
Gdy w przedświąteczny czwarek cieszyliśmy się wszyscy z otwarcia mostu w Sękowej mało kto zwracał uwagę na znaki. Wszyscy, którzy odwiedzali to miejsce regularnie wiedzieli, którymi ulicami przebiega objazd i jak dostać się na drugi koniec miejscowości.
Robotnicy zakończyli pracę a most stał się przejezdny o czym poinformował oficjalnie Urząd Gminy w Sękowej na swoim facebookowym profilu.
Nie wiedzieć czemu na okolicznych drogach nie zostało ściągnięte oznakowanie, które cały czas prowadzi kierowców na objazd przez Dominikowice. Tablice informacyjne stoją cały czas przy głównej drodze tranzytowej Gorlic, a więc na ul. Kościuszki znajdującej się w ciągu drogi krajowej nr 28.
Lokalni kierowcy, do których dotarła informacja o zakończeniu inwestycji śmiało jadą w kierunku Sękowej, nie zbaczając na znaki.
Gorzej mają inni, którzy korzystają z nawigacji i dostają przysłowiowego pietra, gdy jadąc od strony Nowego Sącza słyszą na ul. Kościuszki komunikat „skręć w prawo”, a za chwilę widzą tablice z czerwonym znakiem zakazu.
Tydzień to chyba wystarczający czas na usunięcie znaków, które w tym momencie wprowadzają wszystkich w błąd. Chyba, że jest inny powód wskazujący na to, że mają one być tam dalej ustawione. Jednak na tę chwilę nie nasuwa nam się żaden z nich.
Do napisania tego artykułu skłoniły nas sytuacje zgłaszane przez mieszkańców Zawodzia.
Czy dojadę tędy do Sękowej, bo tak mnie kieruje nawigacja, a tablice mówią, że za 3 km droga jest zamknięta – relacjonuje swój przypadek nasz Czytelnik Marek.
Jeśli to tylko niedopatrzenie to zwracamy uwagę na nie i prosimy o usunięcie tablic wprowadzających w błąd. Jutro postaramy się skontaktować z administratorem drogi i wyjaśnić tę sytuację.
Zdjęcia zostały wykonane wczorajszego wieczora i dziś.
A o otwarciu mostu pisaliśmy w osobnym artykule >>>Prezent pod choinkę dla mieszkańców Sękowej
Minęło półtora tygodnia (ten tydzień - rodzaj męski) - pozdrowienia !
Heh... "Półtorej" tygodnia? Jakie oceny miał autor w szkole z języka polskiego?
Półtorej czy półtora?
Każda z tych form jest poprawna, ale nie są to formy wymienne – ani jednej z nich nie można zastąpić drugą. Forma PÓŁTORA – choć kończy się na -a i przez to może wyglądać jak „językowa samiczka” – jest formą rodzaju męskiego i nijakiego i łączy się tylko z rzeczownikami męskimi i nijakimi, natomiast forma PÓŁTOREJ – wyglądająca jak forma dopełniacza, celownika czy miejscownika – jest formą rodzaju żeńskiego i łączy się tylko z rzeczownikami żeńskimi. Niepoprawne jest jakiekolwiek odstępstwo od tej zasady.
a półtorej litra to wszyscy piją ;)
na to samo zwróciłam uwagę , jadąc w ubiegłą środę, że znaki objazdu nadal sa. Pewno w okresie światecznym nie miał koto polikwidować
A kiedy otwarcie mostu Szymbark-Bystra?
Most w bystrej też przejezdny