Takiego kanciarstwa nie pamiętają nawet policjanci. Gorliczanka oszukana przez wirtualnego szefa

  • 25.01.2022, 10:42
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

kobieta w szoku i zła, oszukana przez przyszłego pracodawcę Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©
Wczoraj (24 stycznia) do komendy zgłosiła się mieszkanka Gorlic, która w grudniu ubiegłego roku została oszukana w dość nietypowy sposób, bo przy zawieraniu umowy o pracę.


Kobieta znalazła w internecie ofertę pracy dotyczącą pośredniczenia w handlu, a konkretniej miała sprzedawać sprzęt AGD, którego fizycznie nie posiadała u siebie, ale miała nadzorować cały proces – odpowiadać na pytania zainteresowanych, doradzać, a przede wszystkim wystawiać produkty na swoje dane w popularnym serwisie aukcyjnym.

Wirtualny pracodawca zapewniał ją, że za każdą zrealizowaną transakcję otrzyma natychmiast prowizję od sprzedaży.

Gorliczanka wywiązała się ze zobowiązań wynikających z zawartej umowy. Dość szybko znalazła się też pierwsza osoba zainteresowana kupnem robota kuchennego za blisko 5 tysięcy złotych, który został wystawiony do sprzedaży. Do transakcji doszło, kupująca przelała na konto gorliczanki pieniądze, a ta niezwłocznie przesłała je z kolei na rachunek swojego szefa. Ten po zaksięgowaniu wpłaty miał natychmiast wysłać zamówiony sprzęt na adres kupującej.

Niestety, nigdy do tego nie doszło, a kontakt gorliczanki z pracodawcą po prostu się urwał.

De facto zostały oszukane dwie osoby, bo kupująca nie otrzymała zamówionego sprzętu ani tez zwrotu pieniędzy, a gorliczanka chciała uczciwie pracować, a została wciągnięta w oszustwo.


Źródło info: KPP w Gorlicach

 

 

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

~~~~ja
~~~~ja 25.01.2022, 11:29
No sorry ale mi by ta sprawa od razu wyglądała na śmierdzącą choćby po tym, że pieniądze za sprzedany towar były wpłacone na jej konto a nie bezpośrednio na konto tej niby firmy, która ja zatrudniła... Po prostu robiła za "słupa" a oszust nie tylko posłużył się danymi ale też jakby nie było pracą.
??
?? 25.01.2022, 11:06
Czy ci ludzie naprawdę nie używają mózgu???jak można zawierać jakąkolwiek umowę na odległość nie znając nawet osoby po drugiej stronie(a pani podpisała umowę o pracę/pośrednictwo czy na czarno robiła), jak można coś kupować płacąc przed dostawą(bo parę złotych taniej niż za pobraniem)
~~~~ja
~~~~ja 25.01.2022, 15:52
Widzę, że znalazł się mądrala który naczytał się bajek o przesyłkach za pobraniem i zgrywa eksperta, który na pewno nigdy nie da się oszukać.
1. Zamawiając przesyłkę z płatnością za pobraniem na pewno ją dostaniesz ale równie dobrze tam może być ziemniak, cegła lub coś innego o podobnych gabarytach i wadze co zamawiany towar.
2. Nie ma czegoś takiego, że przy kurierze sobie otworzysz przesyłkę... Kurier nie pozwoli na otwarcie przesyłki zanim ją odbierzesz a więc ją opłacisz a dopiero później może (i wcale nie musi i najczęściej tego nie robi) może być świadkiem zawartości przesyłki.
Owszem niektóre firmy kurierskie mają dodatkowo płatną usługę otwarcia przesyłki przy kurierze ale musisz wcześniej nakłonić sprzedawcę aby właśnie taką przesyłkę zamówił.
Na potwierdzenie jak to wygląda odsyłam do regulaminów, FAQ itp. firm kurierskich tam najczęściej jest informację demontująca ten mit o otwarciu przy kurierze...
Jeżeli już sprowadziłeś temat na zakupy w sieci to bezpieczeństwo nie polega na tym czy przesyłka opłacona z góry czy za pobraniem a na tym w jaki sposób (np. nie z podejrzanego linku), sprawdzamy też sklep (czy nie jakiś nowy, jakie formy płatności, czy udostępnia dane adresowe, opinie o nim) a w przypadku aukcji to raczej odradzam korzystanie z tych, które nie mają jakiejś programu ochrony klienta jak największy Polski portal na A.
MrRed
MrRed 25.01.2022, 11:22
ja sie nie dziwie. ile ostatnio spraw zalatwiles on-line ? nawet podpianie umowy o prace nie jest niczym dziwnym dzisiaj bez widzenia się, bez znania osoby z drugiej strony. a kupowanie przed dostawą na wielu portalach jest traktowane jako normalne, więc jesli pani dostała jakies firmowe szablony, no to czemu by nie? niestety, to tak samo jak z oszustwem na blika po kradziezy dostępu do konta

Pozostałe