Do Koniecznej to którędy?

  • 02.01.2022, 13:10
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

tablica informacyjna przy ul. Kościuszki w Gorlicach Fot. halogorlice.info ©
Od otwarcia mostu w Sękowej minęło już blisko półtora tygodnia i kierujący korzystają z nowo wybudowanej przeprawy bardzo chętnie. Oznaczenia remontu w czasie jego trwania bardzo jasno i czytelnie wskazywały kierującym, gdzie przebiega objazd. Znaki jednak nadal stoją.

 

Gdy w przedświąteczny czwarek cieszyliśmy się wszyscy z otwarcia mostu w Sękowej mało kto zwracał uwagę na znaki. Wszyscy, którzy odwiedzali to miejsce regularnie wiedzieli, którymi ulicami przebiega objazd i jak dostać się na drugi koniec miejscowości.

Robotnicy zakończyli pracę a most stał się przejezdny o czym poinformował oficjalnie Urząd Gminy w Sękowej na swoim facebookowym profilu.

 

 

Nie wiedzieć czemu na okolicznych drogach nie zostało ściągnięte oznakowanie, które cały czas prowadzi kierowców na objazd przez Dominikowice. Tablice informacyjne stoją cały czas przy głównej drodze tranzytowej Gorlic, a więc na ul. Kościuszki znajdującej się w ciągu drogi krajowej nr 28.

Lokalni kierowcy, do których dotarła informacja o zakończeniu inwestycji śmiało jadą w kierunku Sękowej, nie zbaczając na znaki.

Gorzej mają inni, którzy korzystają z nawigacji i dostają przysłowiowego pietra, gdy jadąc od strony Nowego Sącza słyszą na ul. Kościuszki komunikat „skręć w prawo”, a za chwilę widzą tablice z czerwonym znakiem zakazu.

Tydzień to chyba wystarczający czas na usunięcie znaków, które w tym momencie wprowadzają wszystkich w błąd. Chyba, że jest inny powód wskazujący na to, że mają one być tam dalej ustawione. Jednak na tę chwilę nie nasuwa nam się żaden z nich.
 

Do napisania tego artykułu skłoniły nas sytuacje zgłaszane przez mieszkańców Zawodzia.

Czy dojadę tędy do Sękowej, bo tak mnie kieruje nawigacja, a tablice mówią, że za 3 km droga jest zamknięta – relacjonuje swój przypadek nasz Czytelnik Marek.

 

Jeśli to tylko niedopatrzenie to zwracamy uwagę na nie i prosimy o usunięcie tablic wprowadzających w błąd. Jutro postaramy się skontaktować z administratorem drogi i wyjaśnić tę sytuację.

Zdjęcia zostały wykonane wczorajszego wieczora i dziś.

A o otwarciu mostu pisaliśmy w osobnym artykule >>>Prezent pod choinkę dla mieszkańców Sękowej

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (6)


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anulek
Anulek 02.01.2022, 19:46
Minęło półtora tygodnia (ten tydzień - rodzaj męski) - pozdrowienia !
Edward
Edward 02.01.2022, 16:51
Heh... "Półtorej" tygodnia? Jakie oceny miał autor w szkole z języka polskiego?
Cypisek
Cypisek 02.01.2022, 21:16
Półtorej czy półtora?
Każda z tych form jest poprawna, ale nie są to formy wymienne – ani jednej z nich nie można zastąpić drugą. Forma PÓŁTORA – choć kończy się na -a i przez to może wyglądać jak „językowa samiczka” – jest formą rodzaju męskiego i nijakiego i łączy się tylko z rzeczownikami męskimi i nijakimi, natomiast forma PÓŁTOREJ – wyglądająca jak forma dopełniacza, celownika czy miejscownika – jest formą rodzaju żeńskiego i łączy się tylko z rzeczownikami żeńskimi. Niepoprawne jest jakiekolwiek odstępstwo od tej zasady.
Fio
Fio 02.01.2022, 22:39
a półtorej litra to wszyscy piją ;)
Miki
Miki 02.01.2022, 14:20
na to samo zwróciłam uwagę , jadąc w ubiegłą środę, że znaki objazdu nadal sa. Pewno w okresie światecznym nie miał koto polikwidować
kierowca
kierowca 02.01.2022, 13:24
A kiedy otwarcie mostu Szymbark-Bystra?
Ja
Ja 02.01.2022, 15:48
Most w bystrej też przejezdny

Pozostałe