Faktoring online – trzy sytuacje, w których warto zdecydować się na taką formę finansowania

  • 15.10.2021, 11:34
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Faktoring online jako forma finansowania przedsiębiorstw staje się coraz… Fot. materiał partnera
Faktoring to forma finansowania przedsiębiorstw, która staje się coraz bardziej popularna. Jak wynika z danych Polskiego Związku Faktorów, w pierwszej połowie 2021 roku do finansowania przekazano ponad 10 mln faktur na łączną kwotę 167,4 mld zł. Co sprawia, że coraz więcej przedsiębiorców wybiera faktoring? W jakich sytuacjach warto się na niego zdecydować?

 

Faktoring online – szybko, wygodnie i bezpiecznie

Powodów, dla których faktoring online staje się coraz bardziej popularny, jest kilka. Przede wszystkim taka forma finansowania jest świetną alternatywą dla kredytu bankowego, z uwagi na krótki czas oczekiwania na decyzję i możliwość otrzymania pieniędzy nawet tego samego dnia.

Dobrym przykładem jest firma Fandla, gdzie – aby skorzystać z faktoringu – wystarczy złożyć prosty wniosek online i przekazać fakturę do faktora. Rozpatrzenie wniosku trwa zaledwie 15 minut, a jeśli zostanie on rozpatrzony pozytywnie, pieniądze za fakturę wypłacane są w ciągu 24 godzin – najczęściej tego samego dnia. Nie ma więc tutaj mowy o wielu formalnościach czy długim oczekiwaniu na decyzję. Z tego powodu jest to ciekawa opcja dla przedsiębiorców, którym zależy na czasie i chcą jak najszybciej uzyskać finansowanie – bez wychodzenia z domu lub siedziby firmy, bo cały proces odbywa się online.

Warto również wspomnieć o tym, że faktoring online jest rozwiązaniem w 100% bezpiecznym dla firm. Dotyczy to w szczególności tych firm, które należą do Polskiego Związku Faktorów, jak na przykład Fandla. Dlaczego? Aby dołączyć do PZF, należy spełniać najwyższe standardy, również te dotyczące bezpieczeństwa klientów. A zatem, wybierając firmę faktoringową, która należy do PZF, nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo. To dodatkowo wpływa na błyskawiczny wzrost popularności faktoringu.

 

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na faktoring?

Pora na znalezienie odpowiedzi na najważniejsze pytanie – kiedy warto wybrać faktoring? Taka forma finansowania może sprawdzić się w wielu sytuacjach, jednak w niektórych przypadkach jest szczególnie często wybierana przez przedsiębiorców.

 

Sytuacja numer 1: w firmie pojawiają się problemy z płynnością finansową

Płynność finansowa bez wątpienia jest jednym z najważniejszych wskaźników kondycji firmy. Kiedy pojawiają się jakiekolwiek kłopoty, a w firmowej kasie zaczyna brakować pieniędzy na bieżące wydatki i opłaty, robi się niebezpiecznie. Tym bardziej, że kłopoty z płynnością mogą bardzo szybko doprowadzić do powstania niebezpiecznych zatorów płatniczych. Jak temu zaradzić? Rozwiązaniem może być faktoring online. Dzięki finansowaniu przedsiębiorca nie musi czekać na pieniądze od kontrahentów, bo dostęp do środków może uzyskać niemal od razu po wystawieniu faktury. W ten sposób dysponuje on pieniędzmi na bieżące wydatki, co pozwala na rozwiązanie problemu z płynnością finansową w firmie.

 

Sytuacja numer 2: gdy wystawiane jest wiele faktur z odroczonym terminem płatności

Faktoring online największą popularność zyskuje wśród przedsiębiorców, którzy wystawiają wiele faktur z odroczonym terminem płatności. Trudno się temu dziwić. Jeżeli firma wystawi pięć faktur z terminem płatności 60 dni, będzie musiała przez dwa miesiące czekać na pieniądze. A przecież w tym czasie pojawi się sporo wydatków, m.in. na podatki, pensje dla pracowników czy utrzymanie sprzętu. Właśnie w takiej sytuacji faktoring online sprawdza się najlepiej, przedsiębiorca może bowiem wymienić faktury na pieniądze w dowolnym momencie, bez czekania na przelewy od kontrahentów.

 

Sytuacja numer 3: kiedy konkurencja w branży jest zbyt duża

Czy faktoring online może sprawić, że firma wyróżni się na tle konkurencji? Zdecydowanie tak. Obecnie wiele dużych firm, szukając wykonawcy, zwraca uwagą na to, czy daje on możliwość wystawienia faktury z odroczonym terminem płatności. Jeżeli więc firma A zaoferuje fakturę z długim terminem płatności, a firma B odmówi wystawienia takiej faktury, jest spora szansa, że to firma A zyska nowego kontrahenta. A przecież firma ta nic nie ryzykuje, bowiem – dzięki faktoringowi online – nie będzie musiała czekać na pieniądze. Jest to zatem dobry sposób na wyprzedzenie konkurencji i na zyskanie nowych kontrahentów.

 

Faktoring online – aby pieniądze łączyły

Wiesz już, w jakich sytuacjach warto zdecydować się na faktoring online. Co istotne, taka forma finansowania jest obecnie dostępna niemal dla każdej firmy, warto więc mieć tę świadomość i w razie potrzeby zdecydować się na finansowanie. Tym bardziej, że wiele firm faktoringowych – jak na przykład Fandla – oferuje faktoring online na bardzo korzystnych warunkach. W końcu w biznesie chodzi o to, aby pieniądze łączyły!

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe