Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zapraszamy na zakupy do Galerii Gorlickiej. Kupisz tu wszystko co potrzebne na rozpoczęcie roku szkolnego 2025/26
Reklama 15-17 sierpnia - XIII Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy

Druhowie z naszego powiatu otrzymali kasę na nowe wozy

Podziel się
Oceń

Wczoraj (19 stycznia) Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało oficjalną listę Ochotniczych Straży Pożarnych, które w tym roku otrzymają dofinansowanie na zakup nowych wozów bojowych. Wśród 456 jednostek znało się 42 z Małopolski i dwie z naszego powiatu: OSP Łużna i OSP Uście Gorlickie.
Druhowie z naszego powiatu otrzymali kasę na nowe wozy

Autor: Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Do 456 jednostek OSP trafią 304 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, 69 ciężkich samochodów oraz 83 lekkie. Ich łączna wartość to 383 mln złotych, z czego 175 mln złotych to środki z budżetu państwa i firm ubezpieczeniowych.

Dotacja przyznana jednostce z Łużnej i Uścia Gorlickiego będzie przeznaczona na zakup średniego wozu bojowego.

Zarówno druhowie z Łużnej jak i z Uścia Gorlickiego opublikowali na swoich profilach na Facebooku informacje o przyznanych dofinansowaniach i podziękowania dla wszystkich zaangażowanych osób wspierających jednostki w działalności ratowniczo-gaśniczej.

W ubiegłym roku ochotnicy z Uścia Gorlickiego wyjeżdżali 54 razy, w tym 9 razy do pożarów, 39 razy byli potrzebni do usuwania skutków miejscowych zagrożeń, a sześć alarmów było fałszywych. Z kolei druhowie z Łużnej interweniowali w sumie 69 razy, z czego osiem razy wyjeżdżali do gaszenia pożarów, a 61 razy do miejscowych zagrożeń.

 

Źródło info: remiza.pl/Biecz 998

 


Napisz komentarz

Komentarze

Obiektywny 22.01.2022 19:31
W porównaniu do lat ubiegłych w 2021r wyjątkowo dużo tych powalonych drzew, niebezpiecznie zwisających gałęzi czyżby ktoś im pomagał?

Widziałem 22.01.2022 12:01
Druhowie z Uścia wyjeżdżali 54 razy :) zabawne :) trzeba było nabić statystki żeby było mieć czym się pochwalić

Ja 20.01.2022 21:13
To jest chore :(

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaPowiat Gorlicki - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych programie "Aktywny samorząd - edycja 2025
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama4 Strony Karpat Festiwal folkowy - gorlicki Rynek, 23-24.08.2025
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 19°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Reklama