Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Zerwane części połaci dachowej i inne efekty wczorajszych burz [FOTO]

Oceń

Wczorajsze popołudnie (5 maja) nie należało do spokojnych. W związku z ulewami pojawiły się kolejne wezwania służb do powalonych drzew oraz budynków uszkodzonych w trakcie burzy.
Zerwane części połaci dachowej i inne efekty wczorajszych burz [FOTO]
Autor: Fot. facebook OSP Szalowa

 

Uszkodzone dachy, porwany garaż

Jak relacjonuje nam rzecznik gorlickiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, mł. bryg. mgr inż. Dariusz Surmacz:

W związku z wczorajszymi ulewami, którym towarzyszyły porywy wiatru, straż podejmowała działania w zakresie usuwania powalonych drzew oraz zabezpieczania uszkodzonych dachów.

Po raz pierwszy służby zostały wezwane krótko po godzinie 16 do Szalowej. Na miejscu zdarzenia pracowało 10 strażaków, łącznie 2 zastępy. Doszło tam do uszkodzenia części połaci dachu o wymiarach ok. 6x9 metrów. Wstępnie straty oszacowano tam na niemal 50 000 zł.
Do podobnego zdarzenia doszło w Biesnej, gdzie pracowało 16 strażaków, łącznie 3 zastępy. Tam również została zerwana część dachu, która siłą wiatru została przeniesiona na sąsiednią posesję. Straty oszacowano na ok. 3000 zł.

W związku z wczorajszymi burzami pojawiło się także wezwanie do Łużnej, gdzie zerwana została część dachu na stodole. W tym przypadku straty wyniosły ok. 500 zł. Wiatr przewrócił także garaż typu „blaszak” w miejscowości Szalowa.

 

Powalone drzewa i nieudana próba uniknięcia zderzenia

W czasie wczorajszych opadów dwa wezwania dotyczyły drzew powalonych na jezdnię. Jedno z nich dotyczyło zdarzenia, które miało miejsce około godz. 20 w Ropie. Jak relacjonuje aspirant Gustaw Janas z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach:

Kierujący skodą mieszkaniec gminy Biecz dostrzegł drzewo, które pod wpływem warunków atmosferycznych przewróciło się na jezdnię. Pomimo podjętej próby hamowania mężczyźnie nie udało się zatrzymać pojazdu przed przeszkodą i najechał on na drzewo. Kierujący był trzeźwy.

 

Jak dodaje zaś rzecznik gorlickiej PSP:

 Strażacy wezwani na miejsce zdarzenia w Ropie zastali auto, które zawisło na drzewie. Pień znalazł się między osiami samochodu, co spowodowało, że kierowca nie mógł ruszyć z miejsca. Wstępnie straty oszacowano na około 1000 zł.

 

 Napisz komentarz
Komentarze
ll 06.05.2021 12:27
z całym szacunkiem ale takie "listeweczki" na dachu wiekszej powierzchni nie miały prawa utrzymac połaci

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a