Miłujcie się tak jak Ja was umiłowałem [AKTUALIZACJA]

  • 09.07.2021, 07:18
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Miłujcie się tak jak Ja was umiłowałem [AKTUALIZACJA] Fot. haloGorlice
Moda na murale i dekorowanie miejsc publicznych trwa w najlepsze. Niedawno bardzo pozytywnie przyjęliście graffiti w garażu jednej z galerii handlowych w Gorlicach. Graffiti nie musi się podobać, ale przykuwa uwagę. Tak samo będzie z muralem, który powstał w Nowym Sączu.

 

Mural, który powstał w Nowym Sączu wzbudza niemałe emocje. Kogo przedstawia? W jakim kontekście?

 

Miejsce, w którym powstał sądecki mural nie jest przypadkowe. To przestrzeń, w której nowe dzieła tego typu pojawiać się będą cyklicznie w ramach serii zapoczątkowanej przez Mgr Mors  #serialnawegierskiej – nowy mural powstaje, poprzedni jest zamalowywany. Jest wyrazem artystycznym, który ma oddawać aktualne nastroje społeczne, opisywać rzeczywistość. Czasem taki prosty mural potrafi być wymownym komentarzem, nie pozbawionym drugiego dna.

 

 

Czy w Gorlicach także można by wskazać ścianę, na której cyklicznie pojawiałby się takie nowe murale?

 

AKTUALIZACJA

 

 

 

 

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

vv
vv 13.07.2021, 10:59
no i po muralu...reklame se gość zrobił i tyle....a czy miał pozwolenie na piśmie żeby babrać sciany
blecko
blecko 10.07.2021, 23:20
Co sie tak czepiacie... juz na muralu papieża nie można namalować.... :(
ljkhgf
ljkhgf 10.07.2021, 11:08
Nie oglądam telewizji bo nie mogę patrzeć na polityków, to robią murale. Co bdzie dalej? Lizaki z podobiznami kaczyńskiego czy tuska?
MrRed
MrRed 10.07.2021, 10:59
jesli się dobrze wpatrzec, to ten mural wcale nie jest laurką, wręcz przeciwnie . jak dla mnie jest absolutnie genialną karykaturą i komentarzem politycznym, który zamiast gwiazdkami posługuje się słowem i obrazem.
Przemek
Przemek 10.07.2021, 09:25
Ja z dużej litery, Was z małej... Przypadek? Nie sądzę.
Stary
Stary 10.07.2021, 08:48
To nie jest żadna moda, to jest propaganda!!!!!!.
Kaczuszka
Kaczuszka 09.07.2021, 19:02
Zamiast pisać głuPOty to postarajcie się rozszerzać wiadomości. Ten mural został namalowany przez znanego malarza Nowosądeckiego. W tym miejscu maluje co jakiś czas jakiś obrazy na krótką chwilę. Może dla zwolenników Słońca Peru kiedyś na tym miejscu namaluje Człowieka Prawdy i Pokoju przybyłego z wyżyn Brukseli.
ehhhhhh
ehhhhhh 10.07.2021, 10:44
kaczuszka taka zazdrosna że donaldino był w brukseli a kaczor nie??..od 10 lat krzyczycie że donald ukradl to i tamto ale udowodnic nie możecie ,jak na razie "kradzieze" to w Twoim obozie (200ml.za respiratory umorzone, 70mln za karty wyborcze umorzone,325ml dla rydzyka nie przeszkadza itp..no ale to wina Tuska wg was
JzCz
JzCz 09.07.2021, 18:54
"W dół spojrzyj: oto krwi rzeka już bliska,
Gdzie w kotłujące zanurzon jest piany,
Kto gwałtem bliźnich na ziemi uciska" ;) Boska Komedia, D. Alighieri.
Umiłowany przez wodza
Umiłowany przez wodza 09.07.2021, 16:37
Teraz moherowa armia będzie się musiała zdecydować czy w niedzielę iść się modlić do kościoła czy pod mural
~~~~ja
~~~~ja 10.07.2021, 06:11
Po co moherom jakieś murale lepiej było zrobić nową tęczę (wzorem Warszawy)... albo może chociaż namalować to na pewno zostałoby pozytywnie przez młodych i wykształconych z dużych miast.
Ver
Ver 09.07.2021, 16:17
Mural POtrzebny jak dromaderowi 2 garb.
Ksw
Ksw 09.07.2021, 15:17
Co to jakiś biskup?, święty?, aby na ścianach był, qur,,,, do tarcia chrzanu go wysłać przynajmniej będzie pożytek
art
art 09.07.2021, 13:59
bez obstawy policji to będzie najbardziej opluty i osikany mur w N. Sączu
bobi
bobi 09.07.2021, 13:25
A kto to ???
Radna
Radna 09.07.2021, 12:54
Gorlice to PIS, PIS to Gorlice.
Ks.
Ks. 09.07.2021, 12:53
Zawsze Ojciec Święty musi być
vv
vv 09.07.2021, 09:58
popier....ło kogoś???????????????????????
Saba
Saba 09.07.2021, 08:51
NIE!!!!!!!
Ton