Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Sklep odzieżowy Roma, Gorlice, ul. Ogrodowa 25
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - REKRUTACJA - sprawdź ofertę
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Ostatni pożar w Binarowej nie był przypadkiem. 27-latek zatrzymany.

Podziel się
Oceń

Dwa dni temu strażacy z gm. Biecz i JRG Gorlice zostali zadysponowani do płonącego budynku gospodarczego w m. Binarowa. Ich akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Okazuje się, że przyczyną powstania ognia mogło być podpalenie.

Gdy strażacy byli zajęci gaszeniem pożaru na miejscu zdarzenia pojawiają się policjanci. Wstępna ocena sytuacji, jak i informacje uzyskane od mieszkańców i poszkodowanych skłoniły ich do podjęcia czynności związanych z wątkiem udziału osób trzecich jako przyczynę powstania ognia.

W środę około godz. 20.35 służby otrzymały zgłoszenie o pożarze zabudowań gospodarczych w m. Binarowa. Strażacy przeprowadzili akcję gaśniczą, w międzyczasie pojawiła się informacja, że mogło to być podpalenie, o czym poinformował sam pokrzywdzony. Wstępne czynności przeprowadzone przez policjantów potwierdziły te przypuszczenia - mówi oficer prasowy gorlickich mundurowych, asp. sztab. Grzegorz Szczepanek.

Około godziny 22.30 zatrzymano 27-letniego mężczyznę, mieszkańca Binarowej, podejrzewanego o podpalenie. W momencie zatrzymania znajdował się pod wpływem alkoholu, wynik badania alkomatem wskazał na 1,3 promila w wydychanym powietrzu. Został on zatrzymany.

Biegły w zakresie pożarnictwa wstępnie wskazał podpalenie jako możliwą przyczynę pożaru. Jego szczegółowy raport będzie znany w ciągu kilku następnych dni.

Mężczyzna został dziś doprowadzony do prokuratury, gdzie został przesłuchany. Wszystko wskazuje na to, że jest winnym podpalenia. Prokurator będzie wnioskował o areszt dla 27-latka, sąd rozpatrzy ten wniosek najprawdopodobniej jutro.

 


Napisz komentarz

Komentarze

odorek 16.02.2020 15:25
po spożyciu nadmiernej ilości cebuli ulatniał się nie typowy gans

Proboszcz 16.02.2020 14:17
Oko za oko, ząb za ząb.

stasek 16.02.2020 14:11
ha ha idiotów nie brak nie dokończyli z nim 2 flaszki ,a straż 4 gasi reszta plonta się i patrz śmiechu warte .podpisanie listy i kasa idzie z gminy

On 16.02.2020 13:59
Oglądał domy a Mieszkańcy bali się zgłaszać, to myślał że panuje bezprawie.

Kamil 16.02.2020 00:12
I posiedzi teraz za pieniądze pracujących ludzi, zamiast odpracować to co zrobił. Akcja gaśnicza, starty materialne...

Radny 16.02.2020 00:10
Jakieś podpalania! ***IZM na kółkach, albo zazdrość że ktoś czegoś się dorobił, ale tak może tylko być w Gorlicach i Powiecie Gorlickim.

Mieszko 15.02.2020 21:20
No mogloby sie to zakonczyc samosadem... lepiej niech sie przyzna do wszytskich podpalen ktorych dokonal.. jak wszyscy wiemy ze M. Nie byl pierwszy.. z ciekwoscia i niecierpliwoscia czekamy na informacje i zakonczenie tej sprawy...Oby sprawiedliwosci stalo sie zadosc aby mieszkancy Binarowej i okolic mogli spac spokojnie

Jacek 15.02.2020 16:52
Po co pije skoro wie że mu Alkohol szkodzi. Winny czy nie winny, ale teraz mu przypiszą wszytko i mogą wsadzić na 12 lat.

Adwokat 15.02.2020 15:54
Lepszy areszt, niż by go do łapali, bo by mogło dojść do Sprawiedliwości i powinien naprawić szkody.

Chłop ze wsi 14.02.2020 19:43
To nie pierwsze jego dzieło...

M 14.02.2020 16:21
W koncu! Oby przyznal sie do wszystkich swoich wystepkow! Brawo dla policji

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
POPULARNE
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 15°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama