Najbliższa sesja Rady Powiatu już niebawem. Znamy przewodnie tematy obrad

  • 19.02.2022, 10:06
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

budynek starostwa powiatowego w gorlicach w pochmurny dzień, samochód… Fot. halogorlice.info ©
Już w najbliższy czwartek odbędzie się kolejna, trzydziesta czwarta sesja Rady Powiatu Gorlickiego. Co w planie?

 

W opublikowanym właśnie komunikacie Starostwa Powiatowego w Gorlicach czytamy, że najbliższe obrady zaplanowano na najbliższy czwartek (24 lutego), na godzinę 10. Obrady realizowane będą w trybie zdalnym dzięki wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.

Co w planie?

Obrady rozpoczną się przyjęciem protokołu z poprzednich obrad. Następnie przedstawiona zostanie informacja na temat działań związanych ze zwalczaniem skutków covid-19.  Jest to tradycyjny już punkt obrad, w którym głos zabiera Starosta oraz przedstawiciele Służb, Inspekcji i Straży.

Następnie będziemy mogli wysłuchać informacji na temat aktualnego zabezpieczenia świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, stomatologii oraz rehabilitacji leczniczej w powiecie.  Kolejny punkt obrad to także informacje związane z medycyną i opieką zdrowotną nad mieszkańcami naszego regionu. Informacje na temat swojego funkcjonowania i osiąganych wyników ekonomicznych przedstawi Centrum Terapii Uzależnień w Gorlicach  oraz Szpital Specjalistyczny w Gorlicach (tu usłyszymy m.in. informację o aktualnych uwarunkowaniach finansowania usług zdrowotnych).

Później w czasie sesji przewidziano podjęcie uchwał  w sprawie zmiany Uchwały Budżetowej Powiatu Gorlickiego na rok 2022 oraz zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej naszego powiatu. Kolejna głosowana uchwała będzie dotyczyła określenia zadań, na które będą przeznaczone środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, które zgodnie z algorytmem przypadną Powiatowi Gorlickiemu w 2022 roku.

Przyjęta będzie także informacja z międzysesyjnej działalności Zarządu Powiatu Gorlickiego, wysłuchamy odpowiedzi na interpelację międzysesyjną, a następnie będzie czas na interpelacje, zapytania, wnioski, oświadczenia radnych oraz omówienie spraw różnych.

 

Źródło info: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

strona wuwuwu
strona wuwuwu 21.02.2022, 08:24
To może w ramach uzupełnienia informacji "na temat działań związanych ze zwalczaniem skutków covid-19." warto by było zacytować artykuł z portalu sadeczanin.pl z 3 lutego pt. "Ile zarabia lekarz, ile zarabia pielęgniarka w szpitalu w Gorlicach?".

A tam, oficjalne dane podane przez p. dyrektora:
Średnie miesięczne wynagrodzenia brutto pielęgniarek i lekarzy zatrudnionych na umowę o pracę w Szpitalu im. H. Klimontowicza w Gorlicach:

Pielęgniarka, która jest dopiero przyjęta do pracy - wyższe wykształcenie – 5404 zł. brutto.
Pielęgniarka bez wyższego wykształcenia - staż pracy powyżej 10 lat - 6026 zł. brutto.
Pielęgniarka bez wyższego wykształcenia - staż pracy powyżej 20 lat - 6298 zł. brutto.
Pielęgniarka z wyższym wykształceniem - 6320 zł. brutto.
Pielęgniarka z wyższym wykształceniem i specjalizacją - 8790 zł brutto.
Lekarz stażysta – 5619 (brutto).
Lekarz rezydent – 10961 zł (brutto).
Lekarz specjalista – 13556 zł (brutto).
Lekarz kierujący oddziałem - 16933 zł.
strona wuwuwu
strona wuwuwu 21.02.2022, 10:35
Tak na marginesie, patrząc na zarobki lekarzy w porównaniu do pielęgniarek, to szału nie ma. Zrobienie specjalizacji to 4-6 lat po studiach. Lekarz specjalista wchodząc na rynek ma więc 30 kilka lat. Jego kolega np. po zawodowej budowlane już od 10 lat może pracować i zarabiać.

Pozostałe