Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Eko-Tech 2 - Gorlice, ul. 11 Listopada 27, tel. 519 832 580 - tylko u nas w Gorlicach znajdziesz tak bogaty i unikalny asortyment roślin!
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama
Reklama Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - rekrutacja na studia w AHE w Jaśle trwa! Studia licencjackie i magisterskie (zaoczne), administracja, pedagogika - ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10%!

Łosie. Dwóch mężczyzn chodzi po wsi i próbuje wyłudzać pieniądze od seniorów

Podziel się
Oceń

Nasza Czytelniczka zaalarmowała nas o niepokojącej wizycie dwóch obcokrajowców u jej babci. Mężczyźni prosili o pieniądze.
Łosie. Dwóch mężczyzn chodzi po wsi i próbuje wyłudzać pieniądze od seniorów

Autor: Fot. zdjęcie nadesłane przez Czytelnika

 

Dzisiaj (15 czerwca) od rana dwóch mężczyzn wyłudza pieniądze od ludzi w miejscowości Łosie. Dzięki szybkiej reakcji mojej babci i mojego rodzeństwa, policja jest już na miejscu – czytamy w wiadomości od pani Justyny.


Babcia powiadomiła wnuki o wizycie obcego „pana”, który powitał ją na podwórku słowami „dzień dobry babciu” i chciał wejść do jej domu, próbując wyłudzić pieniądze. Mężczyzna wyciągnął zdjęcie z dziećmi prosząc o gotówkę i dodając, że może jej wydać, jak da mu „grubsze” pieniądze.

Na szczęście babcia naszej Czytelniczki oznajmiła, że ma tylko drobne. Mężczyzna zabrał jej wszystkie z ręki i poszedł do kolejnych domów.

Mężczyźni najprawdopodobniej nie mają polskiego obywatelstwa, zostali spisani przez policję i możliwe, że będą kierować się do innych miejscowości. Nie mając pewności, czy interwencja przyniosła zamierzony efekt i czy na dzisiaj skończyli „swoją pracę” zachęcam do udostępniania informacji i ostrzeżenia swoich bliskich, zwłaszcza starszych, bo takie wizyty nie zawsze mogą skończyć się na „wyrwaniu drobnych z ręki” – dodaje.


Sprawę sprawdziliśmy również u gorlickich mundurowych, jak poinformował nas rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek:

Otrzymaliśmy zgłoszenie, że po miejscowości Łosie chodzi nieznany mężczyzna i prosi o pieniądze. Na miejsce natychmiast wyruszył patrol. Policjanci wylegitymowali dwóch mężczyzn, obywateli Rumunii, którzy na pytanie o podwód wizyt u mieszkańców odpowiedzieli, że wypytują o możliwość pracy.

 


Napisz komentarz

Komentarze

Baca 16.06.2021 05:24
I jak zwykle pewnie skończyło się na pouczeniu ale to tylko u nas bo w innym kraju już by ich aresztowali i przykładnie ukarali. Ci co byli na emigracji zarobkowej dobrze wiedzą jak jest w w innych krajach.

Psycholog 15.06.2021 21:22
Pewnie kolejny jakiś wymysł przestraszonych i przerażonych dzieci przez Matki.

x 15.06.2021 19:23
Witek Fioł

Ha ha 15.06.2021 19:22
Wiesiu Fioł ek górą.

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 12°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama