Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Dwie kolizje z udziałem młodych rowerzystek zakończą się przed sądem. Dlaczego?

Oceń

W czasie minionych dwóch dni w policyjnych notatnikach pojawiło się niewiele nowych zapisków. Niektóre z nich zasługują jednak na szczególną uwagę!
Dwie kolizje z udziałem młodych rowerzystek zakończą się przed sądem. Dlaczego?
Autor: Fot. ilustracyjne/freepik

 

Omijanie zaparkowanego samochodu zakończone mandatem

3 maja (wtorek) w okolicy gorlickiego Rynku mieszkaniec gminy Gorlice nie zachował należytej ostrożności w czasie wykonywania manewru omijania. Uszkodził przez to zaparkowany pojazd innego mieszkańca tej samej gminy. Wezwani na miejsce funkcjonariusze policji ukarali sprawcę mandatem w wysokości 100 zł.

 

Trzy godziny jazdy, by doprowadzić do kolizji właśnie u nas

Niemal trzy godziny: tyle zgodnie z mapami Google zajmuje przejechanie trasy z Ostrowca Świętokrzyskiego do naszego regionu. Tyle właśnie musiał pokonać sprawca kolejnej kolizji, do której doszło wczoraj (3 maja) w Bednarce. Mieszkaniec wspomnianej miejscowości nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył mercedesa, którego prowadził mieszkaniec powiatu jasielskiego. Obydwaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na sprawcę nałożono mandat karny w wysokości 1020 zł.

 

Miała być hulajnoga, a jest...

Oszustwo zgłoszone 2 maja gorlickim policjantom miało klasyczny przebieg. Jak zanotowali mundurowi, mieszkaniec gminy Biecz za pośrednictwem sklepu internetowego chciał nabyć hulajnogę. Przesłał ponad 1100 zł za wymarzony towar, ale aż do 2 maja nie otrzymał zamówienia. Podejrzewając, że został okradziony, zgłosił sprawę mundurowym, którzy zajmują się już wyjaśnianiem tej sytuacji.

 

Dwa zdarzenia z rowerzystkami w roli głównej

Do dwóch bliźniaczko podobnych zdarzeń doszło w Gorlicach i w Moszczenicy w odstępie niecałych 6 godzin.

Najpierw, około 16.30 (2 maja) gorlickich mundurowych wezwano na ul. Gorlicką w Moszczenicy. Mieszkanka gminy Moszczenica w czasie włączania się do ruchu nie zachowała szczególnej ostrożności i doprowadziła kolizji ze skodą prowadzoną przez mieszkańca powiatu tarnowskiego. Obydwoje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Niemal identyczny przebieg miało zdarzenie, do którego doszło tego samego dnia około godz. 22 przy ul. Węgierskiej w Gorlicach. Mieszkanka Gorlic nie ustąpiła tam pierwszeństwa kierującemu audi mieszkańcowi Gorlic. Także tutaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W obydwu przypadkach sprawczynie, kierujące rowerami, były osobami nieletnimi. Z tego też względu sprawy trafią do sądu rodzinnego i to właśnie on zadecyduje o dalszym losie młodych kobiet.

W obydwu przypadkach żadna osoba nie ucierpiała, ale te zdarzenia mogą być świetnym pretekstem do rozmowy o zasadach bezpieczeństwa i obowiązkach najmniej chronionych uczestników ruchu drogowego!

 

Na zakończenie bardzo miła wiadomość. Podsumowując Dni Gorlic, gorliccy mundurowi przyznają: pojawiały się drobne interwencje, ale można z całą stanowczością stwierdzić, że gorlicka majówka była bezpieczna.

 


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023