Z notatnika policjanta: „drogie” wymuszanie pierwszeństwa i dwóch sprawców jednej stłuczki

  • 23.11.2021, 10:42
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Policyjny radiowóz i strazacki wóz bojowy na miejscu zdarzenia drogowego… Fot. ilustracyjne/haloGorlice
Ostatnie dni w policyjnych statystykach drogowych.

 

Gorlice, ulica Mickiewicza. Stłuczka przy cofaniu

W piątek (19 listopada) kierująca hyundaiem, mieszkanka Szalowej, podczas cofania uderzyła w zaparkowanego opla. Kobieta została ukarana 100 zł mandatem.


Korczyna. Jedna stłuczka – dwóch sprawców

Jeszcze tego samego dnia na drodze powiatowej doszło do kolizji dwóch samochodów. Kierująca volkswagenem, mieszkanka Korczyny, nie upewniła się, czy jej samochód nie jest wyprzedzany i zaczęła wykonywać manewr skrętu w lewo. Natomiast kierowca audi, mieszkaniec Wójtowej, nie upewnił się, czy kierowca samochodu, który chce wyprzedzić, nie zasygnalizował, że będzie skręcał. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, zadecydowali o współwinie kierujących, którzy zostali ukarani mandatami po 220 zł każdy, a na ich konta wpłynęło po sześć punktów.


Hańczowa. Wymuszenie pierwszeństwa

W sobotę (20 listopada) kierowca dacii, mieszkaniec Klimkówki, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowy toyoty i doprowadził do zderzenia pojazdów. Sprawa został ukarany 220 zł mandatem i sześcioma punktami.


Kobylanka. Kolizja za pięć stów i sześć punktów

Prawie jednocześnie doszło do dokładnie takiego samego zdarzenia z udziałem mercedesa i toyoty. Mieszkaniec Tarnowa, który siedział za kierownicą mercedesa, został ukarany 500 zł mandatem i sześcioma punktami.


Gorlice, ulica Biecka. Pijany rowerzysta

W niedzielny wieczór (21 listopada) patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej rowerzystę. Okazało się, że gorliczanin jechał swoim jednośladem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajduje się 1,6 promila alkoholu. Został ukarany 500 zł mandatem, a do domu musiał wrócić na piechotę.

 

Źródło info: KPP w Gorlicach


 

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe