Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

Powiatowy Lekarz Weterynarii przypomina o zasadach bioasekuracji

Podziel się
Oceń

Na stronie gminy Moszczenica pojawiła się już aktualna informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii związana z wystąpieniem przypadku afrykańskiego pomoru świń na terenie pobliskiego powiatu.
Powiatowy Lekarz Weterynarii przypomina o zasadach bioasekuracji

Autor: Fot. pexels

 

Przekazujemy treść informacji od Powiatowego Lekarza Weterynarii, Pana lek. wet. Marcina Przybycienia, z apelem o zachowanie zasad bioasekuracji w związku z potwierdzonym przypadkiem afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu tarnowskiego:

 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gorlicach, w związku z otrzymanym zawiadomieniem, że w dniu 13.07.2021r., stwierdzono wystąpienie afrykańskiego pomoru świń w powiecie tarnowskim i realnym zagrożeniem chorobą, przypomina o obowiązku przestrzegania zasad bioasekuracji w gospodarstwach utrzymujących trzodę chlewną zwłaszcza poprzez:

  • szczelne ogrodzenia,
  • stosowanie dezynfekcji obuwia oraz kół pojazdów wjeżdżających do gospodarstwa,
  • ograniczenie wstępu osób postronnych do gospodarstwa,
  • zmianę odzieży roboczej,
  • stosowanie szczelności pomieszczeń, w których utrzymywana jest trzoda chlewna poprzez stosowanie siatek przeciw owadom oraz zwalczanie gryzoni,
  • zabezpieczenie odpowiedniej ilości środków dezynfekcyjnych i stosowanie mat dezynfekcyjnych.

Proszę zwrócić również uwagę na systematyczne i skrupulatne prowadzenie dokumentacji związanej z obrotem i przemieszczaniem zwierząt, paszy, ściółki i obornika oraz ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego.

Jednocześnie przypominam o obowiązku niezwłocznego powiadamiania Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gorlicach o zwiększonej upadkowości trzody chlewnej i podejrzeniu wystąpienia choroby zakaźnej.

 

Źródło info: UG Moszczenica


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama 6-9 sierpnia- Światowy Festiwal Koronki - Bobowa
POPULARNE
Reklama 13 edycja Tydzień Pozytywnych Inicjatyw - Gorlice - 3 do 7 sierpnia 2026
Reklama

Temperatura: 21°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego