Szczepienie? Niech mnie pan przekona! Poziom wyszczepienia w gminach

 • 08.12.2021, 11:56
 • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

wejście do punktu szczepień na gorlickiej hali OSiR Fot. halogorlice.info ©
Spieszymy z kolejną informacją na temat aktualnego stanu wyszczepienia w poszczególnych gminach naszego powiatu. Czy na chęć do szczepienia się ma wpływ zwiększające się poczucie zagrożenia?

 

Dane związane z poziomem wyszczepienia w poszczególnych gminach naszego powiatu przedstawiają się następujące (dane aktualne na godz. 12, 8 grudnia 2021 r.)

 • miasto Gorlice – 46,6%
 • gmina Sękowa – 45,1%
 • gmina miejsko-wiejska Bobowa – 40,6%
 • gmina wiejska Gorlice – 40%
 • gmina Łużna – 37%
 • gmina miejsko-wiejska Biecz – 36,6%
 • gmina Uście Gorlickie – 35,6%
 • gmina Moszczenica – 35,3%
 • gmina Lipinki – 34,2%
 • gmina Ropa – 29%.

 

Największa dynamika wzrostu liczby osób w pełni zaszczepionych od 1 sierpnia 2021 roku pojawiła się w gminach:

 • Sękowa +10,53 punktów procentowych
 • Bobowa + 9,99 pp
 • Moszczenica +7,16 pp
 • Biecz +7,14 pp
 • Łużna +7,04 pp
 • Lipinki +6,87 pp
 • Uście Gorlickie +6,79 pp
 • gmina wiejska Gorlice + 6,37 pp
 • gmina miejska Gorlice +5,47 pp
 • Ropa +4,93 pp

 

Przypomnijmy, że liderzy tej właśnie statystyki niedawno cieszyli się z informacji o dodatkowych pieniądzach, które trafią do gmin >>>Od sierpnia szczepili się najintensywniej. Wygrali pieniądze!

Źródło info: www.gov.pl

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (58)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kamil
Kamil 17.12.2021, 12:00
Snucie wywodów na temat szczepień i pandemii przez jednych i drugich ma tyle sensu co dyskusja na temat Bozonu Higgsa. Nikt z nas nie ma rzetelnej wiedzy w tym zakresie, a powtarzanie informacji zasłyszanych w mediach nie czyni nas naukowcami. Niemniej oburza mnie fakt, że atakujemy się wzajemnie i obrażamy z powodu swoich przekonań. Już wkrótce wszyscy razem zasiądziemy przy wigilijnym stole i będziemy łamać się opłatkiem. Może przynajmniej w tym czasie odłóżmy emocje na bok i spójrzmy na drugą osobę jak na człowieka takiego jakim sami jesteśmy. Jakże często tocząc te internetowe batalie o czapkę gruszek zapominamy, że po drugiej stronie (nadal) siedzi człowiek. A co gdyby okazało się, że osobą którą obrażasz z powodu jej przekonań jest twój przyjaciel albo członek rodziny? Czy jedząc wspólną wigilijną kolacje również będziemy skakać sobie do gardeł?
Osobom podejrzliwym co do działań w zakresie walki z pandemią trzeba przyznać rację, że jest tyle niespójności chociażby w wypowiedziach ministra zdrowia, że można odnieść wrażenie, iż mówi to co w danej chwili podpowiadają sondaże. Jednym razem określone środki zapobiegawcze są konieczne, a chwilę później uznawane za bezużyteczne. Lewica krzyczy moje ciało moja sprawa w temacie aborcji, po czym na siłę chce zaaplikować dawkę szczepionki osobom które są sceptycznie do niej nastawione. Nie uprawnia to jednak sceptyków do obrażania osób, które podjęły decyzję o przyjęciu szczepionki, ponieważ każdy powinien mieć prawo do decydowania o swoim losie.
Dokładnie tak samo powinno działać to w drugą stronę. Niektóre teorie na temat szczepionek i pandemii przyprawiają o zawroty głowy. Niemniej osoby bojące się nowych metod leczenia, powinny mieć prawo do odmowy skorzystania z określonej procedury medycznej. Parafrazując słowa Alexis de Tocquevillea, pamiętajmy że wolność jednego człowieka kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiej osoby. Zakopmy więc topór wojenny i przestańmy się dzielić na lepszych lub gorszych i postarajmy się dostrzec człowieka w każdym z nas. Wszyscy mamy prawo mylić się i popełniać błędy, dlatego bez względu na dokonywane wybory postarajmy się ze sobą pogodzić. Nauczmy się żyć normalnie z chorobą która pojawiła się wśród nas. Nie narzucajmy innym co mają robić ze swoim życiem, bo ta decyzja należy do nich. W końcu nie nakazujemy palaczom płacenia wyższych składek zdrowotnych z uwagi na podwyższone ryzyko zapadnięcia na raka płuc, nie oczekujemy że osoby uprawiające ryzykowne dyscypliny sportu nie będą przyjmowane do szpitala w razie kontuzji. Zatem tym, którzy mają wątpliwości pozwólmy w razie konieczności skorzystać z dostępnej pomocy i przestańmy mówić o zabieraniu miejsc innym. Wszystkiego dobrego Wam życzę i mam nadzieję, że mijając się na Gorlickich uliczkach będziemy się obdarzać uśmiechem zamiast złowrogim spojrzeniem.
yeabać polską politykę
yeabać polską politykę 17.12.2021, 20:00
@Kamil. Ludzie nie są przyzwyczajeni do długich wywodów. Szkoda Twojego czasu, bo nikt nawet nie rozumie, że kiedyś istniała sztuka prowadzenia konwersacji, czy sporów. Naukowcy alarmują od wielu lat, iż spada współczynnik IQ - ludzie stają się ***ami. Może jest to naturalna regulacja naszej planety? Może po osiągnięciu wszelkich dostępnych wyzwań, ludzie "osiadają na laurach". Może po prostu nasi politycy reprezentują cechy bardziej zachowawcze, niż cechy zdobywców?

Może tak ma być. Myślę - na podstawie polskiej historii - że Polacy są doskonałymi wojownikami, ale beznadziejnymi strategami.
Ok. W odniesieniu do szczepienia. Nie jest ważne ilu ludzi się zaszczepi/nie zaszczepi - ważne jest, ilu ludzi przeżyje, ilu ludzi będzie w stanie wydać potomstwo. Pierd... honor i inne wzniosłe hasła. Polska zginie, jeśli będzie nas tak szybko ubywać.
Również życzę "najlepszego". Trzymajmy się razem, a ciężko będzie nas ruszyć. Wesołych i spokojnych Świąt.
Podpis
Podpis 17.12.2021, 13:28
"Lewica krzyczy moje ciało moja sprawa w temacie aborcji, po czym na siłę chce zaaplikować dawkę szczepionki osobom które są sceptycznie do niej nastawione. Nie uprawnia to jednak sceptyków do obrażania osób, które podjęły decyzję o przyjęciu szczepionki, ponieważ każdy powinien mieć prawo do decydowania o swoim losie."

To porównanie jest skandaliczne! Iza z Pszczyny zmarła bo kreatura godek doprowadziła do stanu kiedy odmówiono jej pomocy medycznej na czas przez co kobieta zmarła! Ona nie miała żadnego wyboru i została zmuszona do heroizmu wbrew własnej woli. Co to znaczy sceptycznie nastawiony? Naczytał się teorii foliarskich i twardo się nie szczepi a potem paraliżuje służbę zdrowia kolejnym bardzo ciężkim przypadkiem, który wymaga pobytu na oiomie. Jak chcą decydować o swoim losie odmawiając szczepień to niech konsekwentnie odmawiają hospitalizacji, wtedy służba zdrowia nie będzie musiała być skoncentrowana tylko na nich i wrócą do zabiegów planowych. Upór foliarzy wpływa na życie wszystkich naokoło i to jest przejaw skrajnego egoizmu.

"W końcu nie nakazujemy palaczom płacenia wyższych składek zdrowotnych z uwagi na podwyższone ryzyko zapadnięcia na raka płuc, nie oczekujemy że osoby uprawiające ryzykowne dyscypliny sportu nie będą przyjmowane do szpitala w razie kontuzji."

Pisałem o tym wielokrotnie, że Skandywia każe płacić osobom nie dbającym o zdrowie wyższe stawki i jestem za tym, żeby w Polsce było tak samo.

Myślący sportowcy kupują dodatkowe ubezpieczenie żeby być dodatkowo chronionym w czasie wypadku. Robią tak pomimo tego, że nikt ich nie zmusza.

"Zatem tym, którzy mają wątpliwości pozwólmy w razie konieczności skorzystać z dostępnej pomocy i przestańmy mówić o zabieraniu miejsc innym. "

Nie, rozliczajmy ludzi z ich zachowania i podejmowanych decyzji. Nie chciał się zaszczepić albo kupił certyfikat to niech teraz nie oczekuje że służba zdrowia będzie go ratować "bo jemu się należało".

Najwyższy czas żeby do ludzi dotarło, że trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny a nie popisywać się do samego końca a potem skomleć o ratunek na oiomie.
siouks
siouks 17.12.2021, 13:54
Może jednak kolega to sfrustrowany, "niedopłacany" pracownik "służby" zdrowia?
Zwracam uwagę, że za swoje wypowiedzi też trzeba brać odpowiedzialność....
Teraz mam już pewność, że to celowe działanie radykała (albo kogoś kto w ten sposób zarabia), a nie wygłaszanie swojego stanowiska.
Podpis
Podpis 17.12.2021, 14:57
Najważniejsze, że sam wierzysz w swoją pewność. Całą resztą się nie przejmuj nawet jak ci mówią, że nie masz racji i naginasz rzeczywistość do swoich teorii.
siouks
siouks 17.12.2021, 12:20
Głos rozsądku - pełna zgoda.
Kate
Kate 11.12.2021, 16:20
Jestem zaszczepiona przeciw Covid 3 dawkami. Cieszę się, ze nie umrę za zapalenie płuc. W pracy i w rodzinie wszyscy się zaszczepili. W pracy 2 osoby zaszczepione nie zdecydowały się na 3 dawkę. Zachorowały na Covid, ale już są zdrowe. Niezaszczepienie sąsiedzi zachorowali, 3 osoby umarło. To nie żarty. Większość niezaszczepionych tej zimy zachoruje , tak mówią liczby. Skoro w marcu społeczeństwo uzyska przez chorobę lub szczepionkę odporność zbiorową.
pitu pitu
pitu pitu 11.12.2021, 21:02
Skoń[email protected]***ić.com Tam masz wszelkie odpowiedzi.
0 11.12.2021, 09:01
SKOŃCZYĆ z robieniem testów i covid zniknie a ludzie co lecą z katarkiem i temp.37 odrazu do lekaraz po test wezmą sobie kilka szaszetek z apteki + syropek i jak zawsze przeziębienie zniknie po 7 dniach ..obecny test zamoczony w napoju Tymb... pokazuje obecność wirusa
ll
ll 11.12.2021, 08:04
Ludzie szczepcie się jak chcecie tylko nie uważajcie się już za nieśmiertelnych , was też obowiązują maseczki dystanse tak samo się zarażacie i roznosicie wirusa jak niezaszczepieni tylko ewentualnie nie będziecie w ciężkim stanie i to też nie jest pewne ...zdrowia wszystki a na wiosne będzie tradycyjnie spokuj z wirusami
Podpis
Podpis 12.12.2021, 08:13
Ja wolę ewentualnie nie być w ciężkim stanie niż na 90% skończyć na intensywnej terapii.
.
. 10.12.2021, 22:27
Idą Święta. Wieki lecą, ale Polak, Polakowi chu... Ktoś nas może bardziej podzielić niż my sami?
Podpis
Podpis 12.12.2021, 08:15
Podziękuj pisowi za "zamach" smoleński i całą narrację, która jest wokół tego budowana.
MM
MM 10.12.2021, 19:31
Może wielu z Was tego nie wie: w 1874 r. w Rzeszy Niemieckiej ustawowo wprowadzono obowiązek szczepienia przeciwko ospie. Dzięki temu wprawdzie wyeliminowano epidemie ospy, ALE (to straszne): wszyscy, powtarzam: wszyscy wówczas zaszczepieni już nie żyją!!! Jestem przekonany, że odkryłem straszną prawdę o szczepieniach...
.
. 10.12.2021, 12:34
Dobra. Skończcie już pier... o tych szczepieniach, bo chciałbym poczytać jakieś normalne komentarze na HalloGorlice.
lolek
lolek 10.12.2021, 12:20
Dotychczas szczepienie dzieci i dorosłych nazywano
normalnie : szczepienie:
A teraz -WYSZCZEPIANIE - skąd tyle pogardy do ludzi? (to mówią też ludzie?)
bzik
bzik 10.12.2021, 11:51
wystarczyłby zakaz sprzedaży alkoholu niezaszczepionym - gwarantuję, że w miesiąc mielibyśmy >90% zaszczepionych
PL
PL 10.12.2021, 07:45
Tak do przetrawienia https://www.wprost.pl/koronawi…
MM
MM 09.12.2021, 22:24
Portugalia - zgony 14/21/22/11/17 -osób ( ostatnie dni) - ludność - ponad trzykrotnie mniej niż w PL
Hiszpania zgony 37/32/44/24/22 - osób ( ostatnie dni) - ludność - o 10 mln więcej niż w PL
Wyszczepienie w obu krajach ponad 80%
Polska - zgony ponad 500 osób dziennie. Wyszczepienie 55%.

Jeśli taka statystyka nie przekonuje, to szkoda słów
bzik
bzik 10.12.2021, 11:52
ludzie nie zdają sobie sprawy, że większość tych antyszczepionkowych ruchów to działalność ruskich trolli
end
end 10.12.2021, 12:46
jarek mówi że to wina tuska
bzik
bzik 10.12.2021, 13:47
dla jarkacza wszystko jest winą tuska
adam1
adam1 09.12.2021, 19:26
Mamy epidemię nagłych śmierci wśród młodych, zaszczepionych, ludzi.
Ami
Ami 09.12.2021, 21:15
Konkrety proszę a nie hasła!
Zibi
Zibi 09.12.2021, 18:33
Nie opierałem się na jednym przypadku bo w ostatnim tygodniu w gorlickim szpitalu więcej zmarło zaszczepionych .Nie jestem przeciwnikiem szczepienia każdy ma prawo wyboru ale chciałem zwrócić uwagę że zaszczepieni też przenoszą chorobę zarażają innych chorują i umierają.Nie jest zbadane dlaczego jedni przechodzą bezobjawowo a inni ciężko .A śmiem twierdzić że dużo informacji jest celowo blokowanych.
Ami
Ami 09.12.2021, 21:18
Skąd te informacje proszę o udokumentowane źródło! Każdy może napisać w komentarzu cokolwiek np. na Covid w Gorlicach w ostatnim tygodniu umarło więcej kobiet po 60 r. życia i co? Sorki ale to już nie ten etap że Janusz z Lipinek napisał że zielone było czerwone i wszyscy w to uwierzą
adam1
adam1 09.12.2021, 12:48
"Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o ograniczeniu dostępu do amantadyny. Decyzja wchodzi w życie już w piątek, 10 grudnia."
Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości o co w tym wszystkim chodzi?
Poseł Braun miał jednak rację mówiąc Niedzielskiemu: "będziesz wi...ał" ale to i tak łagodna kara za uniemożliwienie tysiącom ludzi możliwości leczenia.
Zibi
Zibi 09.12.2021, 10:02
Dzisiaj jest pogrzeb młodej zdrowej i ZASZCZEPIONEJ !!! osoby która zmarła w gorlickim szpitalu i nie tylko ona zmarła zaszczepiona ale o tym ani słowa i to cała prawda o szczepieniach.
Mimi
Mimi 09.12.2021, 21:24
jasne każdy może sobie tak napisać, a ja walczę o wolność myślenia i nie wierzę w fałszywe informacje pseudo "wiedzących w internecie!! Mojego ojca już dawno chcieliście pogrzebać że to niby umiera po szczepieniu a chłop żyje i ma się dobrze. Pośliznął się tylko i złamał nogę ale cała wieś wie że umierał po szczepieniu! Ludzie co sie z wami stało zdurnieliście do reszty, łatwiej będzie wami manipulować.
~~~~ja
~~~~ja 09.12.2021, 13:19
Nawet jeżeli to jedna na ile? Ktoś dawał 100% gwarancję? Pierniczysz głupoty opierając się na jednym przykładzie, bo nie można policzyć ile osób do teraz żyje i ma się dobrze dzięki szczepieniom.
Tas
Tas 09.12.2021, 13:49
Na covid tez umieraja pojedyncze przypadki teszta to nierobstwo lekarzy i durne procedury
m
m 09.12.2021, 11:07
To znaczy jaka jest ta cała prawda?
Zibi zapniesz pasy w samochodzie a w czasie wypadku i tak możesz zginąć. To kwestia minimalizacji zdarzeń losowych, a nie glejt na nieśmiertelność.
Hrabia
Hrabia 09.12.2021, 11:05
A ja znam setki zaszczepionych, którzy nie zostali zarażeni dzięki szczepieniom.
Można się nie szczepić. Ale należy pozostać w domu, nie chodzić do miejsc publicznych.
siouks
siouks 10.12.2021, 20:20
A ja znam tysiące NIEzaszczepionych, którzy nie zostali zarażeni dzięki temu, że są niezaszczepieni.
Można się szczepić. Ale należy pozostać w domu, nie chodzić do miejsc publicznych, bo roznosi się wirusy jak każdy inny człowiek. Także TROLL !
Podpis
Podpis 12.12.2021, 07:53
Widzę tysiące głupich, którzy są głupi dzięki temu, że są głupi. Są głupi, ale niestety widać ich na każdym kroku bo przez internet wychodzą z domu.
siouks
siouks 16.12.2021, 22:03
Żyj i pozwól żyć innym żyć jak chcą, póki nie robią innym krzywdy. Mam na pewno wyższe wykształcenie niż Ty, więc kto jest głupi to rzecz dyskusyjna - szczególnie jeśli ktoś nie umie rozpoznać parafrazy i paraleli. Szczep się lub nie, ale nie zmuszaj innych do swojego wyboru. Szczególnie gdy zaszczepionym pozwala się swobodnie roznosić wirusa ...
"Rzeczą ludzką jest błądzić. Rzeczą głupców trwać w błędzie."
Podpis
Podpis 17.12.2021, 07:20
Żyją jak chcą i paraliżują służbę zdrowia więc robią krzywdę innym. Na pewno wyższe wykształcenie czyli zaoczna teologia na kulu.
siouks
siouks 17.12.2021, 10:21
Mam, między innymi skończone dzienne, techniczne studia, na dobrej uczelni i uczciwym kierunku (nie marketingu), więc znów się mylisz.
Szczególnie że po Twojej wypowiedzi twierdzę, że wyższe wykształcenie nie jest zapisane w Twoim CV.
A KUL wykształcił wielu świetnych fachowców, więc nie rozumiem Twojego podejścia do tej uczelni.
Co do paraliżowania służby zdrowia - mam znajomych lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych i spotykam się z nimi także zawodowo i znam sytuację z kilku różnych szpitali na południu Polski "z pierwszych rąk". Na tej podstawie twierdzę że się i w tym mylisz. Statystyka jest fałszowana niestety, w tym m.in dla podkreślenia swojego narażenia i tzw dodatków covidowych. Sytuację aktywnie śledzę od ponad roku, stąd głęboko przemyślane stanowisko w tej sprawie. Ale jak znam życie nie przekonają Cię moje argumenty, bo swoje wiesz i już.
W każdym razie życzę uwzględniania argumentów drugiej strony w przyszłości.
Ewentualnie proponuje przenieść dyskusję np na maila, gdyż nie jest moim zamiarem odwodzenie ludzi od szczepień.
Michał
Michał 17.12.2021, 12:06
Marketing rządzi światem, a Ty piszesz że nie jest to uczciwy kierunek? Zdaje się, że mocno nie doceniasz tej dziedziny wiedzy.
siouks
siouks 17.12.2021, 13:49
Marketing rządzi światem ? Nie sądzę, choć na pewno w nadmiarze zarzuca świat reklamami ;)
Ale masz rację – przemawia za tym moje doświadczenie z mojej Alma Mater i 2 innych uczelni, gdzie ten kierunek to była w ogromnej większości wylęgarnia wykształciuchów, którzy chcieli mieć „papier” - wyższe wykształcenie możliwie łatwo, szczególnie wieczorowo i zaocznie. A uczelnia dostawała kasę na ilość, a nie jakość studentów/absolwentów.
Co do niedoceniania – obawiam się że wiem o czym piszę, bo w tym też mam specjalizację, choć sprzed lat. Ale faktycznie, masz sporo racji – na pewno jest wielu świetnych fachowców, jak w każdej branży (no może poza polityką ;) w pewnych krajach ;) )
Podpis
Podpis 17.12.2021, 10:48
Jest zapisane i to dwukrotnie więc pudło. Co ciekawe ja też mam info z pierwszej linii frontu. Jeżeli masz wiadomości, że coś jest fałszowane to idź do prokuratury z taką informacją. Nie zamierzam kwestionować faktu, że dochodzi do nadużyć na wielu różnych płaszczyznach więc jeżeli jesteś w stanie to udowodnić to możesz zrobić coś dobrego i ukrócić ten proceder. Być może kiedyś KUL był w stanie kogoś wykształcić bo teraz to... szkoda pisać choć ich absolwenci piastują bardzo wysokie stanowisko w aktualnym rządzie więc nie kierunek tylko nazwa szkoły robi swoje.

Wytłumacz mi jak to jest, że piszesz o oszustwach "na covid", poddajesz w wątpliwość całą sytuację a potem mówisz, że nie chcesz odwodzić ludzi do szczepień. Dla nie Twoja wypowiedź trąci folią choć w gładkiej formie. Czy jesteś zaszczepiony i iloma dawkami?
siouks
siouks 17.12.2021, 11:19
Lubisz obrażać ludzi i uczelnie - czyżby kiedyś KUL nie przyjął Cię w poczet swoich studentów? Czy przyjął, ale nie udało się uczelni skończyć z tytułem?.
Skończyłeś dwa kierunki - zapewne humanistyczne lub związane z politologią, czy wspomniany marketing? Wieczorowo?
Znam kilka uczelni których mury opuściły (niestety z tytułem) niezwykle słabe osoby, jednak nie neguję z tego powodu poziomu danej uczelni bo nie znam poziomu WSZYSTKICH jego absolwentów. Ale widzę że Ty najwidoczniej egzaminujesz wszystkich studentów KUL-u... albo choć większość...
Co do zasiadania w rządzie - to nie jest jedyny rząd gdzie zasiadają "różne" osoby, z różnych uczelni....
Ponoć "nie pomogą doktoraty kiedy człowiek chamowaty".
Co do fałszowania itp. to skoro ""nie zamierzasz kwestionować" - ale kwestionujesz, to jest brak konsekwencji w działaniu czy coś innego?? Widać sam też nie powiadamiasz albo nie masz dowodów.
Nie mając dowodów (bo i skąd nie mając dostępu do dokumentów), nie ma jak zgłosić przestępstwa czy podejrzenia jego popełnienia. Zaś nie będąc prokuratorem czy innym organem śledczym nie chcę im zabierać pracy i wchodzić w ich kompetencje - wiadomości pozyskuję w sporej części "pasywnie" dla własnej wiedzy.
Skąd wniosek że "poddaję w wątpliwość całą sytuację"? Jaka jest "całą sytuacja" ??
Widzę że w mediach (a także w komentarzach) różne frakcje/źródła podają różne informacje, a czasem różne interpretacje tych samych danych, żeby przekonać do swoich racji.
Nie chcę odwodzić ludzi od szczepień, ale wkurza mnie jak ktoś chce na siłę narzucić im swoje zdanie - zarówno radykalni antyszczepionkowcy jak i pro-szczepionkowcy wkraczają w wolny wybór ludzi ,często bez racjonalnych i potwierdzonych argumentów/danych.
Wkurza mnie też powszechne negowanie faktu, że zaszczepione osoby, które bezapelacyjnie mogą roznosić wirusa jak zaszczepione są traktowane ulgowo. Z powodu poprawności politycznej czy co ?
Szczególnie że sam piszesz kawałek dalej, że "ŻADNA SZCZEPIONKA nie daje 100% gwarancji całkowitego bezpieczeństwa a jej zadaniem jest maksymalnie łagodny przebieg choroby w przypadku zakażenia"
Zaszczepiony nie jestem i nieprędko będę.
Podpis
Podpis 17.12.2021, 12:43
No i wszystko jasne ;) Ja nie mam dowodów, ty widzisz fałszerstwa ale nic nie zgłosisz bo nie masz jak - idealna wymówka. Jest, ale nie ma.

Gdzie napisałem kiedykolwiek, że szczepionym wolno wszystko i nic ich nie obowiązuje? Nigdy i nigdzie bo zasady dotyczące masek, dezynfekcji oraz dystansu obowiązują wszystkich bez wyjątku i tylko foliarze uważają, że to wygląda inaczej. I właśnie foliarze demonstracyjnie olewają wszystkie podstawowe zasady żeby później zasilić oiomy.

Nigdy w życiu nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby się zbliżyć do KULu bo to na pewno nie jest miejsce dla mnie.

Miło, że się na końcu zdeklarowałeś jasno i jak zawsze w takiej sytuacji apeluję: pokaż klasę do końca i w razie czego odmów hospitalizacji bo nie można chorować na coś czego nie ma.
siouks
siouks 17.12.2021, 13:42
Nie twierdziłem i nie twierdzę że covida nie ma – przechorowałem go w domu, nie obciążając bez potrzeby systemu opieki zdrowotnej, mimo że płacę podatki i ubezpieczenie zdrowotne.
W razie potrzeby nie odmówię hospitalizacji, ale odmawiam Tobie prawa do obrażania innych.
Przypisywanie komuś wypowiedzi których nie wygłosił to kłamstwo lub przynajmniej pomówienie… a to już wykroczenie.
Jak można lżyć absolwentów danej uczelni znając może kilka – kilkanaście osób i nie znając bliżej danej uczelni ??
Ja zachowuję dystans społeczny, odkażam często ręce, stosuje maseczki (i to nie jednorazowe „wielokrotnego użytku”)…
Co do fałszerstw itd. – można wiedzieć że ktoś coś zrobił na podstawie poszlak, ale nie będąc sądem nie można w tej sprawie wydać wyroku. A nie mając dowodów (uczciwie pozyskanych) nie można zgłosić przestępstwa żeby miało to zgłoszenie sens…
Zaszczepieni czasem chodzą „demonstracyjnie” bez maseczek itd. A nie obowiązuje ich m.in. ograniczenie liczby w zgromadzeniu (nie wiadomo czemu, bo rozniosą wirusa tak jak każdy inny).
Poziom dyskusji nie był zły, ale mocno spadł, więc kończąc bezsensowną dysputę cytuję „nie dyskutuj z idiotą, bo wpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem”
Podpis
Podpis 17.12.2021, 14:23
Szkoda, że nie odmówisz hospitalizacji - myślałem, że będąc ozdrowieńcem z wyższym wykształceniem będziesz konsekwentny do samego końca a tutaj proszę: furteczka uchylona na wszelki wypadek.

Kul wyprodukował tyle wybitnych jednostek, które wprost idealnie odnajdują się w aktualnej rzeczywistości politycznej, że nie śmiem im odmówić skuteczności. Merytoryki odmówię, ale skuteczności nie.

Naprawdę jestem tobą rozczarowany. Najpierw powołujesz się na kontakty ze szpitalami czyli informacje z pierwszej ręki a teraz tylko poszlaki chcesz mi zaoferować. Dowody uczciwie pozyskane to takie, które pozyskujesz za zgodą i wiedzą malwersanta?

Nie zaszczepieni najczęściej chodzą demonstracyjnie bez masek i nigdy nie dezynfekują rąk przy wejściu do sklepu więc argument żaden. Przy okazji powtórzę: zaszczepieni mają obowiązek chodzić w maskach w skupiskach ludzkich i jeżeli twierdzą inaczej to należy tępić takie zachowanie.

"nie dyskutuj z idiotą, bo wpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem”

Dwa fakultety, kontakty, bardzo wysokie mniemanie o sobie i tylko tyle? :) No proszę cię, wiem że możesz więcej :)
siouks
siouks 17.12.2021, 14:46
ależ proszę bardzo, tylko z braku czasu, kończąc (bo mnie za trolling nie płacą)
od końca i w skrócie, bez wyczerpywania:
ja nie pisałem o dwóch fakultetach, a Ty, więc się mylisz, znów, ale jak pisałem Ci gdzie indziej warto trzymać się tradycji...
"nie zaszczepieni chodzą częściej..." - skąd te dane, źródło proszę podać ... chyba że poznajesz po czymś "na mieście" kto jest a kto nie jest zaszczepiony.

Ad "Trzeba tępić ..." - mnie każesz zgłaszać do prokuratury a sam krucjaty nie prowadzisz ?? Nie jesteś głosem na puszczy - "nawróćcie się i zakładajcie maski" ?? tylko na necie klawiaturę męczysz (samemu innych o to krytykując?)

Co do szpitali - mieć informacje, a dokumenty (czyli tzw dowody rzeczowe prawnie mówiąc) to różnica, ale widać ponad Twoje wykształcenie wykraczająca.

Więc kończąc, cóż - miej swoje zdanie, na zdrowie, ale - na wszelkie świętości - pozwól innym mieć swoje, póki nie szkodzą innym. Bo w przeciwnym razie robisz tak, jak Ci, których krytykujesz (z pewnej uczelni czy pewnego rządu...

Proponowałem dyskusję poza forum publicznym, zignorowałeś.

A gdy ktoś (inny) dąży do zgody nie krytykuj, bo wtedy pokazujesz że na zgodzie Ci nie zależy, a tylko na tym żebyś TY miał rację...

życzę więc zdrowia, nawet trollom, szczególnie psychicznego
Podpis
Podpis 17.12.2021, 16:39
Widzę, że wyjście z własnej strefy komfortu bardzo cię poruszyło :)
Podpis
Podpis 09.12.2021, 10:51
I co w związku z tym? Gdyby nie była zaszczepiona to pogrzeb byłby 5 miesięcy temu czy siedem? ŻADNA SZCZEPIONKA nie daje 100% gwarancji całkowitego bezpieczeństwa a jej zadaniem jest maksymalnie łagodny przebieg choroby w przypadku zakażenia. Jak było w tym wypadku nie wiemy poza standardowym ogólnym zlepkiem informacji bez żadnych konkretów typowym dla foliarskiego straszenia. Szczepiąc się masz bardzo dużą szanse na brak hospitalizacji a nie robiąc nic jest dokładnie odwrotnie. Z szacunku do Zmarłem nie wycieraj Nią sobie gwizda i nie powołuj się bez bardzo konkretnych wypowiedzi, które można zweryfikować.
Valdy
Valdy 09.12.2021, 04:23
Brawo Sękowa.
ja
ja 08.12.2021, 15:58
Brawo gorliczanie!Brawo "młodzi,wykształceni z wielkiego miasta"!
OLO
OLO 08.12.2021, 13:47
podano mi już 3 dawkę, czuje się wyśmienicie, LUDZIE SZCZEPCIE SIĘ UNIKNIECIE CIĘŻKIEGO PRZEBIEGU COVID -19.
Polin
Polin 10.12.2021, 09:01
Żeby to coś nazwać szczepionką to musi najpierw nią być - zdrowia i wolności
tadek
tadek 09.12.2021, 12:30
powiedz to mojej ciotce juz lezy na cmentarzu , wujkowi po wylewie, i sasiadowi po udarze tez sie cieszyli ze zaszczepieni wystarczylo im tej radosci na okolo miesiac
jolo bolo
jolo bolo 08.12.2021, 17:28
Widzę OLO u ciebie pierwsze poszczepienne objawy uszkodzenia mózgu - pisanie dużymi literami...
m
m 08.12.2021, 14:08
nie przyjąłem żadnej dawki i czuję się jeszcze lepiej
????
???? 08.12.2021, 13:20
LIPINKI co jest ???elektorat pisowski i tak marnie , pani poseł nie interweniuje?..........a poza tym czego zaszczepieńcy się boicie???jesteście przecież(podobno)chronieni
adam1
adam1 08.12.2021, 12:56
"Zabezpieczeni muszą być chronieni przed niezabezpieczonymi, poprzez zmuszenie niezabezpieczonych do użycia zabezpieczenia, które nie zabezpieczyło zabezpieczonych".

Pozostałe