Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Nasz debiut w Narodowym Czytaniu! Dziękujemy za Waszą obecność

Oceń

Jubileuszowa, dziesiąta odsłona Narodowego Czytania już za nami. Zaproszeni goście przeczytali na gorlickim Rynku w całości dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”.
Nasz debiut w Narodowym Czytaniu! Dziękujemy za Waszą obecność
Autor: Fot. MBP w Gorlicach

 

Cóż możemy powiedzieć – bawiliśmy się doskonale! I mamy wrażenie, że Gabriela Zapolska napisała ten konkretny fragment właśnie dla nas. Może dlatego, że pisarka również zajmowała się dziennikarstwem.

Narodowe Czytanie zostało zainaugurowane w 2012 roku przez Parę Prezydencką. Akcja od początku cieszy się dużym zainteresowaniem.

W tym roku w bohaterów „Moralności Pani Dulskiej” wcielili się: burmistrz Gorlic Rafał Kukla, samorządowcy, radni, członkowie Gorlickiego Klubu Seniora, aktorzy działającego pod auspicjami GCK Zespołu Teatralnego Czterech Pokoleń „Otwarte drzwi”, młodzież licealna, bibliotekarze, przedstawiciele gorlickich instytucji i stowarzyszeń oraz nasza redakcja.

Natomiast przygotowane przez bibliotekarzy z miejskiej książnicy stoiska warsztatowe przyciągnęły młodszą część publiczności. Dzieci miały okazję przystroić kapelusz tytułowej bohaterki dramatu, zrobić tzw. tarczę Newtona, zakręcić literackim kołem fortuny, odpowiedzieć na pytania i wygrać nagrody. W trakcie wydarzenia można było kupić lektury z tej i z poprzednich edycji Narodowego Czytania, sygnowane okolicznościowym stemplem.

Za rok Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a