Rejestracja do DKMS dedykowana 22-letniemu Adrianowi

  • 10.05.2022, 14:15
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

Adrian z Brunar walczy z białaczką Fot. DKMS ©
Adrian Jurek z Brunar, który choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną typu T, na razie jest poddawany chemioterapii. Niestety nikt z jego najbliższych nie zakwalifikował się jako potencjalny dawca szpiku, a takiego Adrian będzie wkrótce potrzebował.

 

O historii Adriana pisaliśmy tutaj >>>21-letni druh z Brunar walczy z ostrą białaczką. Pomagał potrzebującym, teraz sam potrzebuje pomocy i tutaj >>>Trwają poszukiwania genetycznego bliźniaka dla Adriana. W Was nadzieja!

 

Fundacja DKMS oraz wolontariusze organizują akcję rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi i szpiku dedykowaną 22-letniemu Adrianowi, mieszkańcowi Brunar.

Zostanie potencjalnym Dawcą to proces, który trwa tylko 10 minut, a w przyszłości może uratować czyjeś życie – mówi Kamil Stachowicz Koordynator ds. Rekrutacji Dawców

Gdy w grę wchodzi życie drugiego człowieka warto podarować cząstkę siebie. Bohaterem organizowanej akcji jest Adrian, 22- letni mężczyzna, który dzielnie walczy o powrót do normalnego życia.

 

Być może to Ty staniesz się SUPER bohaterem mojej historii

Poniżej przedstawiamy historię Adriana:

Wiesz, jak to jest, gdy nagle świat wywraca Ci się do góry nogami, a codzienność zmienia się w niezliczoną ilość badań, leków i … bezsilności? Gdy normalne życia zmienia się w szpitalną rzeczywistość? Mam na imię Adrian, mam 22 lata. Właśnie zacząłem pisać nowy, nieoczekiwany rozdział w historii swojego życia, przeplatany bólem i lękiem o to, czy jutro nadejdzie.

Zanim znalazłem się w szpitalu wszystko wyglądało zwyczajnie. Mieszkałem z rodzicami, pracowałem, spotykałem się ze znajomymi, spędzałem czas z moją dziewczyną Natalią, a moją pasją były wycieczki górskie oraz samochody.

Wszystko zaczęło się w styczniu od objawów grypowych, bólu mięśni, omdlenia. Bardzo szybko znalazłem się na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i przeszedłem szereg badań. Dzień później zapadła diagnoza – ostra białaczka limfoblastyczna. Od tego momentu jestem poddawany chemioterapii i prawdopodobnie będzie koniczne przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego.

Pamiętaj, lek masz w sobie! Więc zarejestruj się jako potencjalny Dawca. Być może to właśnie dzięki Tobie wrócę do normalnego życia i swoich pasji. Być może to Ty staniesz się SUPER bohaterem mojej historii.

 

Są dwie metody pobrania materiału genetycznego do przeszczepienia:

  • Pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej (90% wszystkich pobrań)
  • Pobranie szpiku z talerza kości biodrowej (10% wszystkich pobrań)

 

Rodzina i przyjaciele chcą działać. Przygotowania do akcji rejestracji dawców pod hasłem „Razem dla Adriana!” ruszyły pełną parą. Zaangażowano wiele osób i oczywiście media. Wszystko po to, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o idei dawstwa szpiku.

Czekamy na Ciebie!

Gdy dowiedziałam się o chorobie Adriana, przepłakałam całą noc. Jednak szybko postanowiłam działać. Zaczęliśmy szukać dla Adriana bliźniaka genetycznego, ponieważ wiem, że nie ma ani chwili do stracenia. Może to właśnie Ty nim jesteś? – mówi Justyna, ciocia Adriana.

 

Pomóż Adrianowi wyzdrowieć – zarejestruj się!

Gdy leczenie farmakologiczne nie przynosi efektów, często jedyną szansą na wyzdrowienie Pacjenta jak Adrian jest przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Lekarze zalecili przeszukanie dostępnej bazy. Pośród 1,8 mln potencjalnych Dawców szpiku, zarejestrowanych już w bazie Fundacji DKMS, nie ma obecnie tego jednego zgodnego Dawcy, który mógłby oddać cząstkę siebie i uratować życie Adrianowi. Poszukiwana jest więc osoba, która jeszcze nie figuruje w bazie, a na pewno istnieje!

Każdy, kto zarejestruje się jako potencjalny Dawca szpiku, zwiększy szansę na znalezienie genetycznego bliźniaka dla Adriana, dzięki któremu będzie mógł ponownie cieszyć się normalnym życiem.

 

Żeby zostać potencjalnym Dawcą wystarczy odwiedzić jeden z poniższych punktów, gdzie wolontariusze będą rejestrować chętnych do bazy potencjalnych Dawców:

  • 15 maja 2022 r., 10-16, Charytatywnie dla Adriana, Rynek, Gorlice, SPRING CARS VIBE 2022° – Charytatywnie dla Adriana
  • 22 maja 2022 r., 9-14, Ochotnicza Straż Pożarna, Brunary 122A,
  • 23 maja 2022 r., 10-15, Szkoła Policealna Pracowników Służb Medycznych i Społecznych, Jagiellońska 45, Nowy Sącz.
     

Osoby, które nie mają możliwości pojawić się na miejscu mogą zamówić bezpłatny pakiet rejestracyjny do domu za pomocą formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie www.dkms.pl/adrian

 

 

 

***

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia oraz niezależna organizacja pożytku publicznego wpisana do KRS 0000318602. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowały się 1 770 123 osoby (marzec 2022), spośród których ponad 10 100 osób (marzec 2022) oddało swoje krwiotwórcze komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym drugą szansę na życie.

 

Źródło info: DKMS

Justyna Miarecka

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja Dzisiaj, 08:09
fajna impreza, super fury, podziwiam was koledzy, że chciało wam się zorganizować imprezę połączoną z celem dobroczynnym. Wiem, że wszyscy pracujecie i łączycie pracę z pasją . Dobro zawsze wraca!

Pozostałe