Nowica. Pożar w warsztacie [AKTUALIZACJA]

  • 21.05.2022, 17:25
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

pożar warsztatu w Nowicy w powiecie gorlickim, 21 maja 2022 Fot. OSP KSRG Uście Gorlickie
Dziś (21 maja) tuż po godzinie 16 służby ratownicze z powiatu gorlickiego otrzymały zgłoszenie o pożarze w Nowicy (gmina Uście Gorlickie).

 

Do pożaru doszło w warsztacie przy budynku mieszkalnym w Nowicy. Trwa akcja gaśnicza. Na miejscu pracują strażacy z gorlickiej jednostki PSP, OSP Uście Gorlickie, OSP Gładyszów, OSP Szymbark, OSP Bielanka, OSP Brunary i OSP Sękowa.

 

Trwa akcja gaśnicza. Z informacji jakie otrzymaliśmy wiemy, że nikt nie odniósł obrażeń.

 

AKTUALIZACJA (PSP w Gorlicach, 21 maja, godz. 21.31)

O godz. 16.02 dostaliśmy zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Nowicy. W chwili przyjazdu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że pożarem objęte są dwa pomieszczenia warsztatowe, które w efekcie uległy całkowitemu spaleniu wraz ze sprzętem, który się tam znajdował.

W akcji trwającej blisko 3,5 godziny wzięło udział 9 zastępów straży ponad 40 ratowników. Póki co nie jest znana przyczyną pojawienia się ognia.

Starty wstępnie oszacowano na 350 tys. złotych, a uratowanie mienie na 500 tys. złotych – powiedział w rozmowie z nami młodszy brygadier Dariusz Surmacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

 

Justyna Miarecka

Zdjęcia (8)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe