Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Siatki i systemy JDS Ogrodzeniowe, kompletne ogrodzenia panelowe / bramy, furtki - automatyka / ogrodzenia frontowe / siatki leśne ogrodzeniowe. Darmowa wycena dostosowana do Twoich potrzeb! Siedliska 33, Bobowa, tel. 512 304 238 / 797 754 538
Reklama

Pasterki inne niż zwykle. Sprawdźcie plan świątecznych uroczystości

Podziel się
Oceń

Obostrzenia i ograniczenia związane z koniecznością zachowania reżimu sanitarnego spowodowały, że tradycyjna Msza Święta Pasterska będzie zorganizowana nieco inaczej niż zwykle.
Pasterki inne niż zwykle. Sprawdźcie plan świątecznych uroczystości

Autor: Fot. ilustracyjne/ unsplash

 

Bazylika Mniejsza w Gorlicach

Ostatnia Msza św. będzie o godz. 9, po niej zakończymy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Wieczorem Mszy św. nie będzie.Wieczerzę wigilijną przeżyjmy w gronie rodzinnym, rozpocznijmy ją modlitwą, wspomnijmy naszych zmarłych, nie zapomnijmy o osobach samotnych, zaśpiewajmy w gronie rodzinnym kolędy;

W związku z utrzymanymi obostrzeniami dotyczącymi liczby wiernych w kościołach, PASTERKĘ w tym roku odprawimy o godz. 22 i tradycyjnie o północy. Intencje Mszy świętej, które miały być odprawione na Pasterce rozłożone są na dwie Msze św.: na godz. 22 i 24. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Parafii;

Pełną treść ogłoszeń parafialnych poznacie >>>TUTAJ

 

Parafia Św. Andrzeja Boboli

Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką. W tym roku, ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną będzie sprawowana dwa razy: o godz. 22.30 i o godz. 24.

Pełną treść ogłoszeń parafialnych poznacie >>>TUTAJ

 

Parafia św. Jadwigi Królowej

W tym roku ze względu na ograniczenia na Pasterkę zapraszamy na godz. 22 lub 24. Ofiary składane na tacę podczas pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia – Fundusz ten finansuje Dom Samotnej Matki.

Pełną treść ogłoszeń parafialnych poznacie >>>TUTAJ

 

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy (Glinik)

W tym roku ze względu na pandemię Pasterkę odprawimy o godz. 22.30 i o 24. Na pasterkę o godz. 22.30 zapraszamy osoby starsze (powyżej 60-tego roku życia). Pamiętajmy o ciągle trwających obostrzeniach sanitarnych (maseczki i dystans).

Pełną treść ogłoszeń parafialnych poznacie >>>TUTAJ


Napisz komentarz

Komentarze

Mateusz 21.12.2020 10:39
Wszędzie jest wirus, tylko nie w kościele... Ludzie co wy macie w głowach. Ale to że ksiądz bedzie potem podawał Ciało Chrystusa dziesiątkom ludzi jest spoko. A skąd mam wiedzieć czy ksiądz też nie jest chory?

Marek 20.12.2020 18:12
Tak na pasterkę obostrzenia pandemia... A pod nowym sklepem na Jarmarku tłumy i tam wirusa nie ma ?! Takie otwarcie też powinno być zakazane takie tłumy jak by nie wiadomo co dawali tam...

tralala 21.12.2020 08:52
To już dawno przestało mieć cokolwiek wspólnego z logiką. Niestety, ale ludzie wystraszenie medialną propagandą we wszystko uwierzą i nie będą myśleć.

ReklamaAeroklub Podhalański Nowy Sącz - przejmij stery i zostań pilotem - szkoelnie samolotowe - szkolenie szybowcowe - szkolenie do licencji samolotowej - szkolenie dodatkowe - ZADZWOŃ 18 444 84 09
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
ReklamaOglądaj wyścig kolarki Tour de Pologne między 4 a 10 sierpnia 2025
POPULARNE
Karol Rąpała z dyplomem i grający na fortepianie Podwójny triumf młodego pianisty z Gorlic Serdeczne gratulacje dla Karola Rąpały, utalentowanego ucznia z klasy fortepianu pani Magdaleny Zębali w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach, który nie zwalnia tempa i jeszcze przed wakacjami może pochwalić się imponującymi osiągnięciami na arenie międzynarodowej.Data dodania artykułu: 23.07.2025 09:11Liczba komentarzy artykułu: 2Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 14Zdjęcie przedstawia wilka badanego przez weterynarzy. W Gorlicach pojawił się wilk! [FOTO/VIDEO] Budzi w społeczeństwach ambiwalentne uczucia: z jednej strony podziwiamy jego dzikość, niezależność i piękno, z drugiej – podskórnie obawiamy się go, zarówno jako niebezpiecznego dla zwierząt hodowlanych, jak i ludzi – nawet mimo naukowego absurdu tej ostatniej tezy. Bez względu na opinie, fakty są bezlitosne: mamy w Gorlicach wilka.Data dodania artykułu: 18.07.2025 17:00Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10Poseł Barbara Bartuś zachęca Gorliczan do podpisów w sprawie referendum. Poseł Barbara Bartuś zachęca Gorliczan do podpisów w sprawie referendum „Czy jesteś za odrzuceniem przymusowego przyjmowania nielegalnych migrantów, które skutkuje ryzykiem spadku bezpieczeństwa osobistego i ekonomicznego?” – tak brzmi pytanie, na które Polacy mają odpowiedzieć w referendum, które zorganizować pragnie środowisko Prawa i Sprawiedliwości. Ale by referendum się odbyło, konieczna jest wola Narodu. Dlatego dziś, 17 lipca na briefingu prasowym zorganizowanym na gorlickim rynku, Poseł Barbara Bartuś i lokalni działacze PiS zachęcali mieszkańców powiatu do składania podpisów.Data dodania artykułu: 17.07.2025 20:34Liczba komentarzy artykułu: 30Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 9
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 26°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama