, jakie podejmują rodziny zastępcze, nie może być z niczym porównane. To dar serca i pełne poświęcenie się dla dobra bezbronnej i często osamotnionej małej osoby ludzkiej. To wyraz troski i poświęcenia, które cechuje niewielu, gotowych podjąć to wyzwanie.

 

Dziś, w dniu Rodzicielstwa Zastępczego kierujemy w ich stronę wyrazy szacunku, podziwu i podziękowania

Na ostatniej sesji Rady Powiatu okolicznościowe życzenia złożyła na ręce przedstawicieli rodzin zastępczych starosta, Maria Gubała.

Dziękowała za otwarte serca i godną podziwu postawę. Do miłości nie da się nikogo zmusić, a przecież cóż jeśli nie miłość bliźniego pomaga przezwyciężać przeszkody formalne i te codzienne, rodzinom zastępczym?

 

Ile rodzin zastępczych działa na terenie naszego regionu?

W naszym powiecie nie brakuje takich wyjątkowych osób. Jak przekazano w czasie czwartkowych obrad, w powiecie mamy 72 rodziny zastępcze, w których spokój odnalazło łącznie 109 wychowanków. Trzynaścioro dzieci i nastolatków pozostaje w powiecie gorlickim pod opieką domów dziecka.

 

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe