Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - REKRUTACJA - sprawdź ofertę
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Kiedy taki automat w Gorlicach?

Podziel się
Oceń

W Krakowie stanął dzisiaj pierwszy w Polsce „butelkomat”. Co to za maszyna? Na czym polega zasada jego działania?
Kiedy taki automat w Gorlicach?

Autor: fot. profil facebook telewizjakrakow.pl

A więc jest to pierwsza na skalę kraju maszyna służąca do automatycznego skupu plastikowych butelek. Stanęła ona dziś (17 kwietnia) w Krakowie przy al. Powstania Warszawskiego 10. Według zamierzeń administratorów automatu urządzenie po przyjęciu i rozpoznaniu butelki typu pet ma wypłacać użytkownikowi 10 gr.

 

Z informacji jakie płyną z facebookowego profilu miasta Krakowa wynika, że stolica Małopolski ostro przystąpiła do walki z plastikiem, do czego coraz silniej skłaniają nas kraje członkowskie Unii Europejskiej. Miasto stworzyło swój własny plan ograniczenia tworzyw sztucznych na rzecz środowiska. W ubiegłym tygodniu rada miasta przyjęła uchwałę „Kraków bez plastiku”, która ma na celu wyeliminowanie z ulic plastikowych odpadów, takich jak butelki czy reklamówki. 

Czy takie urządzenia będą miały rację bytu w innych miejscach? Kto sfinansuje produkcję takowych? Czy jest możliwość produkcji „butelkomatów” na skalę masową?

 

Na te pytania w tym momencie nikt nie zna odpowiedzi.

My w każdym calu popieramy tę inicjatywę.

Co Państwo sądzicie o tym pomyśle?

 


Napisz komentarz

Komentarze

el chico 21.04.2019 18:16
Ah ta zacofana Polska ...

www 18.04.2019 11:24
Inteligentny komentarz w 3:01 "Wleźcie do tego wora najlepiej"

Euro gut gut 18.04.2019 10:07
W Niemczech jest 0,25 centa za butelkę, puszkę, a w pl 10 gr ha ah

aa 18.04.2019 13:03
Chyba 25 centów

Gorlice 18.04.2019 09:55
Żebranie się skończy na ulicach.

Andzia 18.04.2019 09:22
Świetny pomysł. Oby takie maszyny stały sie kiedyś codziennością wszystkich miast i wniosek.

Vlad 18.04.2019 05:15
Sądząc po zdjęciu to jakaś przestarzała ta maszyna że trzeba wrzucać kodem do góry. Inna sprawa to robić szum z czegoś co w Niemczech czy Czechach jest w każdym sklepie.

Mat 17.04.2019 22:51
Niemcy stosują to od lat dla butelek z tworzywa i szklanych. Aby zachęcić do korzystania z automatu należałoby podnieść kwotę kaucji. Butelki w większości trafiałyby do recyklingu przez ich właścicieli lub innych zbieraczy. Popieram to obydwoma rencoma! Czekam na automat w Gorlicach ale również na butelki szklane!

AK 17.04.2019 21:33
Tylko że na obrazku jest puszka a nie butelka PET

Xxxx 17.04.2019 21:04
W końcu!! Powinny stać w każdym mieście po kilka i w większych miejscowościach.

rocky 17.04.2019 21:00
w Skandynawii m in.Norwegii już takie automaty dawno są

sasiad 17.04.2019 20:51
Jednak jesteśmy jeszcze, pod tym względem, wiele lat do tyłu za krajami zachodnimi, bo w Niemczech np. takie automaty to norma praktycznie w każdej wiosce.

Bett 17.04.2019 20:40
Taka maszyna powinna stać w każdym większym sklepie

sylwio 17.04.2019 19:47
no to by był przełom, zniknęło by wszystko to co się rusza plastikowego na mieście, no i żule dbali by o czystość na ulicach, 20 petów i napój z gumijagód jest :)

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
ReklamaAdvertisement
POPULARNE
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie małe

Temperatura: 16°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12