Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

Dostaniemy dodatkową niedzielę handlową!

Podziel się
Oceń

Dosłownie kilka dni temu pisaliśmy o problemie niedziel handlowych: niektórzy chwalą to rozwiązanie, inni podkreślają: w obecnej sytuacji związanej z epidemią powinny powrócić te dni, jako czas aktywnego handlu!
Dostaniemy dodatkową niedzielę handlową!

Autor: fot. ilustracyjne/ unsplash

 

W sieci właśnie pojawiła się informacja o projekcie ustawy, która pozwoliłaby jeszcze w tym roku na ustanowienie dodatkowej niedzieli handlowej. Oznacza to, że prawdopodobnie niebawem dowiemy się o tym, że niedziela 6 grudnia 2020r. także będzie niedzielą handlową.

Przypomnijmy, że koncepcja niedziel handlowych zakładała stopniowe wygaszanie handlu prowadzonego w niedzielę do sytuacji, w której handel niedzielny mógłby odbywać się tylko dwa razy w roku: przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą. Sytuacja związana z epidemią koronawirusa spowodowała jednak, że powrót do poprzedniego stanu rzeczy, tj. możliwości prowadzenia handlu w każdą niedzielę był postulowany przez wiele środowisk. Brak zmian w tym zakresie spowodował jednak inną reakcję: wydłużenie czasu pracy sklepów, a w niektórych przypadkach wprowadzenie 24-godzinnej doby handlowej.

Wszystko po to, by możliwe było robienie bezpiecznych zakupów.

Jeszcze tydzień temu pisaliśmy o tym, że robienie zakupów w niedzielę będzie możliwe jeszcze tylko dwa razy w tym doku >>>Dwie niedziele handlowe do końca tego roku.

Dzisiaj okazuje się jednak, że możemy spodziewać się istotnej zmiany: wprowadzenia jeszcze jednej niedzieli handlowej 6 grudnia 2020r. Jak podają autorzy projektu ustawy w jej uzasadnieniu, kluczowe jest nie tylko ułatwienie klientom nabywania produktów przy utrzymaniu reżimu sanitarnego. Wzmożony handel ma także pozytywnie wpływać na sytuację przedsiębiorców.


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaPasja do zwierząt FRYZJER BRUNO - oferujemy: strzyżenie psów i kotów, trymowanie, obcinanie pazurków, kąpiele, czyszczenie uszu, oczu, czyszczenie zębów, fachowe porady - używamy profesjonalnego sprzętu i kosmetyków najwyższej jakości - Kobylanka 256, tel, 533 16 08 76
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaSkup katalizatorów i filtrów DPF - Gorlice, ul. Wyszyńskiego  tel. 536 420 420
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
ReklamaStand-up Grzegorz Dolniak - Kino Farys w Bieczu - 29 marca 2026
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 1°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego