OC przez internet, czyli wygoda i oszczędność

  • 21.09.2021, 20:33
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

OC przez internet, czyli wygoda i oszczędność Fot. materiały partnera
Z niechęcią myślisz o tym momencie w roku, gdy zbliża się czas na kupno OC? Na samo wspomnienie czasochłonnych poszukiwań najlepszych ofert i wizyt u agentów przechodzi Cię dreszcz? Jest na to rozwiązanie! Kupując ubezpieczenie samochodu online, możesz załatwić sprawę w kilka chwil, a do tego sporo zaoszczędzić!

 

Wychodząc z założenia, że najlepsze OC to najtańsze OC, wielu kierowców co roku poświęca sporo czasu na poszukiwanie najkorzystniejszych ofert. Rozmowy telefoniczne z konsultantami, wizyty w siedzibach firm i u agentów, czy przeglądanie stron internetowych ubezpieczycieli – to wszystko wymaga wytrwałości, a przy tym wcale nie gwarantuje oczekiwanych efektów. A co jeśli powiemy Ci, że problemów można łatwo uniknąć, korzystając z porównywarki OC online (https://mubi.pl/poradniki/oc-online/)?

 

OC online – porównywarka czy kalkulatory ubezpieczycieli?

Jeśli szukałeś już ubezpieczenia OC przez internet, na pewno wiesz, że wiele działających na polskim rynku firm ubezpieczeniowych umożliwia obliczenie składki na swoich stronach internetowych. Jest to całkiem wygodne rozwiązanie, pozwalające uniknąć osobistej wizyty w oddziale, ale ma ono również wady.

Przede wszystkim, w ten sposób można poznać ofertę tylko jednego towarzystwa, bez żadnej gwarancji, że będzie ona najtańszą dostępną na rynku. Oczywiście wyliczenia można porównać z wynikami uzyskanymi na stronach innych firm, lecz po pierwsze zajmie to dużo czasu, a po drugie nie wszyscy ubezpieczyciele oferują taką możliwość. Co w takim razie robić, żeby nie przepłacać?

Zestawienie ze sobą jak największej możliwej liczby ofert jest bardzo proste – wystarczy skorzystać z porównywarki OC online. Bezpłatnie dostępne w sieci narzędzie korzysta z ofert różnych ubezpieczycieli i na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika oblicza wysokość jego składki w tych firmach. Dzięki temu, uzupełniając internetowy formularz tylko raz, od razu dostajemy czytelną listę propozycji od nawet kilkudziesięciu ubezpieczycieli, mogąc je łatwo porównać.

 

Porównywarka OC – jak to działa?

Brzmi pięknie, ale czy będę umiał z tego skorzystać? Bez obaw, porównywarki internetowe są bardzo proste w obsłudze, przypominając swego rodzaju ankiety, które wypełnia się online. Korzystając np. z Mubi, szybko przechodzi się przez kolejne pytania, w wielu przypadkach otrzymując podpowiedzi lub możliwość wyboru właściwej opcji. Wszystko zajmuje nie więcej niż kilka minut.

A o co zostaniesz zapytany przez porównywarkę? Każde tego typu narzędzie bazuje na tych samych danych, których potrzebują również ubezpieczyciele, aby obliczyć Twoją składkę OC. Będziesz zatem musiał udzielić odpowiedzi na pytania o:

  • swój samochód (m.in. jakiej jest marki, jaki to model, kiedy został wyprodukowany, jaką ma pojemność silnika);
  • sposób użytkowania samochodu (m.in. ile wynosi jego przebieg i ile zamierzasz przejechać w ciągu roku, kiedy auto było pierwszy raz zarejestrowane, czy będziesz używał go za granicą);
  • informacje na swój temat (m.in. datę urodzenia, rok uzyskania prawa jazdy, miejsce zamieszkania, stan cywilny, historię ubezpieczenia).

Po co ubezpieczycielom ta wiedza? Na jej podstawie obliczają ryzyko ubezpieczeniowe, czyli prawdopodobieństwo, że potencjalny klient weźmie udział w stłuczce lub innym zdarzeniu drogowym. Im większa jest na to szansa, tym droższą składkę będzie on musiał zapłacić. Oczywiście ceny mogą jeszcze wzrosnąć, jeśli do obowiązkowego OC dobierzemy również ubezpieczenia dodatkowe – porównywarki umożliwiają zakup choćby AC, NNW i assistance, a także polis dla turystów, narciarzy czy rowerzystów (https://mubi.pl/ubezpieczenie-oc-roweru/).

 

OC online – czy to się opłaca?

Wiadomo, że jeśli przywykliśmy do kupowania OC co roku w jednej firmie lub u tego samego agenta, może być trudno o zmianę przyzwyczajeń. Niechętnych do tego kierowców może jednak przekonać kilka zalet, którymi porównywarka dominuje nad tradycyjnymi formami zakupu ubezpieczenia.

 

 

  • Po pierwsze – wygoda!

Rozsiadasz się wygodnie w fotelu, bierzesz na kolana na laptopa i z kubkiem kawy w ręku przeglądasz oferty ubezpieczycieli. A może wolisz to zrobić na smartfonie lub tablecie? Żaden problem – wystarczy mieć dostęp do internetu.

 

  • Po drugie – szybki zakup kiedy tylko chcesz!

Zapomniałeś o kończącej się umowie OC? W natłoku obowiązków nie masz czasu na wizytę u agenta? Z porównywarki możesz skorzystać w dowolnej chwili, przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Tak, ubezpieczenie możesz kupić nawet w środku nocy!

 

  • Po trzecie – oszczędność!

Ubezpieczenie OC w każdej firmie ma dokładnie taki sam zakres, przez co wybierając je, można kierować się ceną. Dzięki porównywarce masz pewność, że nie przegapisz najkorzystniejszej oferty, a dodatkowo możesz też upolować zniżkę na polisę kupowaną online.

 

  • Po czwarte – mnogość wyboru!

Interesuje Cię tylko OC? A może zależy Ci na szerszej ochronie samochodu i chciałbyś kupić również autocasco lub assistance? Za pomocą porównywarki możesz dowolnie ukształtować pakiet swoich ubezpieczeń, sprawdzając jaki będzie ich zakres i ile będą Cię kosztować.

 

  • Po piąte – decyzja, z której można się wycofać

Kupiłeś OC, lecz kilka dni później znalazłeś lepszą ofertę? Jeśli transakcji dokonałeś na odległość (np. online), możesz się z niej wycofać w ciągu 30 dni od zawarcia umowy. Zapłacisz wtedy tylko za ten okres obowiązywania polisy, który zdążyłeś już wykorzystać.

 

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe