Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
ReklamaFejklowicz, Gorlice, ul Chopina 38,  - Artykuły elektryczne - oświetlenie LED - kable i przewody - osprzęt elektroinstalacyjny - telewizja przemysłowa - systemy alarmowe - aparatura modułowa
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki - skorzystaj z promocji między 27 października a 9 listopada 2025
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, 38-312 Ropa - u nas kupisz: ceramika, armatura, płytki, wanny, kabiny, meble łazienkowe - OFERUJEMY: wizualizację 3D, fachowe doradztwo - SPRAWDŹ OFERTĘ - tel. 733 920 260
ReklamaStudio Treningu Personalnego, ul. Ogrodowa 2, Gorlice, tel. 535 990 898

Zwycięskie prace konkursowe pokazują, że nie wystarczy sam aparat, by zrobić dobre zdjęcie

Podziel się
Oceń

Zadanie komisji konkursowej nie było łatwe: na konkurs spłynęło prawie 240 prac! Fotografie, które pokazali młodzi artyści są niesamowite: znamy przecież te miejsca, ale nigdy tak na nie nie spoglądaliśmy.
Zwycięskie prace konkursowe pokazują, że nie wystarczy sam aparat, by zrobić dobre zdjęcie

Autor: Fot. Milena Kołodziej/materiały promocyjne

 

Starostwo Powiatowe w Gorlicach opublikowało informacje o wynikach XI Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Osobliwości ziemi gorlickiej”, którego organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, oraz prezentację nadesłanych prac.

Jak czytamy w komunikacie:

Do udziału zgłoszono 238 prac z kilkudziesięciu szkół, a komisja podkreśliła nie tylko wysoki poziom artystyczny, ale też wartości edukacyjne tego cyklicznego już wydarzenia.

Konkurs przeprowadzony został pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Gorlickiego.

 

Film, na którym zaprezentowano nagrodzone i wyróżnione prace możecie zobaczyć >>>TUTAJ

 

 

 

 

Jak poinformowała komisja konkursowa w składzie:

  • Przewodniczący: Wacław Bugno – artysta fotografik
  • Jacek Kosiba – artysta fotografik
  • Wojciech Haberek – instruktor MDK

w swoim komunikacie, po analizie 238 fotografii zgłoszonych w dwóch formułach tematycznych postanowiła przyznać 10 nagród oraz 17 wyróżnień.
 

W formule „Osobliwości Ziemi Gorlickiej”

 

● Klasy I-III szkoły podstawowej:

1 miejsce zajęła Milena Kołodziej z MZS nr 1 w Gorlicach

 

● Klasy IV-VIII szkoły podstawowej:

1. miejsce zajęła Zuzanna Zawadowicz ze Szkoły Podstawowej w Ropicy Polskiej
2. miejsce zajął Witold Wałęga z MZS nr 6 w Gorlicach
2. miejsce zajął Sergiusz Bugno, SP w Ropicy Polskiej

 

Wyróżnienia:

 

● Klasy IV-VIII szkoły podstawowej

Kamila Żydło – SP w Ropicy Polskiej
Emilia Szpyrka– SP w Ropicy Polskiej
Dominika Wresiło – SP w Ropicy Polskiej
Igor Kozioł – SP w Dominikowicach
Zuzanna Sikora – MZS Nr 5 w Gorlicach
Maciej Zawiliński – MZS Nr 5 w Gorlicach
Maja Pawłowska – SP w Dominikowicach
Maria Gawior – MZS Nr 6 w Gorlicach
Milena Kalisz – ZSP w Libuszy

 

W formule „Moja najlepsza fotografia”

 

Nagrody:

● Klasy I-III szkoły podstawowej:

Milena Kołodziej – MZS Nr 1 w Gorlicach

 

● Klasy IV-VIII szkoły podstawowej:

Magdalena Miarecka – SP w Bystrej
Zuzanna Jajko – MZS Nr 4 w Gorlicach
Weronika Gugulska – MZS Nr 6 w Gorlicach
Julia Korbicz – SP w Ropicy Polskiej
Igor Kozioł – SP w Dominikowicach

 

Wyróżnienia:

● Klasy IV-VIII szkoły podstawowej:

Zuzanna Dybaś – MZS Nr 4 w Gorlicach
Zuzanna Malinowska – MZS Nr 6 w Gorlicach
Amelia Gałowicz – SP w Dominikowicach
Anna Moroń – SP w Sękowej
Patrycja Szczepanik – SP w Ropicy Polskiej
Paulina Kudławiec – SP w Ropicy Polskiej
Sergiusz Bugno – SP w Ropicy Polskiej
Jakub Szurek – SP w Ropicy Polskiej

 

Komisja obradowała 17 czerwca w składzie:

  • Przewodniczący: Wacław Bugno – artysta fotografik
  • Jacek Kosiba – artysta fotografik
  • Wojciech Haberek – instruktor MDK

 

Źródło info: MDK Gorlice, Starostwo Powiatowe w Gorlicach


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
Reklama15, 16 listopada 2025 - Ekspedycja Słodkości, Ekspedycja Orientalna, DARMOWE DMUCHAŃCE - Arena Gorlice
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 8°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 3 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: JurTreść komentarza: Taki pobożny/a, a podaje biblijny cytat bez księgi, czy wersetu. Kopiuj/wklej, nie? Weekendowy katolik - alkoholik?Data dodania komentarza: 8.11.2025, 21:29Źródło komentarza: Święto krwiodawców - wielka gala PCK w Gorlicach [FOTO]Autor komentarza: Ave 1921Treść komentarza: Brakuje charatkeru w srodku pola .Data dodania komentarza: 8.11.2025, 16:33Źródło komentarza: Glinik walczył o ligowe punkty w Ryczowie na boisku wicelidera ligiAutor komentarza: XTreść komentarza: Też jestem ciekaw na jakiej podstawie są rozsyłane zaproszenia. Mam już 20l oddanej krwi (wiem że mało ale jak Bóg pozwoli to będzie przynajmniej 2x tyle :D ) i nigdy takiego zaproszenia nie otrzymałem podczas gdy moja żona otrzymała telefon z zaproszeniem na galę już przy pierwszej odznace :) Nie zrozumcie mnie źle - nie żebym z tego powodu płakał, poprostu miło by było zostać od czasu do czasu docenionym w inny sposób niż czekolada i masło orzechowe 😄Data dodania komentarza: 8.11.2025, 15:16Źródło komentarza: Święto krwiodawców - wielka gala PCK w Gorlicach [FOTO]Autor komentarza: GnosisTreść komentarza: Uważajcie, abyście nie dawali jałmużny przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u waszego Ojca, który jest w niebie. Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę powiadam wam: oni otrzymali swoją nagrodę. Lecz gdy ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, i niechaj nie wie twoja jałmużna pozostanie w ukryciu, aby Ten, który widzi w ukryciu, nie okazał tego upodobania.Data dodania komentarza: 8.11.2025, 13:52Źródło komentarza: Święto krwiodawców - wielka gala PCK w Gorlicach [FOTO]
Reklama